Olena Zaleńska - żona prezydenta, która działa. W czasie pokoju promuje zdrowe odżywianie, w czasie wojny wspiera naród.
Instagram/olenazelenska, Adobe Stock
Newsy

Ołena Zełenska w czasie pokoju promuje zdrowe odżywianie, w czasie wojny wspiera ukraiński naród

Wojna to wielka tragedia, szczególnie dla kobiet i dzieci. Matki chronią dzieci, które mają jeszcze na rękach, i niepokoją się o te dorosłe, które walczą z wrogiem. Ona wie jak wzmacniać ducha narodu i przemawiać do innych matek.

Kto nie słyszał tych poruszających słów, które w pierwszych dniach po inwazji Rosji na Ukraine obiegły media?

- Dzisiaj nie będę płakać i panikować. Będę spokojna i pewna siebie. Patrzą na mnie moje dzieci. Będę obok nich. I obok mojego męża. Kocham was! Kocham Ukrainę!

To mądre słowa ukraińskiej Pierwszej Damy, Ołeny Zełenskiej. Czym zajmowała się przed wojną i jak daje oparcie Ukraińcom dziś?

Kim jest Ołena Zełenska?

Ołena Zełenska, z domu Kijaszko, od 19 lat jest żoną prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Para poznała się jeszcze w gimnazjum, do którego chodzili razem w Krzywym Rogu na południu Ukrainy. W czasach studenckich gdy ona studiowała architekturę, a on prawo, współpracowali w jednym zespole artystycznym. On był komikiem, ona pisała teksty i skecze. Dziś tworzą rodzinę i wychowują dwoje dzieci.

Przed wybuchem wojny 44-latka aktywnie pełniła rolę pierwszej damy. Jeszcze w styczniu tego roku na swoim Instagramie omawiała wyniki badania prowadzonego wspólnie z UNICEF na temat nawyków żywieniowych Ukrainek i Ukraińców i martwiła się tym, że są dalekie od zdrowych oraz ogłaszała start kampanii mającej je powoli zmieniać:

- Nawyki żywieniowe odzwierciedlają nasz styl życia, nasze zainteresowania i wartości. Tak więc zmieniając je na zdrowsze, stwarzamy sobie nowe możliwości! W zależności od tego, jak zapełnimy nasz koszyk/lodówkę/talerz, wybieramy tym, czym wypełniamy nasze życie. Tak więc hasłem naszej kampanii jest „Najważniejsze jest w środku!”

Zobacz także
Weronika Marczuk wydała książkę kucharską "O Ukraina!". Znamy przepis na kotlety po kijowsku

Weronika Marczuk wydała książkę kucharską "O! Ukraina!". Polecamy przepis na kotlety po kijowsku

Wygrał ukraińskiego „MasterChefa”. Dziś piecze za darmo chleb dla mieszkańców Chersonia

Wygrał ukraińskiego „MasterChefa”. Dziś piecze za darmo chleb dla mieszkańców okupowanego Chersonia

Ołena Zełenska – mądra żona prezydenta w ciężkich czasach

Zdrowiem narodu zajmowała się w czasach pokoju. W czasie wojny trzeba zacząć myśleć o życiu narodu. Ołena Zełenska pierwszorzędnie zdaje egzamin bycia żoną prezydenta w czasie wojny. Swoją aktywnością zwraca uwagę świata na tragiczną sytuację Ukraińców, w tym ukraińskich dzieci, zabijanych przez Rosjan podczas wojny. Zwraca się też do swojego narodu, wspierając go i doceniając męstwo mieszkańców Ukrainy:

- Mój drogi narodzie! Ukraińcy! Patrzę dziś na was. Na wszystkich, których widzę w telewizji, na ulicach, w internecie. Widzę wasze posty i filmy. I wiecie co? Jesteście niesamowici! Jestem dumna, że mieszkam z wami w tym samym kraju. Mówi się, że wielu ludzi to tłum. Ale to nie o nas. Bo wielu Ukraińców to nie zwykły tłum. To jest armia!

1 marca napisała na swoim Instagramie:

- Przez dym z ostrzału widać już słońce Wszystko będzie wiosną, wszystko będzie zwycięstwem, wszystko będzie Ukrainą! Kłaniam się wam nisko, moi wspaniali rodacy.

Źródło: Wikipedia.pl, vogue.pl, Instagram/Olena Zelenska

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA