Magda Gessler to celebrytka, ale też autorytet kulinarny i bardzo doświadczona restauratorka. Magda Gessler od wielu lat prowadzi program „Kuchenne Rewolucje”, gdzie pomaga właścicielom restauracji przetrwać w realiach gastronomi. Podrzuca im nowe pomysły na działanie i pomaga w realizacji celów. Magda Gessler jest znana ze swojej stanowczości i bezpośredniości. Chętnie dzieli się przemyśleniami i opiniami na tematy kulinarne. Ostatnio postanowiła opowiedzieć o swoich ulubionych potrawach wielkanocnych.

Wielkanoc według Magdy Gessler

Magda Gessler twierdzi, że Wielkanoc to najbardziej tradycyjne z obchodzonych w Polsce Świąt. Choć sama deklaruje, że jest wyznania prawosławnego, Święta Wielkanocne  Magdy Gessler są zawsze bardzo tradycyjne i nie różnią się bardzo od świąt spędzanych przez większość Polaków.  

Gwiazda w rozmowie z jednym z portali zdradziła, że przygotowania do Wielkanocy zaczęła już ponad miesiąc wcześniej. Pierwszym krokiem było u niej wymyślanie nowych pomysłów na mazurki. Gwiazda będzie przygotowywać wiele różnorodnych kombinacji smakowych i wizualnych. 

Magda Gessler co roku sama robi kiełbasę, którą serwuje na Wielkanoc. Uważa ona, że to mięsa są najważniejszym elementem kulinarnym podczas Wielkanocy w Polsce. Magda Gessler namawia Polaków do samodzielnego przygotowywania mięs, wędlin i pasztetów na wielkanocną ucztę. Twierdzi, że to najlepsza okazja na domowe wyroby mięsne. Sama przygotowuje też szynkę i wędzoną kiełbasę.

Zobacz także:

Bardzo ważnym elementem w trakcie Wielkanocy jest dla Magdy dekoracja stołu. Na jej stole wielkanocnym jest zawsze dużo świeżych kwiatów i elementów przywodzących na myśl wiosnę, świeżość i radość.

Ulubione potrawy wielkanocne Magdy Gessler

Gwiazda wyjawiła, jakie są jej ulubione potrawy, bez których nie wyobraża sobie świąt. To:

  • Jajka faszerowane z grzybami
  • Babka drożdżowa
  • Sernik
  • Biała kiełbasa
  • Żur

Najlepszy żur według Magdy Gessler

Magda Gessler szczególną miłością darzy wielkanocny żur. Mówi, że najlepszy żur to ten ze Śląska. Uważa, że w żadnym innym miejscu nie kisi tak dobrze mąki żytniej na żur, jak robią to Ślązacy. Prawdziwy żur musi być gęsty, zawiesisty i dobrze ukiszony. Konieczne jest wykorzystanie do tego żytniej mąki!