Pierwsze takie zakupy w Polsce! Wprost pod dom klienta dostarczył je...
Pixabay
Newsy

Pierwsze takie zakupy w Polsce! Wprost pod dom klienta dostarczył je...

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Decathlon dostarczył przesyłkę do domu klienta przy pomocy drona. Czy już wkrótce w taki sam sposób będziemy mogli zamawiać do domu zakupy lub jedzenie z restauracji?

W połowie maja w Polsce wydarzyło się coś, czego jeszcze w naszym kraju nie było. Dron Hermes V8M dostarczył wprost pod dom klienta przesyłkę z zakupami z Decathlon. Nowoczesne urządzenie wyprodukowane przez katowicką firmę Spartaqs Group, wystartowało z lądowiska przy sklepie Decathlon Lublin Węglin. Dron wzbił się w powietrze z kilkoma paczkami i mimo trudnych warunków pogodowych, bez najmniejszego problemu dostarczył towar we wskazane miejsce.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dron dostarczył paczki

Pierwszą paczkę dron dostarczył prosto do rąk klienta sklepu, wykonując śródlądowanie na terenie prywatnej posesji - napisała firma na Facebooku. Tuż po dostarczeniu przesyłki, urządzenie ponownie wzbiło się w powietrze, pokonało 7 kilometrów i dotarło do drugiego sklepu Decathlon Lublin Czechów, gdzie czekała już na nie obsługa sklepu, która odebrała przesyłkę transportowaną w przestrzeni cargo na pokładzie drona.

Zobacz także
Kazano wam kiedyś płacić za zakupy kartą? Prezydent Duda chce możliwości płatności gotówką

Kazano wam kiedyś płacić za zakupy kartą? Prezydent Duda chce możliwości płatności gotówką

Promocje w Lidlu

Już wkrótce odbierzecie zakupy z Lidla w paczkomacie. Będzie łatwiej!

Trudne warunki pogodowe

Mimo iż tego dnia wiał silny wiatr, dron bez problemu wykonał swoje zadanie.

Dronoid poruszał się na wysokości 120 metrów i mimo słonecznej pogody, warunki do lotu na tej wysokości były bardzo trudne z uwagi na silne porywy wiatru, osiągające chwilami nawet do 18 m/s – czytamy na Facebooku.

Czy czeka nas rewolucja w robieniu zakupów?

Czy już wkrótce nie będziemy musieli chodzić do sklepu, ponieważ niezbędne zakupy dostarczy nam pod same drzwi dron? Zdaniem ekspertów, drony mogą znacznie przyspieszyć i zautomatyzować proces dostarczania paczek do klientów. Wiele firm na całym świecie coraz chętniej wykorzystuje je w swojej codziennej pracy. Taki mechanizm dostarczania towarów ma oczywiście swoje plusy i minusy. Chodzi tu między innymi o kwestie związane z bezpieczeństwem. Co bowiem, jeśli taki dron przykładowo się zawiesi lub spadnie w nieoczekiwanym miejscu?

Źródło: Facebook

Czytaj też: 

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS pilnie wycofuje ze sklepów gotowe danie z ryżem. Wykryto w nim rakotwórczy składnik
Główny Inspektorat Sanitarny przekazał komunikat, w którym ostrzega przed spożywaniem skażonej żywności. Sprawdźcie szczegóły.

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował najnowszy komunikat dotyczący żywności skażonej rakotwórczym tlenkiem etylenu. Chodzi o gotowe danie z ryżem i kurczakiem. W jednej partii dania liofilizowanego Trekking ryż z kurczakiem curry bez glutenu, odkryto bardzo niebezpieczny dla zdrowia składnik. O jaką konkretnie partię chodzi? Koniecznie sprawdźcie szczegóły. Szczegóły dotyczące wycofanego produktu: Nazwa produktu: DANIE LIOFILIZOWANE TREKKING RYŻ Z KURCZAKIEM CURRY BEZ GLUTENU Numer partii: 16621003 Data minimalnej trwałości: 15.06.2024 Dystrybutor: Decathlon Sp. z o.o., ul. Geodezyjna 76, 03-290 Warszawa Kraj pochodzenia: Francja Zdjęcie produktu: Decathlon wycofuje skażony produkt Firma Decathlon Sp. z o.o. zamieściła na swojej stronie informację o trwającym procesie wycofania przedmiotowej partii produktu z obrotu handlowego na terenie Polski oraz o możliwość zwrotu do dowolnego sklepu sieci – czytamy na oficjalnej stronie GIS-u. Jeśli kupiliście feralną partię, natychmiast zwróćcie ją do sklepu. Jeśli zaś spożyliście już ten produkt, koniecznie skontaktujcie się z lekarzem. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można też ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji. Dlaczego tlenek etylenu jest taki szkodliwy? Tlenek etylenu to substancja skrajnie niebezpieczna. Na jej działanie narażeni są głównie pracownicy zatrudnieni w sektorze usług medycznych, przemyśle poligraficznym i chemicznym oraz przy produkcji gumy i tworzyw sztucznych. Tlenek etylenu jest groźny nie tylko jako substancja wdychana, ale również połykana. Liczne badania potwierdziły, że tlenek etylenu jest czynnikiem rakotwórczym. Może wywoływać białaczkę, nowotwory tkanek limfatycznych i piersi, ale również powodować poronienia, uszkodzenia...

Od dziś nowe limity w sklepach. Ile osób na raz może zrobić zakupy spożywcze?
Adobe Stock
Newsy
Sprytna sztuczka sklepów spożywczych, o której mało kto wie: „przeciętny klient i tak nie zauważy”
Są takie triki, których klienci nie zauważają. Sklepy jednak zarabiają na nich tysiące złotych!

Eksperci przebadali realny wpływ zmian cen na budżet sklepów i przedsiębiorców. Okazuje się, że podwyżki, których klienci nawet nie zauważają, mogą przynosić ogromne zyski. Ile zarabiają sklepy na podwyżkach? Portal WiadomosciHandlowe.pl informuje, że końcówka 0,98 zł jest dla klienta praktycznie tym samym, co 0,99 zł. Różnica, na którą klient nie zwraca uwagi, może przynosić sklepowi dodatkowe zyski w postaci nawet kilkudziesięciu tysięcy – zwłaszcza kiedy mowa o wielkopowierzchniowych marketach. „Taki market uzyskuje zazwyczaj obroty wysokości około 500 tys. zł miesięcznie. 3 proc. marży daje nam więc 15 tys. zł, a 4 proc. – 20 tys. zł. Jej podniesienie o 1 proc. oznacza zatem 5 tys. zł miesięcznie dodatkowego zysku, a rocznie – 60 tys. zł. Gdy pomnożymy to przez liczbę placówek, wchodzących w skład sieci, otrzymamy setki tysięcy złotych dodatkowego zysku” – twierdzą eksperci z WiadomosciHandlowe.pl Biorąc pod uwagę, że klient nie zauważa różnicy pomiędzy końcówką 98 a 99 groszy – ta druga jest zdecydowanie bardziej opłacalna dla sklepu. Są jednak wyjątki!  Które ceny się zapamiętuje? Eksperci ocenili, że jest 10-20 kategorii produktów, których ceny klienci zapamiętują – czasem nawet co do grosza. Często na podstawie właśnie tych produktów klienci wyrabiają opinię czy wrócą do danego sklepu, czy też nie. Mowa tu o m.in. produktach takich jak: Mleko Masło Cukier Pomidory Ser To przez to klienci paradoksalnie są w stanie robić zakupy w droższym sklepie tylko dlatego, że określone produkty są w nim tańsze. „Jest grupa konsumentów, którzy potrafią zrobić zakupy w innym sklepie, w którym przepłacą za dziesięć innych produktów, ale za to...

biedronka
Adobe Stock
Newsy
UOKiK nakazał Biedronce, by dała klientom rabaty. To kara za nieprawidłowości przy promocjach
7,5 mln złotych nałożonej na sieć kary, nie zostanie zapłacona jako mandat, tylko rozdana klientom w postaci bonów. Biedronka rozpoczyna wykonanie nietypowego wyroku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

O karze dla Biedronki , nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pisaliśmy już w marcu, gdy został ogłoszony wyrok. Przypomnimy więc, na czym polegało wykroczenie Biedronki. Klienci skarżyli się, że sieć rozdaje bony rabatowe, ale nie informuje jak można je zrealizować. Regulaminy udostępnia dopiero w ostatnim dniu promocji, a to w regulaminach znajdują się szczegóły dotyczące na przykład listy produktów objętych promocją. Gdy okazywało się, że zakupione przez klientów produkty nie są nią objęte, dyskont odmawiał uznania reklamacji i przyjęcia zwrotu towarów. Biedronka przeprowadzi szkolenie, quiz i rozda klientom bony Zamiast tradycyjnie rozdawać bony rabatowe za zakupy, tym razem Biedronka zdecydowała się na przeszkolenie klientów. Szkolenie prowadzone online ma edukować klientów w zakresie przysługujących im praw. Będzie poruszało tematy prawne, począwszy od prawa do informacji, o cenach i zasadach promocji, poprzez prawo do zwrotu i reklamacji. Będzie dotykało też takich szczegółów prawa konsumenckiego, jak to czym się różni gwarancja od rękojmi. Szkolenia będą odbywać się w 4 turach: 20 września, 28 września, 5 października i 12 października. W każdej turze klienci będą walczyć o 125 000 bonów o wartości 15 zł każdy. Bony otrzymają ci, którzy zgłoszą się po nie pierwsi. Warunki otrzymania bonu: zapoznanie się ze szkoleniem na stronie Biedronki, rozwiązanie quizu z 10 pytaniami, podanie numeru telefonu. Bony zostaną przesłane smsem w postaci kodu rabatowego, na podany przez klienta numer telefonu, w ciągu 7 dni od zakończenia publikowania szkolenia. Uczestnicy promocji będą mieli 3 miesiące na realizację bonu w sklepach Biedronka. Czy tym razem na czas Biedronka poda regulamin promocji? Dyskont zaczął...

Pracownicy Biedronki dostaną bardzo wysokie premie. Ale tylko pod 1 warunkiem
Adobe Stock
Newsy
Załóżcie konto w tym banku, a dostaniecie nawet 350 zł na zakupy w Biedronce. Warto?
350 zł na zakupy w Biedronce – przyznajcie, że brzmi to jak kusząca propozycja. By z niej skorzystać, należy założyć konto bankowe w BNP Paribas i spełnić kilka warunków. Skorzystacie z tej oferty?

Biedronka znowu zaskakuje nietypową ofertą dla swoich klientów. Tym razem w duecie z bankiem BNP Paribas. W wyniku współpracy tych obu firm, nowi klienci banku będą mogli otrzymać powitalny bonus na duże zakupy w Biedronce. Warto się jednak pospieszyć z podjęciem decyzji o wzięciu udziału w akcji… Co zrobić, by otrzymać 350 zł na zakupy w Biedronce? By otrzymać 350 zł premii na start od banku BNP Paribas na zakupy w Biedronce, należy spełnić kilka podstawowych warunków. Oto one: Założyć Konto Otwarte dla Ciebie w BNP Paribas Zdążyć z otwarciem nowego rachunku do końca maja na specjalnej stronie akcji „Zakupy na majówkę BNP Paribas” ( zakupynamajowke.bnpparibasplus.pl ) Znaleźć się w gronie pierwszych 3 tys. klientów, którzy wezmą udział w promocji Spełnić pozostałe podstawowe warunki promocji określone przez bank, takie jak np. nieposiadanie konta w tym banku przez ostatnie 12 miesięcy Wykazać aktywność na prowadzonym rachunku bankowym (przelewy, wpływy na rachunek, logowania do konta internetowego) Czy warto skorzystać z tej okazji? Jeżeli akurat szukacie banku, w którym chcielibyście otworzyć swoje nowe konto bankowe, taka oferta powinna być wzięta przez was pod uwagę. Zanim jednak pokusicie się o „biedronkowy bonus”, koniecznie sprawdźcie szczegóły tej oferty. Upewnijcie się więc o płatnościach za prowadzenie konta, karty, a także tego ile bankomatów tego banku znajduje się w pobliżu waszego domu. Ważne będzie także sprawdzenie tego, czy bank będzie naliczał prowizję za skorzystanie z innych bankomatów. Jakie innowacje wprowadziła w ostatnim czasie Biedronka? Wspólny projekt z bankiem i premia dla nowych właścicieli kont to nie jedyny nowy pomysł, którym zaskoczyła w ostatnim czasie Biedronka. Głośno było o...