Odmładzający napar z liści laurowych i 2 składników. Spowalnia starzenie i pomoże wzmocnić kości
AdobeStock
Newsy

Odmładzający napar z liści laurowych i 2 składników. Spowalnia starzenie i pomoże wzmocnić kości

Wystarczy tak niewiele, by dać sobie zastrzyk energii i witamin - wszystko z naturalnych składników, które macie w kuchni.

W pogoni za uciekającą młodością próbujemy różnych rozwiązań i specyfików, które mają pomóc zatrzymać czas. Nierzadko wydaje się na nie dużo pieniędzy - mowa tutaj przede wszystkim o drogich kremach przeciwzmarszczkowych czy zabiegach, które mają odwrócić efekty starzenia się.

Zapominamy jednak, że produkty o potężnym działaniu mamy cały czas w zasięgu ręki. Na przykład liście laurowe, które zwykle lądują w zupie lub gulaszu - sprawdźcie, jak działają na organizm i jak wykorzystać ich wspaniałe właściwości. 

Właściwości liści laurowych

Liście wawrzynu stosowane są w kuchni ze względu na ich szczególny aromat. Nie tylko podkreślają smak różnych dań, ale też wpływają pozytywnie na układ trawienny, co pozwala szybciej dojść do siebie po obfitym posiłku. Ale to nie jedyne zalety liści laurowych! 

Zawierają one drogocenne olejki eteryczne, garbniki, flawonoidy i pektyny oraz witaminy - witaminę A, C i witaminy z grupy B. Znajduje się w nich też dużo żelaza, wapnia i potasu. 

Jak działa napar z liści laurowych? 

By skorzystać z działania liści wawrzynu, najprościej jest przygotować z nich napar. Działa on moczopędnie i pomaga usunąć toksyny z organizmu, a także wspomaga trawienie.

Napar z liści laurowych może działać łagodząco na reumatyzm i bóle stawów oraz obniżyć poziom cukru we krwi. Z kolei dzięki bogactwu przeciwutleniaczy, liście zwalczają wolne rodniki i tym samym spowalniają starzenie organizmu. 

Zobacz także
Mikstura z tej aromatycznej przyprawy wspomaga trawienie i reguluje poziom cukru. Efekty już po 2 tygodniach

Mikstura z tej aromatycznej przyprawy pomoże na trawienie. Efekty na stałe już po 2 tygodniach

Ten napar to przepis stulatków na długowieczność. Pijcie go regularnie, jeśli chcecie dożyć sędziwego wieku

Ten napar to przepis stulatków na długowieczność. Pijcie go regularnie, by dożyć sędziwego wieku

Jak zrobić napar z liści laurowych?

Napar będzie nie tylko zdrowy, ale i smaczny, gdy poza liśćmi laurowymi dodacie do nich jeszcze jabłka i cynamon. Owoce dodadzą witamin, a laska cynamonu zadziała rozgrzewająco. 

Składniki:

  • 5 liści laurowych

  • 1 laska cynamonu

  • 1 jabłko

  • 4 szklanki wody 

Przygotowanie:

  1. Wlejcie do garnka 4 szklanki wody i zagotujcie. Kiedy woda będzie już wrzeć, wsypcie wszystkie liście laurowe i dodajcie laskę cynamonu. Zmniejszcie ogień i gotujcie przez kilka minut. 

  2. Po tym czasie od razu odstawcie garnek na bok. Pokrójcie jabłko na kawałki i dodajcie do naparu. Przykryjcie garnek pokrywką i odstawcie na 10-15 minut. 

  3. Następnie przelejcie napar przez sito. Możecie dodać do niego łyżkę miodu dla osłody i dodatkowego zastrzyku witamin.

Tak przygotowany napar należy pić raz dziennie - rano na czczo lub wieczorem przed położeniem się do łóżka. Czas kuracji nie powinien przekroczyć 2 tygodni. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dodajcie te przyprawy do herbaty, a od razu poczujecie się lepiej
AdobeStock
Newsy
Herbata z liści laurowych: wawrzyn obniża ciśnienie i ułatwia zasypianie
Napar z liści laurowych wypijany regularnie obniży ciśnienie krwi i pomoże szybciej zasnąć. Taka herbata z liści wawrzynu doskonale wpłynie na wasze zdrowie. Zróbcie ją według tego przepisu.

Zdrowotne napary z ziół i przypraw stanowią wspaniały dodatek do codziennej diety. Pomagają w wielu dolegliwościach, a do tego po prostu dobrze smakują. Jednym z nich jest napar z wawrzynu i cynamonu – możecie go pić od razu po przygotowaniu lub dodawać do ulubionej herbaty. Poznajcie właściwości zdrowotne cynamonu i wawrzynu oraz prosty przepis na napar z tych składników. Właściwości liści laurowych Liście laurowe to liście wawrzynu szlachetnego, pochodzącej z krajów śródziemnomorskich rośliny. Uprawia się ją głównie w Grecji, gdzie w starożytności były symbolem chwały. Dziś znajdują zastosowanie w kuchni ze względu na bardzo charakterystyczny zapach i aromat. Dania z dodatkiem liści laurowych mają głębszy smak i mocniejszy zapach – wykorzystuje się je choćby do rosołu czy kapuśniaku z kiszonej kapusty . Stanowią też doskonały dodatek do sosów, pasztetów i bigosu . Liście laurowe – właściwości zdrowotne Liście wawrzynu to nie tylko wspaniała przyprawa – są one znane także ze swoich właściwości zdrowotnych. Na przykład mielone liście laurowe mogą pomóc obniżyć poziom cukru we krwi oraz cholesterolu. Ze względu na właściwości relaksujące, liście laurowe są polecane osobom zestresowanym, cierpiącym na nerwicę i bezsenność. Pomogą również na problemy z wypadaniem włosów – płukanka z liści laurowych wzmocni cebulki i przyśpieszy porost włosów. Przepis na herbatę z liśćmi laurowymi i cynamonem Do przygotowania zdrowej herbaty z liśćmi laurowymi potrzebne wam będą składniki z poniższej listy: Składniki: 2 szklanki wody 2 liście laurowe 1 laska cynamonu Przygotowanie: Do garnka włóżcie laskę cynamonu i dwa liście laurowe. Wlejcie dwie szklanki wody i zagotujcie. Gotujcie napar pod...

Napar z jabłek i liści laurowych to remedium na przeziębienia. Pomoże też przy migrenie
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Napar z jabłek i liści laurowych to remedium na przeziębienia. Pomoże też przy migrenie
Do przygotowania tego naparu wystarczy parę składników, a jego wykonanie będzie was kosztowało grosze! Dlaczego warto przygotować napar z jabłek i liści laurowych?

Czy słyszeliście kiedyś o naparze z jabłek i liści laurowych? Mikstura ta ma wiele dobroczynnych właściwości – nie tylko pomaga przy bólu stawów i przy przeziębieniach, ale też jest skutecznym lekarstwem na migrenę. Jak ją przygotować? Właściwości naparu z jabłek i liści laurowych Sezon jesienno-zimowy to czas, gdy wielu z nas dopada grypa lub przeziębienie. Najlepiej zwalczać je naturalnymi, domowymi sposobami, takimi jak np. syropy czy napary. Jednym z takich dobroczynnych naparów jest napar z jabłek i liści laurowych. z dodatkiem miodu. Napar ten nie tylko polepszy wasze samopoczucie, ale też dzięki niemu unikniecie kataru, migreny i bólu stawów oraz wyregulujecie poziom cukru we krwi. Napar z jabłek i liści laurowych pomoże wam również zwalczyć stres, zrelaksuje was, zwalczy stany zapalne, poprawi pracę waszego mózgu i wyreguluje wasze ciśnienie krwi. Jak przygotować napar z jabłek i liści laurowych? Składniki: kilka liści laurowych jedno jabłko litr wody opcjonalnie miód (dla smaku) Sposób przygotowania: Jabłka pokrójcie na 6 części. Zagotujcie w garnku wodę, a następnie dodajcie liście laurowe. Całość trzymajcie kilka minut na ogniu a następnie dodajcie jabłka. Mieszankę zdejmijcie z gazu i odstawcie przykrytą na 10 minut. Na końcu przecedźcie miksturę, dzięki czemu otrzymacie czysty napar. Napar należy pić codziennie rano — na czczo lub wieczorem, tuż przed pójściem spać. Optymalny czas picia naparu wynosi około dwa tygodnie. Warto zaznaczyć, że napar nie jest lekiem, tylko naturalnym sposobem na wzmocnienie osłabionego organizmu. Jeśli odczuwacie jakiekolwiek dolegliwości bólowe lub czujecie, że dopadła was grypa lub przeziębienie, koniecznie wybierzcie się...

Liście laurowe
Gotujmy.pl/Pyza
Newsy
Kuracja liściem laurowym trwa tylko 3 dni i działa cuda. To najlepsze remedium na tę dolegliwość
Liście laurowe dodajecie zazwyczaj do rosołu. To nie jedyny sposób, w jaki możecie ich użyć. Będziecie zdziwieni, jak cenne posiadają właściwości.

Liście laurowe to zioło, które ma liczne właściwości lecznicze. Od wpływu na układ trawienny, po walkę z cholesterolem i infekcjami dróg oddechowych. Leczyć możecie się w domu. Jak? O tym za chwilę. Najbardziej podstawowym zastosowaniem liście laurowych jest dodawanie ich do zup. Właśnie one pozwalają wydobyć z gotowanych warzyw odpowiedni aromat. Liść laurowy to także doskonała przyprawa wzbogacająca smak domowych wędlin, pieczonych mięs i kiełbas. Właściwości liści laurowych Nieraz nazywa się je także liśćmi bobkowymi lub bobkowym zielem. Zawarte w liściach olejki eteryczne mają działanie bakteriobójcze. Wykazują także zdolność do usuwania złego cholesterolu, chroniąc układ sercowo-naczyniowy. Jeżeli macie problemy w tym obszarze, pamiętajcie o liściach laurowych. Liście będą doskonałym pomocnikiem przy gojeniu się ran. Mogą ponadto wesprzeć leczenie chorych stawów i bólów reumatycznych. Jeśli lubicie popijać cały dzień gorące napary, polecamy zalanie ich wrzącą wodą i gotowanie przez kilka minut. Odcedzony napój można popijać przez cały dzień. Napar z liści laurowych ma również właściwości pielęgnacyjne - doskonale tonizuje skórę i łagodzi stany zapalne. Poza tym, dzięki właściwościom bakterio- i grzybobójczym, może pomóc osobom zmagającym się z łupieżem i trądzikiem. Liście laurowe naprawdę działają na skórę. Przyprawa występuje naturalnie na południu Europy, w północnej Afryce i na zachodzie Azji. Obecnie liście laurowe znajdują zastosowanie głównie w kuchni. Co ciekawe, dawniej liść laurowy miał także inne zastosowanie - w czasach starożytnych tworzono z niego wieńce, które zdobiły głowy ważnych osób. Napój z liści laurowych ma silne działanie oczyszczające Nie mogą go pić kobiety ciężarne i osoby w podeszłym wieku. Jeśli jesteście w fazie oczyszczania liśćmi...

Włóżcie do kuchennej szafki 2 liście laurowe, a zapomnicie o przykrym problemie raz na zawsze
Adobe Stock
Newsy
Włóżcie do kuchennej szafki 2 liście laurowe, a zapomnicie o przykrym problemie raz na zawsze
Liście laurowe to nie tylko doskonała przyprawa, ale i świetny domowy zamiennik różnych produktów! Sprawdźcie sami, po co należy wkładać je do kuchennej półki.

Stosowana już w starożytnej Grecji przyprawa, która nadaje wyjątkowy smak i aromat każdej mięsnej potrawie. Liście laurowe są niezbędne w kuchni! Wiedzieliście, że poza poprawianiem smaku dań mają jeszcze wiele różnych zastosowań? Poznajcie te proste triki! Zastosowanie liści laurowych poza gotowaniem Liście laurowe genialnie sprawdzają się w kuchni jako przyprawa. Mięsa i zupy z dodatkiem liści mają charakterystyczny zapach i smak i są po prostu przepyszne. Ale doprawianie dań to nie jedyna możliwość zastosowania liści laurowych! Środek na mole – szkodniki w kuchni są wyjątkowo wstrętne. Jednymi z najczęstszych nieproszonych lokatorów są mole spożywcze, które chętnie żerują na suchej żywności, takiej jak makarony, kasze, a nawet herbata! I w tym przypadku wawrzyn znajdzie swoje zastosowanie. Mole bowiem, podobnie jak komary, nie cierpią zapachu liści laurowych. Wystarczy do pojemnika z ryżem, makaronem i innymi suchymi produktami wrzucić kilka liści laurowych, które odstraszą szkodniki. Mole zwalczycie także wkładając do obleganej przez te insekty szafki kuchennej - powinny wystarczyć dwa listki Gdzie jeszcze można wykorzystać liście laurowe? Mają jeszcze sporo innych, równie ciekawych właściwości, które z powodzeniem można wykorzystać w kuchni i nie tylko. Poniżej zebraliśmy dla was kilka pomysłów na wykorzystanie liści laurowych: Odstraszacz komarów – te irytujące insekty nie cierpią zapachu świeżego wawrzynu! Wystarczy rozłożyć liście w kilku miejscach w domu oraz na zewnątrz, jeśli planujecie siedzieć przed domem. Odprężenie – zalane wrzątkiem liście laurowe  wydzielają przepiękny zapach, który działa niezwykle odprężająco i pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu. Miłośnicy uprawy roślin mogą spróbować swoich sił w...