Dieta Grażyny Szapołowskiej
ons
Newsy

Tej „drastycznej” diecie 68-letnia Grażyna Szapołowska zawdzięcza figurę 30-latki

Grażyna Szapołowska ten drastyczny i zaskakujący sposób żywienia konsultowała z wieloma specjalistami.

Grażyna Szapołowska od blisko 20 lat praktykuje bardzo nietypowy sposób odżywiania. Mimo że dla wielu ludzi to właśnie śniadanie uchodzi za najważniejszy posiłek zapewniający energię na cały dzień, aktorka całkowicie go pomija. Sprawa wygląda podobnie, jeśli chodzi o obiad.

Sekret znakomitej figury Szapołowskiej

Gwiazda przyznaje, że jedyne, co z samego rana ląduje w jej żołądku to ciepła kawa. Aktorka w ciągu dnia nie je kompletnie nic. Za to wieczorem, wraz z mężem urządzają sobie istną ucztę. Ich kolacja składa się z dwóch dań, deseru i dobrego wina. Wtedy nie szczędzą sobie kalorii.

- Wystarczy dobre wino, woda, kawałek polędwicy, sos, sałata z czerwonej cykorii i mus czekoladowy. Czasami jemy domową kaszankę, którą przywozi nasza gosposia. Eryk doprawia ją na ostro i smaży z cebulką i czosnkiem. Uwielbiamy też tatar siekany nożem. Eryk często robi muszle świętego Jakuba w stylu prowansalskim. Ja robię za to super zupę cebulową, lepszą niż we Francji. Duszę też królika w białym winie z czosnkiem, cebulą i wieloma przyprawami prosto z doniczek ustawionych na tarasie.

Aktorka podkreśla jednak, że ten dość drastyczny sposób żywienia został skonsultowany z wieloma specjalistami, którzy wręcz pochwalili jej wielogodzinne przerwy w jedzeniu. Ich zdaniem metoda może bardzo korzystnie wpływać na ludzki organizm.

Korzyści płynące z „przerywanego postu”

Spożywanie jednego kalorycznego posiłku w ciągu dnia może przede wszystkim przyczynić się do unormowania poziomu cukru we krwi oraz utraty wagi. Na tym jednak nie koniec. Obfita obiadokolacja może również pozytywnie oddziaływać na pamięć i sen, a nawet przedłużyć życie.

Zobacz także
Beata Kozidrak zdradza sekret sylwetki

61-letnia Beata Kozidrak nareszcie zdradziła, co je (a czego nie!), żeby mieć tak bajeczną figurę

Aneta Kręglicka mimo 56 lat ma figurę 30-latki. Unika 1 produktu, a ten spożywa codziennie

Aneta Kręglicka mimo 57 lat ma figurę 30-latki. Unika 1 produktu, a ten spożywa codziennie

Zagrożenia dla organizmu wynikające z „przerywanego postu”

Niestety, tak zwany „przerywany post” niesie za sobą również wiele zagrożeń. Należą do nich między innymi:

  • zwiększony poziom cholesterolu,
  • osłabienie,
  • zmęczenie,
  • problemy koncentracją,
  • drżenie ciała,
  • nadmierna drażliwość.

Nie ulega wątpliwości, że decyzja o przejściu na tego typu dietę powinna w każdym przypadku zostać skonsultowana z lekarzem lub innym specjalistą.

Źródło: Gala, zdrowie.wprost.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA