Patricia Kazadi to aktorka i prezenterka telewizyjna, która już wcześniej na swoim Instagramie wspominała, że mierzy się z depresją i wahaniami wagi:

Zajadałam stres. Potrafiłam przyjść do domu i najeść się tak, że potem chciało mi się wymiotować i wszystko zwracać.

Tym razem postanowiła pokazać jak w praktyce wygląda mierzenie się z zaburzeniami odżywiania i stanąć w obronie wszystkich tych, których za niekorzystny wygląd spotyka krytyka otoczenia.

Skąd biorą się wahania wagi?

Dziennikarka wyznała, że ma problemy ze zdrowiem. Przyznała, że już w przeszłości miała stany obniżonego nastroju, depresje i zaburzenia odżywiania. Nigdy nie planowała dzielić się z opinią publiczną swoimi kłopotami zdrowotnymi czy ujawniać zdjęć, które pokazują w jak złej jest formie, a zdjęcie, które ostatecznie wrzuciła do sieci, zrobiła dla swojego pracodawcy chcąc mu pokazać, że jest w naprawdę w fatalnym stanie.

Ostatecznie wykorzystała tę fotkę, żeby zwrócić uwagę na trudną sytuacje wszystkich osób, które jak ona borykają się z zaburzeniami objawiającymi się napadami obżarstwa, a w efekcie tycia.

Zobacz także:

Ten temat poruszyła także w rozmowie video z Karoliną Korwin-Piotrowską i psycholożką, prezeską Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania, Moniką Piotrowską. To rozmowa dotykająca problemu osób, które mierzą się z hejtem i są szykanowane z powodu swojej wagi:

Tym razem porozmawiamy sobie o tym, jak łatwo przychodzi nam ocenianie i komentowanie cudzego wyglądu, wyrokujemy, często nie znając przyczyny, na którą osoba oceniana może nie mieć wpływu. O empatii i wrażliwości, której często brakuje nam wszystkim.

Ciągła presja dobrego wyglądania i życie w stresie

To praca pod presją, życie w pośpiechu, niezbilansowany, niezdrowy tryb życia powodują, że coraz więcej osób przechodzi załamanie nerwowe, skarży się na wypalenie zawodowe czy choćby wahania nastroju. Te z kolei wpływają na rosnący problem zaburzeń odżywiania czy innych chorób somatycznych.

Dziennikarka wyjaśnia, że w jej przypadku przyczyną problemów zdrowotnych jest presja dobrego wyglądu nakładana na osoby medialne przez opinie publiczną za pośrednictwem mediów. I wyjaśnia jak choroba wpływa zarówno na stan ciała, jak i umysłu.

Źródło: plejada.pl