zmarszczki palacza od picia przez słomkę
Adobe Stock
Newsy

Picie przez słomkę powoduje zmarszczki wokół ust. Linie palacza to efekt kilku błędów

Zmarszczki wokół ust, nazywane również zmarszczkami (lub liniami) palacza to pionowe zmarszczki nad górną wargą. Mogą być bardzo głębokie, a wywołuje je nie tylko palenie papierosów, ale też… picie przez słomkę!

Pionowe linie nad górną wargą, które początkowo są delikatne i mało widoczne, z czasem zamieniają się w głębokie bruzdy. Tworzą się, gdy często robicie tzw. dzióbek. A robicie to naprawdę częściej, niż myslicie - podczas jedzenia, malowania ust, mówienia. Mięsień okrężny ust w pewnym momencie po prostu traci elastyczność i powstają tzw. zmarszczki palacza.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Picie przez słomkę a zmarszczki palacza

Renée Rouleau, specjalistka anti-age i kosmetyczka gwiazd, nie ma litości dla słomek: „Nie pijcie przez nie” - odpowiada krótko na pytanie dziennikarki amerykańskiego Marie Clare.

Gdy pijemy przez słomkę, układamy usta w sposób, który przyczynia się do utraty elastyczności i kolagenu, a to tworzy niepotrzebne zmarszczki i bruzdy - wyjaśnia Rouleau.

Co jeszcze powoduje zmarszczki wokół ust? Kosmetyczka nie ma dobrych wieści. Powinniście unikać także picia wprost z butelki. Jeśli więc nie chcecie mieć zmarszczek palacza, powinniście nie tylko unikać palenia papierosów, ale też bezwzględnie wystrzegać się picia przez słomkę lub z butelki, a zamiast tego pić bezpośrednio ze szklanki. Pamiętajcie też, że nawet jeśli już macie takie zmarszczki, odstawienie słomek przynajmniej zatrzyma ich pogłębianie się.

Zobacz także
Od tego jedzenia można szybciej się zestarzeć. Uważajcie na te produkty

Od tego jedzenia można szybciej się zestarzeć. Uważajcie na te produkty

Jedzenie marchwi zapobiega starzeniu skóry i chroni mózg

Jedzenie marchwi zapobiega starzeniu skóry i chroni mózg

Jak pozbyć się zmarszczek palacza?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć - ta maksyma ma zastosowanie także do zmarszczek i bruzd wokół ust. Jeśli nie zabieg medycyny estetycznej, to co? Po pierwsze wyrzućcie słomki, nie palcie, pijcie ze szklanki, a nie butelki. Poza tym:

  • unikajcie alkoholu
  • wysypiajcie się
  • dbajcie o urozmaiconą dietę
  • nie wystawiajcie się na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniego filtra SPF
  • pomyślcie też o… jodze twarzy

źródło: marieclare.com, wizaz.pl

Czytaj też:

Po 50 roku życia zachodzi w organizmie ta zmiana. Musicie zareagować w porę i zmienić nawyki
Pixabay
Newsy
Po 50 roku życia zachodzi w organizmie ta zmiana. Musicie zareagować w porę i zmienić nawyki
Musicie przygotować się odpowiednio i dostosować do zmieniającej się fizjologii, by żyć długo w zdrowiu…

Pewnie każdy z was zdaje sobie sprawę z tego, że wraz z wiekiem w organizmie zachodzą różne zmiany. Niektóre możecie obserwować każdego dnia w lustrze: pojawiające się siwe włosy, coraz głębsze zmarszczki i zmniejszające się napięcie skóry. Tak samo starzeje się też stopniowo wasz organizm wewnątrz. Ciało to naprawdę niesamowita machina, która każdej sekundy przeprowadza skomplikowane procesy chemiczne, które pozwalają wam wykonywać wszystkie czynności. By odpowiednio działało, potrzebuje dobrych warunków: pokarmu, snu i odpowiedniej ilości wody. Niestety im starsi jesteście, tym mniej jesteście w stanie ocenić realne potrzeby własnego organizmu… Nie odczuwacie już pragnienia tak, jak powinniście. Dlaczego organizm potrzebuje wody? Wraz z wiekiem stopniowo spada odczucie pragnienia. Woda jest substancją absolutnie niezbędną do zapewnienia właściwego funkcjonowania organizmu. To w środowisku wodnym przeprowadzane są reakcje chemiczne. Organizm składa się w ponad 75% właśnie z wody! To właśnie woda odpowiada za: Odpowiednie trawienie Właściwą krzepliwość krwi (odpowiednie nawodnienie może zapobiec zakrzepicy) Nawilżenie stawów Zapewnienie środowiska do przebiegu wszystkich procesów w organizmie Oczyszczanie organizmu z toksyn - w postaci moczu Dlaczego trzeba zmuszać się do picia wody? Nie w każdym aspekcie można ufać tylko naturalnym instynktom. Wykazano, że wraz z wiekiem osłabia się odczucie pragnienia i zwiększa się ryzyko silnego odwodnienia. Odwodniony organizm gorzej radzi sobie z infekcjami i różnorodnymi chorobami, słabiej trawi i ogólnie nie działa w pełni dobrze. Jak pić więcej wody? Jeśli macie problem z tym, by pić więcej wody, skorzystajcie z tych wskazówek. Zawsze miejcie wodę na widoku, w zasięgu ręki...

Jak drylować czereśnie i wiśnie bez drylownicy? Skorzystajcie z butelki i ...
AdobeStock
Newsy
Jak drylować czereśnie i wiśnie bez drylownicy? Skorzystajcie z butelki i...
Szybkie drylowanie czereśni i wiśni bez drylownicy jest możliwe. Wystarczą dwa przedmioty, które macie pod ręką.

Nadchodzi sezon na owoce pestkowe, a przy tym też sezon na robienie przetworów i potraw z wiśniami i czereśniami w roli głównej. Jeśli robicie przetwory z tych owoców na pewno wiecie jak uciążliwe może być ich drylowanie. Najłatwiej skorzystać jest z drylownicy, czyli specjalnego urządzenia, które szybko wyciąga pestkę z owocu. Jeśli jej nie macie, możecie bez problemu wydrylować czereśnie tą techniką. Jest banalnie prosta! Jak wydrylować wiśnie i czereśnie? Potrzebujecie tylko szklanej butelki i patyka. Możecie wykorzystać też pałeczkę do sushi lub słomkę. Otwór w butelce powinien być mniejszy niż owoc, aby czereśnia lub wiśnia mogły się na nim spokojnie oprzeć i żeby nie wpadały do wnętrza butelki. Metoda jest banalnie prosta: Połóżcie owoc na otworze butelki. Przyłóżcie do owocu pałeczkę w miejscu, w którym znajdował się ogonek. Wciśnijcie patyczek do środka owocu, by wypchnąć pestkę do butelki. W ten prosty sposób pozbędziecie się pestek z wiśni i czereśni. Inne sposoby na drylowanie wiśni i czereśni Do pozbawienia owoców pestek, sprawdzą się też inne domowe przedmioty. Jeśli nie macie butelki o wystarczająco wąskiej szyjce, użyjcie: Spinacza Wsuwki do włosów Agrafki Widelca do founde lub widelec o cienkich zębach Pęsety Żeby wydrylować owoce za pomocą tych przedmiotów, musicie włożyć końcówkę do środka wiśni lub czereśni przez otwór po szypułce. Gdy wyczujecie już pestkę, przekręćcie używany przedmiot i wyjmijcie pestkę. W ten sposób reszta owocu będzie nienaruszona i owoce nadadzą się do dekorowania ciast. Wiele osób chwali sobie także drylowanie wiśni i czereśni przy pomocy pesety. Jeśli będziecie umieli dokładnie chwycić pestkę tym urządzeniem,...

Codziennie pił 5 litrów wody myśląc, że uchroni się przed koronawirusem. Czy to jest skuteczne?
Pixabay
Newsy
Jak pić więcej wody, żeby schudnąć i być zdrowszym? Sprawdzone sposoby
Wszyscy wiecie, że trzeba pić wodę, ale pytanie brzmi: jak to osiągnąć? Poznajcie te sprawdzone metody na zwiększenie spożycia wody. Pomogły już wielu osobom.

Woda gasi pragnienie, jest składnikiem wszystkich reakcji chemicznych w organizmie i jest po prostu niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Wraz z wiekiem maleje uczucie pragnienia i trzeba pić wodę nawet, kiedy nie czujecie, że tego wam potrzeba. Niestety Polacy wciąż piją za mało wody, a za dużo napojów gazowanych i soków. Dlaczego ważne jest picie wody? Dobrze nawodniony organizm, to organizm, który jest w stanie świetnie funkcjonować. Wszystkie reakcje chemiczne w organizmie zachodzą w środowisku wodnym. Jeśli nie dostarczacie wystarczająco dużo płynów do organizmu, nie możecie oczekiwać, że będzie on dobrze funkcjonował. Problemy takie jak: Ból stawów Zmęczenie Migreny Wahania rytmu serca Zawroty głowy To wszystko mogą być objawy odwodnienia! Wasz organizm może sygnalizować brak wody w taki sposób. Niekoniecznie poprzez uczucie pragnienia. Wskazówki dotyczące picia wody Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Poznajcie te metody na picie większej ilości wody. Sprawdziły się już u wielu osób i są bardzo pomocne. Miejcie wodę zawsze w zasięgu ręki Noście ją w torebce lub plecaku, postawcie koło telewizora lub na biurku i przy łóżku. Zawsze miejcie ja w zasięgu wzroku. Łatwiej wam będzie po nią sięgnąć. Wyznaczcie sobie cel i do niego dążcie Weźcie na przykład dwulitrową butelkę i marker. Narysujcie na butelce poziomie linie, które wyznaczać wam będą ilość wody, którą musicie wypić do danej godziny . Oznaczcie linie konkretnymi godzinami i trzymajcie się wyznaczonego celu. Pijcie przez słomkę lub z kieliszka Niektórym pomaga nalanie sobie wody do kieliszka od wina. Woda wygląda atrakcyjniej i bardziej kusi. Możecie też spróbować picia wody przez słomkę. To też czasami pomaga! Róbcie wody...

Zaburza funkcjonowanie tarczycy i zwiększa ryzyko nowotworów. Polacy jedzą go na potęgę
AdobeStock
Newsy
Po jakie produkty nie należy sięgać po 30. roku życia? Wykluczcie je z diety!
Po 30. roku życia organizm zaczyna coraz gorzej tolerować składniki, które z łatwością trawił kiedyś. Z jakich produktów należy zrezygnować?

Chociaż 30-latkowie są dziś nadal młodzi, pełni energii i często dopiero zakładają rodziny i zaczynają się statkować, ich organizm działa już inaczej niż 10 lat temu – zwłaszcza jeśli jest regularnie narażony na niehigieniczny tryb życia, stres, smog i niezdrową dietę. Czego nie należy jeść po 30. urodzinach? Nawet jeśli jeszcze kilka lat temu byliście w stanie zjeść tłustą potrawę i zapić ją butelką piwa, teraz wasz organizm może nie być już tak wyrozumiały... Nawet przejście na piwo bezalkoholowe może nie być łatwe do zniesienia dla waszego ciała. Po 30 urodzinach wzrasta także ryzyko wystąpienia chorób na skutek nieprawidłowej diety. Z tych produktów lepiej więc zrezygnować lub je ograniczyć: Słodzone jogurty Soja Napoje… ze słomkami! Ssanie słomki może przyspieszyć występowanie zmarszczek wokół ust Ryby z dużych hodowli Słodzone soki i napoje gazowane Białe pieczywo Popcorn z mikrofali (zwłaszcza maślany) Gotowe wypieki (croissanty, pizzeriny, drożdżówki) Powyższe produkty należą do żywności, której dietetycy generalnie radzą unikać, jednak po ukończeniu 30. roku życia organizm toleruje je znacznie gorzej niż wcześniej. Warto pamiętać, że z wiekiem zdolności do regenerowania się organizmu znacząco spadają, a uszkodzone komórki nie „wymieniają się” już na nowe tak, jak wcześniej. Co za tym idzie, organizm zaczyna wybaczać znacznie mniej błędów dietetycznych, a zakazy i nakazy, których wcześniej się nie przestrzegało, stają się znacznie bardziej istotne dla prawidłowego funkcjonowania. Źle dostosowana dieta po 30. roku życia może prowadzić nie tylko do różnych chorób, ale także do zaburzeń snu , nadmiernego zmęczenia lub częstego bólu głowy, migreny czy bólu brzucha....