Paulina Smaszcz spędzi święta z eks mężem Maciejem Kurzajewskim: "mamy wspólne dziecie, należy im się szacunek". Co o tym sądzicie
ONS.pl
Newsy

Paulina Smaszcz świętuje z eksmężem Maciejem Kurzajewskim: Mamy wspólne dzieci, należy im się szacunek

Rozpad małżeństwa nie zawsze musi się kończyć kłótniami. Szczególnie ważne są relacje rodziców po rozwodzie, gdy w domu są dzieci. Dziennikarka z szacunku do dzieci zaprasza na wigilie byłego męża. Też tak byście zrobili?

Paulina Smaszcz zdecydowała, że pomimo rozwodu, jaki 2 lata temu wzięła z Maciejem Kurzajewskim, święta spędzą razem. Ze względu na dzieci.  To nie jest odosobniony przypadek gdy eks małżonkowie są w dobrych relacjach i utrzymują stały kontakt, chcąc nadal być dla dzieci dobrą rodziną. Czy pochwalacie takie podejście? Zdobylibyście się na to?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Rodzice się rozwodzą, ale nadal pozostają mamą i tatą

Dziennikarka potwierdziła w wywiadzie dla Plotek.pl, że jest w dobrych stosunkach z ojcem swoich dzieci:

- Mamy bardzo dobre relacje, a ja mam bardzo dużo szacunku do tego związku. Jestem osobą otwartą i dosyć wyluzowaną, więc nie ma jakiś trudnych sytuacji i napięć. Każdy zasługuje na szczęście i może je budować.

- Mój były mąż był u mnie wczoraj na kawie.

Para zdecydowała, że spędzi święta razem:

- My razem spędzamy święta! Przy jednym stole! Spędziliśmy 23 lata razem, mamy wspólne dzieci i tym dzieciom się należy szacunek, w związku z tym razem spędzamy Wigilię.

Zobacz także

Tę potrawę wigilijną jada się tylko na Śląsku. To zupa z… nasionami konopi

poznanskie szagowki

Zróbcie poznańskie szagówki ze skwarkami, a na długo zapomnicie o kluskach śląskich

Jaka będzie wigilia Pauliny Smaszcz?

W wielu domach podczas świąt królują dawne tradycje rodzinne. Często gdy dorastamy i wyprowadzamy się z domu rodziców, zabieramy ze sobą dania pamiętane z dzieciństwa. U Pauliny Smaszcz, także podane będą dania pochodzące z je domu rodzinnego:

- Jestem z Poznania, więc na Boże Narodzenie obowiązkowo musi być zupa z karpia z ziemniakami i zieloną pietruszką.

Gdyby autorka książki „Bądź kobietą petardą!" chciała w pełni odzwierciedlić tradycje wigilijne regionu swojego pochodzenia, z pewnością na stole byłyby także:

  • Zupa brzadowa z suszonych jabłek i śliwek z kluseczkami, zagęszczona śmietaną 
  • Śledzie w śmietanie, podane z ugotowanymi ziemniakami.
  • Kluski z makiem
  • Kapusta z grochem 

Czy tak będzie, tego  w wywiadzie dla Plotek.pl nie zdradziła. Wiemy jednak, że w jej domu większą wagę przywiązuje się do bycia razem i jedzenia niż prezentów:

- Najmniej ważnym elementem w świętach są natomiast prezenty, ponieważ robię je cały rok, a nie tylko pod choinkę.

Co myślicie o takiej wigilii? Z byłym mężem, wspólnymi dziećmi i tradycyjnymi daniami...

Źródło: Plolek.pl

Wasze dzieci nie chcą jeść warzyw? Te wskazówki pomogły już wielu rodzinom
Pixabay
Newsy
Wasze dzieci nie chcą jeść warzyw? Te wskazówki pomogły już wielu rodzinom
Zastosujcie je u siebie w domu, a nawet niejadki zaczną zajadać się warzywami! To sprawdzone metody na przekonanie dzieci do jedzenia warzyw.

To, że dzieci nie chcą jeść warzyw jest zmorą wielu rodziców. Niektóre dzieci zajadają się wszystkimi produktami, a inne to totalne niejadki. Oczywiście wiele zależy od charakteru dziecka i jego temperamentu, a czasami konieczna jest praca z psychologiem. Mamy jednak kilka uniwersalnych rad, które pomagają na co dzień rodzicom w przekonaniu niejadków dojedzenia warzyw. Warzywa w diecie dziecka Uwzględnianie warzyw w diecie dzieci jest bardzo ważne. Młodzi ludzie formują swoje preferencje smakowe. Jeśli nie będą jedli warzyw za dziecka, ciężej będzie im się do nich przekonać, gdy dorosną. Warzywa to też oczywiście najbogatszy w ważne substancje pokarm. To bomby witaminowe! Jest wiele programów zachęcających dzieci do jedzenia warzyw, ale to edukacja w domu ma największa szansę na powodzenie. Metody na przekonanie dzieci do warzyw Poznajcie sprawdzone metody, które zachęcą dzieci do próbowania warzyw. Wspólne gotowanie Wspólne spędzanie czasu jest nagrodą samą w sobie dla dziecka. Wspólnie wybierzcie interesującą potrawę i ugotujcie ją razem. To dobry moment na edukowanie dzieci. Dobry posiłek powinien składać się z węglowodanów, białek i warzyw. Pozwólcie dziecku wybrać warzywo, które dodacie do obiadu. Wymyślanie śmiesznych nazw potrawom Stara sztuczka wszystkich rodziców i dziadków. Słynny koktajl Shreka czy zupa mocy to tylko nieliczne przykłady. Odwołujcie się do bohaterów dzieci i zachęcajcie ich do próbowania w ten sposób. Układanie kolorowych kształtów na talerzu Klasyczne metody, które znali może też wasi rodzicie. Uśmiechnięte kanapki Słupki z warzyw podane z dipem Zupa podana w ulubionej miseczce Oswajanie dzieci z nowościami To normalne, że niektóre dzieci nie...

Grażyna Torbicka nie może doczekać się świąt
ons
Newsy
Grażyna Torbicka nie może doczekać się świąt Bożego Narodzenia. Spędzi je z wyjątkową osobą
Znana polska dziennikarka, Grażyna Torbicka, wraz z mężem Adamem, od lat starali się, by jedna z najbliższych im osób na stałe zagościła pod ich dachem. Po wielu kłótniach w końcu się udało. Małżeństwo spędzi Wigilię w powiększonym gronie!

Gorzkie lata Grażyny Torbickiej Dla znanej dziennikarki, Grażyny Torbickiej, ostatnie lata były szczególnie trudne. Jak donosi popularny tygodnik, w 2016 roku zmarł jej tata . Prezenterka bardzo to przeżyła. Dodatkowo martwiła się również o zdrowie schorowanej mamy, 83-letniej Krystyny Loski. Bowiem kobieta już od przeszło 20 lat zmaga się z problemami kardiologicznymi , przeszła nawet zawał. Optymizmem nie napawa również fakt, że Krystyna cierpi na chorobę potocznie zwaną zespołem złamanego serca. To bardzo rzadka dolegliwość związana z ostrą niewydolnością serca, objawiająca się między innymi częstymi bólami w klatce piersiowej oraz migotaniem komór.  Torbicka złożyła matce propozycję  Po śmierci ojca Grażyna Torbicka szczególnie przejęła się stanem zdrowia mamy. Kobieta ma już swoje lata, jest schorowana, a po stracie męża mieszka kompletnie sama. Dziennikarka postanowiła więc zaproponować matce, by przeniosła się do jej domu na stałe. Ta propozycja nie spodobała się 83-latce , która mimo licznych kłótni uparcie twierdziła, że świetnie daje sobie radę. Kobiety spędzą razem święta Myślenie Krystyny Loski zmieniło się dopiero, kiedy Polskę ogarnęła pandemia. Wtedy zrozumiała, że będąc w gronie ryzyka nie może sobie na zbyt wiele pozwolić i potrzebuje wsparcia. Wyraziła więc zgodę na przeprowadzkę do domu córki.  Ta wiadomość bardzo ucieszyła małżeństwo Torbickich, szczególnie Grażynę, która większość dni spędza samotnie, gdyż jej mąż poświęca ogrom czasu pracy w klinice. Radością napawa ją również fakt, że wspólnie z mamą będzie mogła przygotować wigilijną kolację . To najlepszy prezent , jaki mogła sobie wymarzyć na tegoroczne święta Bożego Narodzenia!   ...

Karolina Szostak zrobiła to, żeby w święta sobie pofolgować: "Moją słabością jest sałatka jarzynową i pyszny pasztet."
ONS.pl
Newsy
Karolina Szostak odchudzała się specjalnie na święta: „Moją słabością jest sałatka jarzynowa i pasztet”
Jedni planują dietę przed świętami, inni po. Wszystko po to, żeby podczas świąt nie ograniczać się i jeść, na co tylko ma się ochotę. Karolina Szostak należy do tej pierwszej grupy.

Kilka lat temu dziennikarka przeszła wyjątkową metamorfozę. W czasie kilku miesięcy schudła 30 kg. Najważniejsze jednak jest to, że od tamtej pory minęło już 5 lat, a 46-latka nadal utrzymuje szczupłą sylwetkę. Sprytny sposób na szczupłą talię i obfite święta Karoliny Szostak Publicystka doszła do wymarzonej wagi stosując post dr Dąbrowskiej. To dzięki niemu udało jej się pozbyć zbędnych kilogramów. Dieta, nazywana nieraz postem, polega na czasowym zastąpieniu normalnych posiłków, daniami opartymi na warzywach i owocach. Ten post nazywany jest także dietą owocowo–warzywną.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Karolina Szostak - Official (@karolinaszostak) Jak w przypadku każdej podobnej diety, bardzo trudno jest uniknąć efektu jo-jo i powrotu do poprzedniej wagi z chwilą powrotu do poprzedniego sposobu odżywiania się. Karolina Szostak jest tego świadoma i wie, że już zawsze będzie musiała uważać na to, co je. Ma też dodatkowy sposób na to, żeby uniknąć efektu jo-jo. Co jakiś czas wraca do diety dr Dąbrowskiej i robi sobie dwu lub trzytygodniowe posty. Jak mówi pomaga jej to nie tylko oczyścić ciało, ale i umysł. Miłym „skutkiem ubocznym” jest to, że po takim poście może sobie pofolgować. Tak też będzie w te święta: - Ja mam wrażenie, że na diecie jestem zawsze. Ale teraz faktycznie byłam 3 tygodnie na poście warzywno-owocowym. Potrzebowałam takiego oczyszczenia głowy. Teraz jestem na wyjściu, więc w święta będę mogła sobie troszkę pofolgować. Co w Wielkanoc jada Karolina Szostak?...

54-letnia Alicja Węgorzewska schudła 25 kg i to bez efektu jo-jo! Wystarczyło, że zrobiła 1 rzecz
ONS.pl
Newsy
54-letnia Alicja Węgorzewska schudła 25 kg i to bez efektu jo-jo! Wystarczyło, że zrobiła 1 rzecz
Artystka operowa przez wiele lat zmagała się z efektem jo-jo i nieskutecznym odchudzaniem. Jak udało jej się pokonać nadprogramowe kilogramy?

Polska śpiewaczka operowa przez lata zmagała się z dodatkowymi kilogramami. Chwilowe diety skutkowały szybką utratą, a następnie ponownym wzrostem wagi. Teraz jednak Alicja Węgorzewska przeszła wielką metamorfozę, która pozwoliła jej skutecznie pozbyć się kilogramów – tym razem najpewniej na stałe! Alicja Węgorzewska schudła 25 kg Jedna z najpopularniejszych polskich śpiewaczek operowych, zachwycająca mezzosopranowym głosem, przez lata próbowała nieskutecznych diet. Obecnie jednak przeszła przemianę, która pozwoliła jej schudnąć aż 25 kg! Jak tego dokonała? W metamorfozie nie pomogły żadne słynne diety gwiazd. Węgorzewska podkreśla, że po prostu odstawiła niezdrowe jedzenie, po które kiedyś sięgała regularnie i skrupulatnie kontroluje to, co ląduje na jej talerzu. Śpiewaczka nie zdecydowała się na żadną z modnych ostatnio metod odchudzania takich jak dieta SIRT, dieta MIND czy dieta paleo. Zamiast tego zaczęła się zdrowo odżywiać a kilogramy same poleciały w dół.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Alicja Węgorzewska (@alicja.wegorzewska) W wywiadzie dla portalu Plejada, gwiazda wyznała: Miałam taki okres, gdzie wyznawałam to, że jestem niezniszczalna, ale ostatnio badam się i bardzo się cieszę, gdyż okazało się, że o parę rzeczy trzeba zadbać i jestem w trakcie. Z wielkim pietyzmem podchodzę do tego, co jem, jak wygląda moja dieta, ile śpię i jak wygląda mój dzień pracy. Zamierzam to kontynuować – zdradziła podczas rozmowy z dziennikarzem artystka.    ...