Oburzające zachowanie obsługi McDonald's. Nie uwierzycie, co ta kobieta znalazła w kanapce
AdobeStock
Newsy

Oburzające zachowanie obsługi McDonald's. Nie uwierzycie, co klientka znalazła w kanapce

Kobieta i jej rodzina, którzy skorzystali z oferty amerykańskiego McDonald's dalej nie mogą zrozumieć, dlaczego tak się stało. Wiele wskazuje na to, że pracownicy restauracji w Chicopee w stanie Massachusetts zrobili to „dla żartu”...

Stresujące sytuacje w restauracjach nigdy nie należą do przyjemnych. Jednak to, co spotkało tę kobietę i jej dzieci w jednym z lokali McDonald’s w Stanach Zjednoczonych naprawdę nie mieści się w głowie. Zachowanie pracowników restauracji było nie do pomyślenia. Poznajcie szczegóły. 

Niedopuszczalne zachowanie obsługi McDonald's

Ghadira Alahmara zamówiła dla siebie oraz swoich synów jedzenie w restauracji McDonald’s w mieście Chicopee w stanie Massachusetts. Kobieta jest muzułmanką i ze względu na wyznawaną przez siebie religię nie może jeść mięsa wieprzowego. Podkreśliła to składając zamówienie na burgery rybne, które nie zawierają w sobie ani grama wieprzowiny. Przynajmniej w teorii.

Kobieta nie włada biegle językiem angielskim, dlatego upewniła się kilka razy, że obsługa dobrze ją zrozumiała. Tym większy był jej szok, gdy okazało się, że do rybnych burgerów dodano bekon!

Przy składaniu zamówienia wszystko wydawało się być w porządku - kobieta podkreśla też, że można było się domyślić tego, jakiego jest wyznania także po jej tradycyjnym, muzułmańskim stroju. Uważa, że ta skandaliczna sytuacja to dyskryminacja na tle religijnym. 

- Mamy nadzieję, że McDonald's także uzna podobne działania za coś niedopuszczalnego i podejmie wszelkie środki, aby taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła (...). Dyskryminacja na tle religijnym w miejscach publicznych jest nie tylko nielegalna, lecz także moralnie naganna – powiedziała portalowi Independent Barbara Dougan, reprezentująca pokrzywdzoną. 

Zobacz także
Oto co pewna rodzina zostawiła po sobie w KFC. Też tak robicie?

Oto co pewna rodzina zostawiła po sobie w KFC. Widzieliście kiedyś w fast foodzie taki „śmietnik”?

Przykuł się do drzwi McDonaldsa w Moskwie: "Karmili nas tym jedzeniem przez 30 lat, a teraz nas porzucają."

Przykuł się do drzwi McDonalds'a w Moskwie: „Karmili nas tym jedzeniem przez 30 lat, a teraz nas porzucają"

Trauma dla dzieci muzułmanki?

Zdarzenie było traumatyczne i poniżające nie tylko dla Ghadiry Alahmary, ale także dla jej dzieci. Nie rozumieją, dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji. Jak mówi kobieta, jej synowie czują się upokorzeni oraz stracili poczucie bezpieczeństwa we własnym kraju:

- To naprawdę nas zraniło. Moje dzieci teraz nie są pewne, czy mogą czuć się mile widziane we własnym kraju. Pytają: „Czy jesteśmy nienawidzeni?”. Jak matka ma odpowiedzieć na coś takiego? – powiedziała Ghadira Alahmara.

Dlaczego ta sprawa jest tak oburzająca? Dla nas może to być niełatwe do zrozumienia, jednak dla osób wyznających islam nawet przypadkowe zjedzenie wieprzowiny może być traumatyczne. Według Koranu takie działanie jest grzechem.

Kulturowo można to porównać do tego, jak Polacy postrzegają jedzenie psów, kotów czy koni przez ludzi z innych kultur - dla nas to niewyobrażalne, a tam całkiem normalne. Można sobie łatwo wyobrazić, że reakcja Polaka na przypadkowe zjedzenie mięsa z psa byłaby podobna jak muzułmanki na zjedzenie plastra bekonu...

Źródło: o2.pl 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Takiej sytuacji jeszcze w McDonald's nie było. To wideo to prawdziwy hit sieci!
Pixabay
Newsy
Zemsta pracowników McDonald's. To wideo to prawdziwy hit sieci!
Do takiej sytuacji jeszcze nigdy nie doszło w żadnym McDonald'sie na świecie. Zobaczcie nagranie, które stało się prawdziwym hitem sieci!

McDonald’s to jedna z najpopularniejszych sieci restauracji na świecie. Firma została założona w 1940 roku w Kalifornii przez dwóch braci - Richarda i Maurice’a McDonaldów i działa obecnie na zasadzie franczyzy. McDonald's posiada na chwilę obecną prawie 37 tysięcy restauracji w 120 krajach świata. W Polsce sieć ma aż 435 lokali, w których zatrudnionych jest blisko 25 tysięcy osób. Zemsta pracowników McDonald's Ostatnio w jednym z lokali McDonald's miała miejsce bardzo nietypowa sytuacja. Co takiego się tam wydarzyło? Pewnego dnia wszyscy pracownicy jednego z lokali sieci, postanowili rzucić pracę, zwalniając się w połowie swojej zmiany. Sytuacja sprawiła, że nie było rąk do pracy i restauracja tymczasowo musiała zostać zamknięta. Wideo ukazujące zajście stało się prawdziwym hitem sieci. @zoey.isback Well that happened today and it was so funny 😭😂 ♬ Nobody - Mitski „Wszyscy odeszli, jesteśmy zamknięci" Jak doszło do tej nietypowej sytuacji? Okazuje się, że powodem zachowania pracowników była wcześniejsza kłótnia z menedżerami lokalu. Pewnego dnia pracownicy kalifornijskiego McDonalds'a postanowili się na nich zemścić i w tym samym momencie wszyscy zwolnili się z pracy. Zostawili po sobie jedynie krótką notatkę ze słowami: Wszyscy rezygnują, jesteśmy zamknięci. Na TikToku pojawił się filmik ukazujący zatłoczoną, a następnie opustoszałą restaurację. Wideo obejrzano ponad 2,4 miliona razy. Jaki był powód takiego zachowania? Czy chodziło o zbyt niskie wynagrodzenie, czy może o coś zupełnie innego? Sytuację przybliżyła nieco jedna z pracownic lokalu, niejaka Zoey. Restauracja zatrudniała bardzo młode osoby, nastolatków i było to dla nich okropne miejsce pracy....

Już nie McDonald's, tylko "Wkusno i toćka". Tak Rosjanie kopiują amerykańską sieć fast-food
AdobeStock
Newsy
Już nie McDonald's, a „Wkusno i toczka". Tak Rosjanie kopiują amerykańską sieć fast-food
Żałoba po McDonald’s trwała w Rosji krótko. W kraju otworzyła się już sieć łudząco podobnych restauracji.

Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, wiele międzynarodowych firm zaczęło w ramach protestu czasowo lub na stałe zamykać swoje placówki w Rosji. Chyba żadna z decyzji firm o wycofaniu się z tego kraju nie była dla Rosjan tak szokująca i dotkliwa, jak w przypadku sieci McDonald’s. Teraz w Rosji można znów kupić słynne hamburgery, ale z restauracji pod inną nazwą. Zamknięcie McDonald’s w Rosji Informacja o wycofaniu się sieci restauracji McDonald’s z Rosji była dla wielu mieszkańców tego kraju dramatyczna. W internecie szybko pojawiły się filmy pokazujące długie kolejki przed restauracjami McDonald’s na dzień przed zamknięciem, w których stali Rosjanie pragnący po raz ostatni zjeść ulubionego hambugera z frytkami. Niektórzy kupowali jedzenie na zapas, by następnie sprzedać je w internecie po zawyżonej cenie. Część komentujących tę sytuację zauważa pewną symboliczność tych wydarzeń - podobne, bardzo długie kolejki ustawiały się przed pierwszym otwartym w Moskwie McDonaldem ponad 30 lat temu. Teraz ludzie stali przed dokładnie tą samą placówką w przeddzień jej zamknięcia.  Rosyjska wersja McDonald’s Czy to ostateczny koniec McDonald’s w Rosji? Absolutnie nie. Choć sieć wycofała się z tego kraju, to restauracje zostały - tylko pod nową nazwą i z niewielkimi zmianami. Biznesmen Aleksander Gowor, który przed inwazją był licencjobiorcą sieci, wykupił 850 restauracji McDonald’s (mówi się, że zapłacił za to nawet 1,4 mld dolarów) i przemianował je na nowe lokale, które nie różnią się w zasadzie… niczym od oryginalnych. Zniknęły logo McDonald’s i nazwa oraz kilka pozycji w menu, takich jak McFlurry czy Big Mac, które bezpośrednio nawiązują do McDonald’s. Teraz restauracje te nazywają się w Rosji „Wkusno i toczka”, czyli „Pyszne i kropka”. Mają też...

Drożej już nawet w McDonald'sie. Ile teraz zapłacicie za hamburgera?
Adobe Stock
Newsy
Drożej już nawet w McDonald'sie. Ile teraz zapłacicie za hamburgera?
Ceny żywności coraz bardziej idą w górę. Zmiany można zauważyć również w popularnej sieci fast food McDonald's. Wiele osób będzie zaskoczonych, ile będą musieli zapłacić chociażby za hamburgera.

Z każdym rokiem można zauważyć wzrost cen artykułów spożywczych w sklepach, ale również dań w restauracjach. Taka sytuacja wynika przede wszystkim ze zmian w gospodarce, a także z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa. Nawet sieciówki z fast foodami, nie są już takie tanie i za zwykłego burgera można zapłacić krocie.  Idealny przystanek w trasie Chyba nie ma osoby, która podczas podróży samochodem lub zakupów w centrum handlowym, nie skorzystała z oferty barów szybkiej obsługi, w tym popularnej na całym świecie restauracji McDonald’s. To smaczne, łatwo dostępne, a przede wszystkim - gotowe w kilka chwil jedzenie. Zaspokaja głód na pewien czas, a co najważniejsze, koszt takiego pożywienia jest dość tani. Dane restauracje można zazwyczaj spotkać przy głównych trasach drogowych, pasażach handlowych, stacjach benzynowych bądź głównych miejscach w miastach.  McDonald’s w Polsce Pierwszy punkt popularnej amerykańskiej restauracji w Polsce, został otwarty 17 czerwca 1992 roku w Warszawie na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej oraz Świętokrzyskiej. Tego dnia ustanowiono rekord zamówień i sprzedanych produktów. Ze względu na rosnącą popularność, od tego czasu w kraju otworzono kolejnych takich ponad czterysta miejsc. Dziś to jedna z najczęściej wybieranych restauracji przez Polaków na obiad czy szybki posiłek w podróży.  Najpopularniejsze pozycje w McDonald’s McDonald’s to popularna sieć barów szybkiej obsługi. W swoim menu ma kilka pozycji, które od wielu lat stale goszczą w sprzedaży i są najpopularniejsze wśród konsumentów. Do najczęściej wybieranych dań należą: Cheeseburger Hamburger McRoyal KurczakBurger Snack Wrap frytki czy McFlurry Spośród szerokiej...

Co za paskudztwo... Ta kobieta już nigdy więcej nie zje pakowanej sałaty
Flickr
Newsy
Co za paskudztwo... Ta kobieta już nigdy więcej nie zje pakowanej sałaty
Przykra niespodzianka dla zwolenników zdrowego jedzenia. Po przeczytaniu tego artykułu będziecie kupowali już tylko sałaty bez foliowego opakowania.

Do jedzenia sałaty mamy z trudem namawiają swoje dzieci. Mają jednak rację. Do niedawna przecież wydawało się, że jedzenie „zieleniny” jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło. Spójrzcie tylko na tę krótką listę. Oto zalety jedzenia sałaty: Jest niskokaloryczna Przyspiesza przemianę materii, poprawia trawienie i wypróżnianie Ma właściwości odtruwające Jest bogata w jod, dzięki czemu może wpłynąć na obniżenie poziomu cholesterolu Dzięki obecności jodu sałata może także pomóc w zapobieganiu miażdżycy Zawiera silne przeciwutleniacze, które wpływają na zahamowanie procesów starzenia Wykazuje właściwości przeciwrakowe Słowem – aż prosi się, żeby sałatę do swoich jadłospisów wpisali wszyscy ludzie. Nie tylko ci, którzy chcą zrzucić nieco na wadze. Co stało się po zjedzeniu paczkowanej sałaty przez pewną kobietę? Nie inaczej myślała pewna Amerykanka, która podzieliła się swoją niecodzienną historią w serwisie  społecznościowym TikTok. Kobieta o imieniu Jacqui wyznała, że od lat cierpiała na zaburzenia odżywiania. Na tle tego stanu, miała w swoim życiu moment, w którym jadła niemal tylko i wyłącznie paczkowane sałaty. Są wygodne, często od razu umyte i dlatego gotowe do natychmiastowego spożycia. Z pewnością widzieliście na półkach w markecie czy dyskoncie np. rukolę sprzedawaną  w ten właśnie sposób. Jacqui gustowała w tego typu produktach. I taką oto sałatę brała ze sobą każdego dnia do pracy jako drugie śniadanie. Po kilku tygodniach jedzenia tego rodzaju posiłku na przerwie w pracy, Jacqui przydarzyło się coś naprawdę paskudnego. Osobom o słabych nerwach odradzamy czytania dalszej części artykułu. Czym grozi zjedzenie nieświeżej sałaty z torebki? Kobieta...