niezdrowe diety
AdobeStock
Newsy

Oto najbardziej niewiarygodna rzecz, którą jedzą ludzie, żeby schudnąć. Śmiertelnie niebezpieczny pomysł

Niewiarygodne, jakich sposobów ludzie są w stanie użyć, by schudnąć! Ten brzmi drastycznie i jest bardzo niebezpieczny dla organizmu. Może skończyć się śmiercią!

Niektórzy ludzie, chcąc pozbyć się nadmiarowych kilogramów, stają się naprawdę zdesperowani. Zaczynają szukać w internecie najskuteczniejszej „diety cud”, która obiecuje im, że staną się szczupli w rekordowo krótkim czasie. Takie „diety” jednak prowadzą po prostu do wyczerpania organizmu, zmęczenia, a później prawie zawsze kończą się efektem jo-jo, czyli z powrotem do dawnej wagi. Wszystko przez to, że są to najczęściej po prostu głodówki. A gdyby tak istniał sposób na jedzenie wszystkiego, czego dusza zapragnie i chudnięcie?  Tylko jakie by to miało konsekwencje?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Niebezpieczne odchudzanie

Kto uważał na biologii, ten pamięta na pewno lekcję o pasożytach. Jednym z najbardziej znanych jest tasiemiec – dostaje się do organizmu przez połknięcie jego jajeczek. Wykluwa się w układzie pokarmowym i postanawia tam rozgościć. Najłatwiejszym do zaobserwowania objawem u osób zakażonych tasiemcem jest nagły spadek wagi pomimo tego, że dieta u takiej osoby w ogóle się nie zmieniła. Niektórzy nawet w żartach mówią o bardzo szczupłych znajomych, którzy lubią dobrze zjeść, że „pewnie mają tasiemca”. Niestety, ktoś postanowił wykorzystać tę wiedzę i stworzyć z tasiemca sposób na odchudzanie!

Zobacz także
Mięso z rosołu

Polacy nagminnie dodają to do rosołu. Ten składnik może prowadzić do wielu groźnych schorzeń

Co zrobić, żeby rosół pięknie pachniał? Nie wrzucajcie od razu tych 2 warzyw. Zróbcie to pod koniec

Rosół będzie pięknie pachniał, jeśli tylko nie wrzucicie od razu tych 2 składników. Zróbcie to pod koniec

Ludzie desperacko dążący do idealnej sylwetki interesują się różnymi, często drastycznymi metodami na schudnięcie. Należy do nich… zakażenie tasiemcem! Na internetowym czarnym rynku można kupić tabletki z jajeczkami tego pasożyta. Nie są one oczywiście tanie – podobno za jedno opakowanie trzeba zapłacić nawet 2000 złotych. Jednak znajdują się chętni, którzy przekonują, że właśnie dzięki połknięciu tabletki z tasiemcem wreszcie schudli. Ale czy taka „metoda” na odchudzanie jest bezpieczna?

Groźne konsekwencje

Lekarze, którzy słyszą o takich pomysłach jak celowe zakażenie tasiemcem, łapią się za głowę. Życie z tym pasożytem w organizmie jest bardzo niebezpieczne z kilku powodów:

  • Nie ma pewności co do tego, skąd pochodzą sprzedawane tasiemce – najczęstszym źródłem pochodzenia tabletek z tasiemcem są Chiny. Nie wiadomo, jaki dokładnie rodzaj tasiemca się znajduje w tych tabletkach. Może to być nawet najgroźniejszy z nich, czyli bąblowiec wielojamowy. Prowadzi on do skrajnego wycieńczenia organizmu, a nawet śmierci!
  • Tasiemiec wcale nie zjada tłuszczu – mylą się ci, którzy sądzą, że pasożyt będzie jadł tłuszcz znajdujący się w organizmie człowieka i tym samym sprawi, że pozbędą się kilogramów. Owszem, waga spadnie. Jednak stanie się tak z powodu tego, że tasiemiec zje wszystkie składniki odżywcze przyjmowane z jedzenia. W efekcie organizm będzie zużywał zapasy tłuszczu, by zrekompensować braki. Będą jednak efekty uboczne, takie same jak w przypadku wyniszczenia organizmu głodówką.
  • Długotrwałe noszenie w sobie tasiemca może się skończyć martwicą jelita i operacją – to prowadzi do czasowego lub stałego żywienia pozajelitowego, a w skrajnych przypadkach śmiercią!

Widzicie więc, że z tasiemcem nie ma żartów! Jeśli ktoś z waszych bliskich wpadnie na pomysł, by „odchudzać” się w taki sposób, pokażcie mu ten artykuł.

Przez 19 lat badali skuteczność różnych tabletek na odchudzanie. Są wnioski! Brać czy nie?
AdobeStock
Newsy
Przez 19 lat badali skuteczność różnych tabletek na odchudzanie. Są wnioski! Brać czy nie?
Chcecie schudnąć i zastanawialiście się nad kupieniem tabletek na odchudzanie? Sprawdźcie, czy są w ogóle skuteczne.

W pogoni za zgrabną sylwetką niektórzy są w stanie zrobić wszystko. Reklamowane są diety-cud, treningi na błyskawiczne pozbycie się tłuszczu z brzucha albo ud, a także tabletki na odchudzanie, które mają pomóc szybko zrzucić nadwagę. Ale czy takie środki rzeczywiście pomagają, czy są to tylko puste obietnice producentów? Przeprowadzono badanie trwające aż 19 lat, którego celem było sprawdzenie skuteczności tabletek odchudzających. Sprawdźcie wyniki! Badania nad skutecznością tabletek na odchudzanie Przez 19 lat przeprowadzono 121 badań, w których udział wzięło łącznie 10 tysięcy osób zmagających się z nadwagą. Część z nich dostawała prawdziwe tabletki na odchudzanie, a część placebo, czyli tabletki pozbawione jakichkolwiek substancji czynnych. Przyjęto, że znaczenie kliniczne w badaniu miałaby utrata wagi przez uczestników co najmniej o 2,5 kg więcej w porównaniu do tych, którzy dostawali placebo. To mogłoby udowodnić, że tabletki na odchudzanie faktycznie działają. Niestety, nic takiego nie miało miejsca: Nasza analiza wykazała, że nie ma wystarczających dowodów, aby zalecać suplementy w celu utraty wagi. Chociaż większość preparatów wydaje się bezpieczna do krótkotrwałego stosowania, nie zapewnią one utraty wagi, która ma znaczenie kliniczne – mówi dr Erica Bessel, autorka badania nad tabletkami. Badacze stwierdzili, że tabletki na odchudzanie mogą wspierać utratę wagi, ale na pewno nie są głównym jej czynnikiem. Obietnice bez pokrycia Dr Erica Bessel zwraca uwagę na fakt, że praktycznie nikt nie kontroluje rynku suplementów diety. W przypadku leków jest zupełnie inaczej – zanim trafią do aptek, konieczne jest przeprowadzenie szeregu testów i badań klinicznych, które sprawdzają czy wprowadzany...

Czy warto zrobić sobie głodówkę po świętach? Sprawdźcie czy to dobry pomysł
Adobe Stock
Newsy
Czy warto zrobić sobie głodówkę po świętach? Sprawdźcie, czy to dobry pomysł
Czy robienie sobie po świętach głodówki to dobry pomysł? Lekarze i dietetycy przed tym ostrzegają. Dlaczego?

Wiele osób czuje się po świętach przejedzonych, ociężałych i pozbawionych energii. Chcąc szybko pozbyć się nadmiernych kilogramów, niektórzy ludzie decydują się na kilkudniową głodówkę. Czy to aby jednak na pewno bezpieczne? Czym jest głodówka? Głodówka to ekstremalna metoda odżywiania, w której żeby szybko schudnąć, zmniejsza się liczbę kalorii do mniej niż połowy tego, czego faktycznie potrzebuje organizm. W bardziej radykalnej formie, dana osoba przyjmuje tylko napoje i lekkie przekąski. Mimo iż przyjmowanie mniejszej ilości kalorii, zwykle powoduje dość szybką utratę wagi, dieta głodowa zmusza organizm do przejścia w tryb głodu, który koniec końców zwykle kończy się przyrostem masy ciała w wyniku zaistnienia tzw. efektu jo-jo. Czym jeszcze może grozić głodówka? Zacznijmy od tego, że nie każdy powinien robić sobie głodówki. Dieta głodowa jest niebezpieczna dla osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży i nastolatków. Ale nawet dla zdrowego człowieka może ona być groźna. Dlaczego? nawet krótkotrwała głodówka może powodować poważne niedobory witamin i minerałów dieta głodowa zwykle nie powoduje długotrwałej utraty wagi często prowadzi do utraty masy mięśniowej może prowadzić do rozdrażnienia, rozkojarzenia i ogólnego złego samopoczucia niewłaściwe zakończenie głodówki może prowadzić do efektu jo-jo długotrwała głodówka może powodować zaburzenia hormonalne pogorszenie nastroju problemy z układem pokarmowym bulimię i anoreksję Czy warto zrobić sobie głodówkę po świętach? Jeśli chcecie przejść na kilkudniową głodówkę, na początku powinniście zrobić badania oraz skonsultować się z lekarzem....

Odchudzacie się? Lepiej nie stosujcie tych diet - zrujnują wasze zdrowie
AdobeStock
Newsy
Odchudzacie się? Lepiej nie stosujcie tych diet - zrujnują wasze zdrowie
W odchudzaniu warto zachować rozwagę, ponieważ nie wszystkie popularne diety są dobre dla zdrowia!

W pogoni za idealną sylwetką niektórzy ludzie decydują się na naprawdę drastyczne metody. Chętnie przechodzą na diety, których autorzy obiecują szybki spadek wagi i cudowne efekty. Na ile można im wierzyć? Niektóre z tych diet reklamuje się jako samo zdrowie dla organizmu, ale okazuje się, że niekoniecznie tak jest. Mogą wam nawet zaszkodzić! Poznajcie kilka bardzo popularnych obecnie diet, które wcale nie są takie zdrowe, jak się powszechnie sądzi. Dieta Paleo Dieta paleo największą popularnością cieszyła się kilka lat temu. Reklamowano ją jako sposób żywienia naszych przodków i remedium na wszelkie choroby i dolegliwości powodowane przez żywność współczesnych ludzi. W diecie paleo jada się głównie mięso , określone owoce i warzywa, orzechy, jajka i grzyby. Całkowicie zakazane są natomiast zboża, cukier, a czasami nawet rośliny strączkowe i nabiał. Autorzy diety paleo zakładają bowiem, że ludzie pierwotni nie jadali zbóż czy nabiału i żywili się tylko tym, co udało im się zebrać w lesie lub upolować. Niestety, usunięcie z diety pieczywa i zbóż oraz roślin strączkowych może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie – zwłaszcza na pracę układu trawiennego.   Dieta sokowa Dietę sokową często poleca się jako „fenomenalny” sposób na szybkie schudnięcie. Na takiej diecie należy całkowicie zrezygnować na jakiś czas z normalnych posiłków i pić jedynie soki owocowe lub warzywne. Niestety, szybko można odczuć skutki ubocze diety sokowej, takie jak zmęczenie, ból głowy, rozdrażnienie i problemy z koncentracją. Wszystko to są objawy jedzenia zbyt małej ilości kalorii. Często tego typu diety kończą się przez to efektem jo-jo , czyli szybkim nabraniem kilogramów po zakończeniu diety. Dieta ketogeniczna Początkowo dieta...

gessler
ONS
Newsy
Magda Gessler ostrzegała rok temu przed jajami tasiemca w znanej potrawie wigilijnej. Warto o tym przypomnieć 
Z pewnością nikt nie chciałby się zakazić tasiemcem - a szczególnie podczas Świąt! Wiedzieliście, że w jednej z tradycyjnych potraw mogą znajdować się jaja pasożytów?

Śledzie to obowiązkowy element wigilijnego stołu. Mogą być z cebulką, w śmietanie lub w musztardzie – przepisów jest mnóstwo! Ale czy wiecie, że mogą się w nich znajdować… jaja tasiemca?! Zakażenie tasiemcem Tasiemiec to nie przelewki! Zjedzenie jego jaj powoduje chorobę zwaną tasiemczycą. Najczęściej dochodzi do tego poprzez spożycie surowego mięsa, np. tatara albo nieprzebadanych śledzi. Objawy zakażenia tasiemcem to: Nagły spadek masy ciała Bóle brzucha Nudności Brak apetytu Wymioty Zaparcia Odwodnienie Osłabienie Aby zminimalizować ryzyko zakażenia tasiemcem, należy przede wszystkim: Unikać jedzenia surowego i niedogotowanego mięsa – np. steków, tatara czy śledzi. Myć ręce Odrobaczać zwierzęta Dbać o czystość miejsc, w których przebywają nasze zwierzęta Niebezpieczne śledzie Rok temu, przed świętami Magda Gessler na swoim kanale na YouTube podzieliła się z widzami kilkoma filmami, w których pokazywała jak przygotowywać różne potrawy wigilijne. Wśród nich znalazły się także śledzie. Wiele osób z pewnością było w szoku, gdy restauratorka zwróciła uwagę na to, że w kupowanych przez nas śledziach mogą znajdować się jaja tasiemca! Dlaczego? Okazuje się, że obecnie śledź jest „zaniedbaną” rybą w Polsce. Producenci oszczędzają i sprzedają praktycznie surowe filety, a to właśnie w surowym mięsie kryją się jaja pasożytów. Oczywiście przed dopuszczeniem do sprzedaży śledzie są badane, ale jeżeli kupujecie je np. prosto od rybaków, to bardzo prawdopodobne jest, że będą one skażone tasiemcem! Restauratorka ubolewa także nad tym, że w Polsce nie da się już kupić śledzi „takich jak dawniej” i sama swoje śledzie kupuje w Niemczech. Jak twierdzi, Niemcy potrafią...