Oczyszczająco-odchudzająca dieta kefirowa. Można na niej schudnąć 3 kg w 5 dni. Działa błyskawicznie
Adobe Stock
Newsy

Oczyszczająco-odchudzająca dieta kefirowa. Można na niej schudnąć 3 kg w 5 dni. Działa błyskawicznie

Poznajcie tą ciekawą dietę, która może pomóc wam z problemami zdrowotnymi i nadmierną masą ciała!
Anna Urbańska
marzec 28, 2021

Nie będzie niespodzianką, jak dowiecie się, że dieta kefirowa opiera się głównie na piciu kefiru w różnych formach. Kefir to zdrowy produkt, który może już uwzględniacie w swojej diecie. Poznajcie efekty i zasady stosowania diety kefirowej.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Właściwości zdrowotne kefiru

Kefir to naprawdę bardzo zdrowy produkt. Jeśli powstał z niskotłuszczowego mleka, jest niskokaloryczny, dostarcza białka i wapnia, a na dodatek jest tani! Regularne uwzględnianie kefiru w diecie korzystnie wpływa na stan cery, włosów, paznokci, a także może poprawiać ogólne zdrowie.

Kefir jest produktem fermentowanym zawierającym żywe kultury bakterii. Jest przez to nieprzeciętnie zdrowy! Wspomagają one odporność, poprawiają stan jelit i ogólnie polepszają stan zdrowia. Na pewno zyskacie na włączeniu fermentowanych produktów do diety.

Kto powinien pić kefir?

W trakcie fermentacji kefiru rozkładana jest laktoza. Dzięki temu być może osoby, które nie tolerują czystego mleka z uwagi na dużą zawartość laktozy, dobrze będą tolerować fermentowane produkty mleczne jak kefir czy maślanka. Kefir można uwzględniać w diecie prawie każdej osoby. Szczególnie dobrze, by jadły go kobiety w trakcie i po menopauzie, oraz dzieci i młodzież. Kefir to świetne źródło wapnia, który zapobiega osteoporozie i wzmacnia kości i zęby.

Zobacz także

Dieta kefirowa – zasady

Dieta kefirowa to tak zwana monodieta. Polega ona na bazowaniu na konkretnym produkcie spożywczym przez jakiś czas. Monodiety nie nadają się do długotrwałego stosowania, ale powinny być bezpieczne przy krótkotrwałym zastosowaniu. Jeśli chcecie przeprowadzić kurację kefirową musicie opierać się o harmonogram.

Harmonogram diety kefirowej

  • 1 dzień – jecie tylko chudy twaróg
  • 2 i 3 dzień – pijecie kefir do syta
  • 4 dzień – pijecie kefir, ale możecie też jeść warzywa 
  • 5 dzień – możecie jeść kefir, warzywa i chude gotowane mięso

Pamiętajcie, żeby nie stosować diety kefirowej dłużej niż 5 dni

Inne rodzaje diety kefirowej

Możecie dowolnie modyfikować harmonogram diety, nie wydłużajcie jej tylko! Najbardziej polecamy jednak włączenie kefiru na stałe do jadłospisu, obok innych produktów spożywczych. Pijcie kefir jako dodatek do obiadów, jako baza do koktajli owocowych lub traktujcie go jako przekąskę lub drugie śniadanie. Odczujecie wiele pozytywnych efektów!

 

Komentarze