Odchudzacie się, ale nie możecie schudnąć z brzucha? Oto, co powinniście zrobić
AdobeStock
Newsy

Odchudzacie się, ale nie możecie schudnąć z brzucha? Oto, co powinniście zrobić

Tłuszcz na brzuchu nie chce zniknąć? Dowiedzcie się, jak zgubić brzuch i boczki.
Katarzyna Wyborska
kwiecień 21, 2021

Stosowanie diet odchudzających bywa męczące. Zwłaszcza jeśli odchudzacie się pierwszy raz i nie przywykliście do uczucia głodu. Gdy człowiek się tak poświęca, liczy na to, że szybko zobaczy efekty. Jednak co zrobić, gdy tłuszcz na brzuchu nie chce zniknąć pomimo wyrzeczeń? Sprawdźcie, co możecie robić nie tak i dowiedzcie się co zrobić, by mieć płaski brzuch (a w każdym razie trochę mniejszy).

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Jak schudnąć z brzucha: dlaczego dieta nie działa?

By dowiedzieć się, dlaczego pomimo diety brzuch nie chce się zmniejszyć, trzeba zrozumieć, jak odchudzanie wpływa na cały organizm. To, jaką dietę i ćwiczenia stosujecie, wpływa na to, jak tracicie tłuszcz w ciele. Trzeba pamiętać o tym, że nie ma żadnego sposobu (poza operacją plastyczną) na zgubienie tłuszczyku tylko z brzucha, ud albo pośladków. Gdy się odchudzacie, chudniecie równomiernie na całym ciele.

Zobacz także

Czasami jednak, mimo że wasza waga się zmniejsza, to brzuch wciąż wygląda tak samo. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie stosujecie niewłaściwą dietę, która sprawia jedynie, że tracicie tkankę mięśniową i wodę, a tłuszcz pozostaje na swoim miejscu. Zdarza się to w przypadku diet nisko węglowodanowych oraz głodówek.

Dieta na płaski brzuch

Jak zatem jeść, by schudnąć z brzucha? Amy Shapiro, certyfikowany dietetyk, zaleca jedzenie pokarmów bogatych w błonnik, chudego mięsa oraz zdrowych tłuszczów. Ponadto radzi, by dla ułatwienia każdy talerz dzielić sobie na kilka części. Połowę talerza powinny zajmować warzywa, owoce i rośliny strączkowe. Drugą połowę należy podzielić na ćwiartki – w jednej z nich ma się znajdować chude mięso i ryby, a w drugiej zboża.

Co jeść, żeby schudnąć z brzucha?

Shapiro radzi również, by osoby, które chcą schudnąć z brzucha, stosowały się do poniższych zaleceń:

  • Ograniczcie lub całkowicie zrezygnujcie z przetworzonego jedzenia (garmażerka, mrożone dania itd.)
  • Nie najadajcie się do syta – skończcie posiłek w momencie, gdy czujecie się pełni w 80 procentach
  • Jedzcie produkty bogate w błonnik, ponieważ sycą na dłużej i nie będziecie odczuwali głodu
  • Pijcie dużo wody
  • Zrezygnujcie ze słodyczy i słonych przekąsek

Czytaj także:

Komentarze