Olejek z liści laurowych to wybawienie przy migrenie. Zrobicie go z zaledwie 2 składników
Getty/iStock
Newsy

Olejek z liści laurowych to wybawienie przy migrenie. Zrobicie go z zaledwie 2 składników

Liście laurowe przydają się do zrobienia zupy czy octowej zalewy, jednak oryginalny smak i zapach to tylko jedna z ich zalet. Wpływają też dobroczynnie na zdrowie, a ich cenne właściwości można wykorzystać robiąc prosty olejek.

Część dolegliwości, takich jak na przykład ból głowy, można złagodzić z pomocą domowych sposobów. Jednym z nich jest bardzo prosty w przygotowaniu olejek z liści laurowych. Zwykle lądują one w zupie lub gulaszu, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile cennych składników się w nich znajduje. Liście laurowe to bardzo cenna przyprawa, która przydaje się nie tylko w kuchni.  

Jak zrobić olejek z liści laurowych?

Nazwa może brzmieć dość zagadkowo i nic w tym dziwnego. Olejek z liści laurowych jest mało popularny, choć można go kupić w większości sklepów zielarskich. Da się też bez trudu przygotować go samodzielnie w domu.

Jest to banalnie proste i wymaga jedynie waszej cierpliwości. Potrzebujecie jedynie liści oraz oleju. To może być dowolny olej, np. słonecznikowy, z pestek winogron czy dyni, oliwa z oliwek, a nawet zwykły olej rzepakowy. 

My uważamy jednak, że do zrobienia olejku warto jednak wykorzystać olej migdałowy, który wykazuje się dobroczynnym działaniem na skórę i tworzy wspaniały duet z liśćmi laurowymi. 

Zobacz także
Wypluwacie? Lepiej pogryźć i przełknąć. Skóra jest po nich jędrna i lepiej się śpi

Wypluwacie? Lepiej pogryźć i przełknąć. Skóra jest po nich jędrna i lepiej się śpi

Jak wybrać dobry jogurt naturalny? Producenci dodają ten zbędny składnik na potęgę

Już 1 kubeczek dziennie oczyści organizm z toksyn i podniesie odporność. Tylko wybierzcie mądrze

Składniki:

  • 10 liści laurowych

  • 1 szklanka oleju ze słodkich migdałów

Potrzebny wam też będzie 1 słoiczek o pojemności wynoszącej co najmniej 200 ml. 

Przygotowanie:

  1. Zacznijcie od wyczyszczenia słoika. Najbezpieczniej będzie go wyparzyć, po czym trzeba go bardzo dokładnie wysuszyć.

  2. Wsypcie liście laurowe do słoika.

  3. Zalejcie liście jedną szklanką oleju ze słodkich migdałów. 

  4. Zakręćcie słoik i odstawcie go w ciemne, suche i chłodne miejsce na minimum 40 dni. Bardzo ważne jest, by chronić zawartość słoika przed wpływem promieni słonecznych, dlatego koniecznie musi on być zamknięty w szafce. 

Jak działa olejek z liści laurowych?

Olejek ten działa rozluźniająco na mięśnie, dlatego może przynieść ulgę przy bólach głowy powodowanych przez napięcie i stres. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, dlatego można go stosować wspomagająco przy grzybicy paznokci. Ponadto, olejek z liści laurowych łagodzi objawy trądziku, przyspiesza gojenie się wyprysków, zmniejsza łupież i wzmacnia włosy. 

Kotlety mielone

Olejek z tego zioła to ulga dla obolałych stawów. Pomoże też przy problemach z żylakami
AdobeStock
Newsy
Olejek z tego zioła to ulga dla obolałych stawów. Pomoże też przy problemach z żylakami
Przy problemach z bólem stawów z pomocą przychodzi ten olejek - całkowicie naturalny, a do tego każdy może go z łatwością przygotować w domu.

Chłodne wieczory i poranki zdecydowanie nie sprzyjają chorym stawom. Jeżeli często doskwiera wam ból w nogach, a także żylaki, pomocny może być masaż z wykorzystaniem domowego olejku. Znajduje się w nim zioło, które znane jest ze swojego pozytywnego wpływu na stawy oraz żylaki. Zobaczcie, jak go zrobić.  Właściwości zdrowotne rozmarynu Wpływ rozmarynu na zdrowie doceniano już w starożytności. Stosowano go zarówno do leczenia różnych chorób, jak i dla poprawienia urody. Niektórzy wręcz przypisywali rozmarynowi magiczne właściwości. Dziś wiemy, że roślina ta jest bardzo silnym antyoksydantem o działaniu przeciwzapalnym, dzięki czemu może być pomocna przy takich problemach jak obolałe stawy. Rozmaryn wzmacnia też naczynia krwionośne, dlatego jest polecany osobom cierpiącym na żylaki.  Jak zrobić olejek rozmarynowy na żylaki? Do przygotowania olejku potrzebne wam będą składniki z poniższej listy: Składniki: 10 liści laurowych 10 gałązek rozmarynu 1 szklanka oliwy z oliwek Przygotowanie: Rozmaryn umyjcie i zostawcie do suszenia. Jeżeli kupiliście gotowe, suszone gałązki, pomińcie ten krok. Oberwijcie ususzony rozmaryn z gałązek i przełóżcie je do słoika. Do młynka wrzućcie liście laurowe i zmielcie - możecie też użyć w tym celu moździerza.  Wsypcie liście laurowe do słoika z rozmarynem i całość zalejcie 1 szklanką oliwy z oliwek. Wymieszajcie. Słoik z olejem i przyprawami włóżcie do małego garnka, wyłożonego na dnie szmatką. Wlejcie tyle wody, by sięgała połowy słoika. Zagotujcie i następnie gotujcie całość przez pół godziny na małym ogniu. Po 30 minutach ostrożnie wyjmijcie słoik z garnka. Otwórzcie i wymieszajcie zawartość. Następnie słoik zakręćcie, zawińcie w ręcznik i odstawcie na...

Liście laurowe
Gotujmy.pl/Pyza
Newsy
Kuracja liściem laurowym trwa tylko 3 dni i działa cuda. To najlepsze remedium na tę dolegliwość
Liście laurowe dodajecie zazwyczaj do rosołu. To nie jedyny sposób, w jaki możecie ich użyć. Będziecie zdziwieni, jak cenne posiadają właściwości.

Liście laurowe to zioło, które ma liczne właściwości lecznicze. Od wpływu na układ trawienny, po walkę z cholesterolem i infekcjami dróg oddechowych. Leczyć możecie się w domu. Jak? O tym za chwilę. Najbardziej podstawowym zastosowaniem liście laurowych jest dodawanie ich do zup. Właśnie one pozwalają wydobyć z gotowanych warzyw odpowiedni aromat. Liść laurowy to także doskonała przyprawa wzbogacająca smak domowych wędlin, pieczonych mięs i kiełbas. Właściwości liści laurowych Nieraz nazywa się je także liśćmi bobkowymi lub bobkowym zielem. Zawarte w liściach olejki eteryczne mają działanie bakteriobójcze. Wykazują także zdolność do usuwania złego cholesterolu, chroniąc układ sercowo-naczyniowy. Jeżeli macie problemy w tym obszarze, pamiętajcie o liściach laurowych. Liście będą doskonałym pomocnikiem przy gojeniu się ran. Mogą ponadto wesprzeć leczenie chorych stawów i bólów reumatycznych. Jeśli lubicie popijać cały dzień gorące napary, polecamy zalanie ich wrzącą wodą i gotowanie przez kilka minut. Odcedzony napój można popijać przez cały dzień. Napar z liści laurowych ma również właściwości pielęgnacyjne - doskonale tonizuje skórę i łagodzi stany zapalne. Poza tym, dzięki właściwościom bakterio- i grzybobójczym, może pomóc osobom zmagającym się z łupieżem i trądzikiem. Liście laurowe naprawdę działają na skórę. Przyprawa występuje naturalnie na południu Europy, w północnej Afryce i na zachodzie Azji. Obecnie liście laurowe znajdują zastosowanie głównie w kuchni. Co ciekawe, dawniej liść laurowy miał także inne zastosowanie - w czasach starożytnych tworzono z niego wieńce, które zdobiły głowy ważnych osób. Napój z liści laurowych ma silne działanie oczyszczające Nie mogą go pić kobiety ciężarne i osoby w podeszłym wieku. Jeśli jesteście w fazie oczyszczania liśćmi...

Liście laurowe
Pixabay/zapach_bzu
Zdrowie
Podpalcie w domu liście laurowe i zostawcie na chwilę. Niesamowite działanie. Efekty odbierają mowę
Już Rzymianie i Grecy doceniali potężną moc liści laurowych. To doskonałe i wszechobecne zioło, które na zawsze powinno znaleźć miejsce w waszym domu!

Liście laurowe, inaczej bobkowe, to wysuszone liście drzewa laurowego, które naturalnie występuje na południu Europy, w północnej Afryce i na zachodzie Azji. Aby skorzystać z uspokajających właściwości tej przyprawy, wystarczy podpalić ją w ognioodpornym naczyniu. Liście laurowe zawierają cyneol, który udrażnia drogi oddechowe oraz odpręża przeciążony układ nerwowy. Chcecie spróbować tego u siebie w domu?  Liście laurowe - na co działają? Liście laurowe są znane głównie w przemyśle spożywczym. Ta popularna przyprawa to składnik wielu marynat i zup. Nadają daniom niepowtarzalny zapach i smak. Tysiące lat eksperymentów wyłoniły ich dodatkowe działanie. Od wieków liści laurowych używa się także poza kuchnią.  Przodkowie stosowali liście laurowe na problemy żołądkowe, bóle reumatyczne i schorzenia skóry. Zapach palonych liści laurowych działa też kojąco. Wystarczy podpalić kilka z nich i cieszyć się z właściwości woni, której działanie zostanie z nami na dłużej. Palenie liści laurowych Co zrobić, by się zrelaksować za pomocą liści laurowych? Wybieramy kilka i podpalamy za pomocą zapałki. Najlepiej zrobić to nad talerzem czy garnkiem, by w razie pokruszenia nie  uszkodzić stołu. Czekamy kilka minut, łapiemy kilka oddechów i oddajemy się silnemu odprężeniu! Ta prosta metoda, stosowana regularnie, wpłynie w korzystny sposób na nasz układ nerwowy. Jeżeli mamy stresujący czas, powinniśmy sięgnąć po liście laurowe w pierwszej kolejności. Już medycyna ludowa doceniała ich właściwości. Liście uspokoją skołatane nerwy, rozluźnią mięśnie i wprawią w błogi nastrój. Zastosowania liści laurowych Liście laurowe mają liczne właściwości lecznicze. Wywar z liści laurowych jest stosowany jako środek na...

Stosujcie to, a krostki i podrażnienia znikną. Główny składnik jest w szafce z przyprawami
Adobe Stock/Pixabay
Newsy
Krostki i podrażnienia na skórze znikną dzięki tej maseczce. Główny składnik macie w szafce z przyprawami
Wiotczejąca i pełna zmarszczek skóra to utrapienie kobiet w okolicach 50. roku życia. Pojawiające się krostki i podrażnienia to dla wielu pań prawdziwa zmora.  Można je jednak skutecznie złagodzić i zniwelować oraz pomóc naskórkowi odzyskać dawny blask. Wesprze was w tym produkt, który dodajecie zwykle do zup. 

Okres okołomenopauzalny, jak również menopauza jest bez wątpienia dużym wyzwaniem dla skóry Zmiany hormonalne, nie pozostają bez wpływu na tę właśnie część ludzkiego ciała. Wiele kobiet cierpi w tym okresie na trądzik. Zmiany mogą być rozlegle i mają często duży wpływ na psychikę. Zobaczcie, jak sobie z nimi radzić.  Jak działa liść laurowy na skórę?   Zastosowanie liści laurowych już dawno wyszło poza ściany kuchni. Ich właściwości doceniają ci, którzy chcą uchronić się przed ukąszeniami owadów. Jak również te osoby, które zmagają się z nieprzyjemnym zapachem z ust. Ich aromat pomaga zasnąć, dlatego dobrze położyć woreczek z nimi pod poduszką. To jednak nie koniec dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą ta przyprawa.   Liście laurowe w kosmetykach domowych pomagają oczyszczać skórę ze zmian trądzikowych. Łagodzą stany zapalne, przyspieszają gojenie uszkodzeń oraz świetnie tonizują. Korzystając z produktów zrobionych na ich bazie możecie liczyć na zwężenie porów, zniwelowanie wyprysków i poprawę elastyczności skóry. Takie kosmetyki są niezwykle skuteczne, a do tego kosztują niewiele.  Jak przygotować maseczkę na wypryski i podrażnienia?  Składniki:  8 liści laurowych  2 łyżki płatków owsianych  100 ml oliwy z oliwek  Sposób przygotowania i zastosowanie:  Zagniećcie liście laurowe, dosypcie do nich płatki i zalejcie oliwą.  Odstawcie, aż wszystko napęcznieje.  Nałóżcie na twarz i pozostawcie na pół godziny. Stosujcie dwa razy w tygodniu.  Jak przygotować tonik do skóry z liści laurowych?  Składniki: 10 g liści laurowych  100 ml wody  Sposób przygotowania i...