najmłodszy kucharz
AdobeStock
Newsy

Oto najsłodszy kucharz na świecie. Ma tylko 3 lata, a gotuje lepiej niż niektórzy dorośli

Ten chłopiec odkrył w sobie pasję do gotowania, gdy jeszcze nie umiał chodzić. Zobaczcie, jak gotuje!
Katarzyna Wyborska
marzec 13, 2021

Mówią, że wielki talent objawia się już w pierwszych latach życia. To powiedzenie rzeczywiście sprawdziło się w przypadku różnych znanych ludzi! Sławni piosenkarze, aktorzy i kompozytorzy często zaczynali swoją karierę już w wieku zaledwie kilku lat. Ich rodzice musieli wyjść z założenia, że nie ma na co czekać i lepiej od małego uczyć swoje pociechy fachu, do którego zostały stworzone. Pomyślelibyście, że w młodym wieku może się objawić nie tylko talent do śpiewania, ale i do gotowania? Poznajcie najmłodszego i chyba najbardziej uroczego kucharza na świecie!

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Dziecko, które gotuje

Rodzice zaledwie trzyletniego Iliriana Kameraja odkryli jego pasję do gotowania, gdy chłopczyk nie miał jeszcze nawet roku! Uwielbiał oglądać filmiki edukacyjne dla dzieci na swoim ulubionym kanale na YouTube. W jednym z udostępnionych materiałów prowadzący program pokazywał młodym widzom jak piecze się chleb i inne chrupiące wypieki. Podobno mały Ilirian był tym tak oczarowany, że natychmiast poraczkował do kuchni, gdzie chciał sam upiec coś pysznego.

Jego rodzice widząc chęć chłopca do gotowania, zachęcili go do spróbowania własnych sił. W rozmowie z portalem internetowym mama Iliriana Dorentina powiedziała:

Zaczęliśmy od babeczek i innych prostych rzeczy, a teraz Ilirian umie zrobić pieczonego kurczaka!

Trzyletni szef kuchni i gwiazda mediów społecznościowych

Początkowo rodzice chłopca wcale nie planowali, że stanie się on gwiazdą mediów społecznościowych. Nagrywali po prostu to, jak się bawi w kuchni. Jednak gdy cała rodzina została zmuszona do pozostania w domu przez koronawirusa, mama Iliriana udostępniła na swoim Instagramie filmik, na którym wraz z synem piecze babeczki. Jej znajomi natychmiast zachęcili ją do założenia konta synowi, który ich zdaniem ma zadatki na prawdziwą kulinarną gwiazdę. I tak też się stało! Dorentina na pewno nie spodziewała się, że jej syn zdobędzie aż taką popularność. Obecnie trzylatka obserwuje aż 30 tysięcy ludzi na Instagramie i ponad 340 tysięcy na TikToku!

Prawdziwym hitem stał się filmik, na którym chłopczyk przyrządza wołowinę Wellington – bardzo trudne danie, które jest specjalnością Gordona Ramsay’a, jednego z najbardziej znanych kucharzy na świecie. Zobaczcie sami!

Komentarze