Nigdy nie wylewajcie fusów po kawie do zlewu. Lepiej usuńcie je w ten sposób
AdobeStock
Newsy

Nigdy nie wylewajcie fusów po kawie do zlewu. Lepiej usuńcie je w ten sposób

Wylewacie fusy po kawie do zlewu? Więcej tak nie róbcie, bo możecie zatkać odpływ na amen. Gdzie w takim razie najlepiej jest je wyrzucić - i czy na pewno warto jest się ich pozbywać?

Mimo iż wyrzucanie fusów po kawie do zlewu jest szybkie i łatwe, istnieje wiele bardziej zrównoważonych sposobów na pozbycie się fusów z kawy. Jak mądrze pozbyć się pozostałości po wypiciu kawy?

Czy można wyrzucać fusy po kawie do zlewu?

Zostały wam fusy po kawie i nie wiecie, jak się ich pozbyć? Pod żadnym pozorem nie wylewajcie ich do zlewu, ponieważ mogą one doprowadzić do zapchania rur, tworząc w odpływie swojego rodzaju „błoto". Co w takim razie z nimi zrobić?

  • Wyrzućcie fusy z kawy do kosza z odpadami biodegradowalnymi. Jako bonus, fusy z kawy mogą pochłaniać nieprzyjemne zapachy.
  • Możecie dodać je do kompostownika.
  • Możecie też wykorzystać je jako nawóz do roślin domowych - wystarczy, że wysypiecie je wokół roślin.
Zobacz także
Jak szybko usunąć zaschnięty tłuszcz z garnków? Przydadzą się fusy z kawy

Jak szybko usunąć zaschnięty tłuszcz z garnków? Przydadzą się fusy z kawy

ulica

Zimno, ślisko - zamiast soli na chodniki sypią teraz fusy z kawy. Czy to dobry pomysł?

Jak jeszcze można wykorzystać fusy po kawie?

Wymienione wyżej sposoby na wykorzystanie fusów z kawy, to tylko część możliwości, jakie mamy do przetestowania. Jak jeszcze można użyć fusów z kawy?

  • Usuną uporczywe osady. Ponieważ są ścierne i kwaśne, fusy z kawy dobrze usuwają zaschnięte pozostałości z garnków i patelni. Pamiętajcie jednak, że fusy z kawy mogą pozostawiać brązowy odcień, więc zanim wykorzystacie je do czyszczenia naczyń, upewnijcie się, że wszystko, co będziecie nimi czyścić, jest odporne na plamy.
  • Sposób na złuszczenie skóry. Jeżeli chcecie zrobić domowej roboty peeling o działaniu nawilżająco-złuszczającym, wymieszajcie łyżkę oliwy z oliwek z dwiema płaskimi łyżeczkami fusów z kawy. Masujcie twarz i wszelkie obszary o suchej, łuszczącej się skórze, a następnie spłuczcie twarz letnią wodą. Jeśli macie tłustą skórę, pomińcie oliwę z oliwek. Wystarczy, że będziecie masować twarz fusami z kawy, a następnie spłuczecie to ciepłą wodą.
  • Naturalny barwnik. Zużyte fusy możecie też wykorzystać do zrobienia naturalnego barwnika. W tym celu namoczcie fusy w gorącej wodzie i zostawcie je na 10 minut lub dłużej, aby uzyskać głębszy kolor, a następnie dodajcie łyżeczkę octu, aby utrwalić barwnik. Takiego  barwnika  możecie używać na papierze, tkaninach, ubraniach, do renowacji zniszczonych brązowych mebli lub do naturalnego farbowania włosów.
  • Naturalna odżywka do włosów. Stymulujące i złuszczające działanie fusów z kawy, może również pomóc w utrzymaniu pięknych i zdrowych włosów. Jeśli regularnie używacie produktów, takich jak maseczki do włosów i serum, na waszych włosach mogą pojawić się osady. Możecie je usunąć masując włosy garścią fusów po kawie (przed myciem szamponem). Pamiętajcie, aby dokładnie spłukać włosy po wtarciu w nie fusów.
  • Mycie włosów kawą może również działać jako świetna, naturalna farba dla każdego, kto chce przyciemnić kolor swoich włosów.
  • Fusy z kawy mogą być również używane do neutralizacji przykrych zapachów w lodówce. Jeśli właśnie wyczyściliście lodówkę i chcecie, aby pachniała świeżo, możecie włożyć do niej torebkę fusów na kilka tygodni, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy.
  • Zimą możecie użyć fusów z kawy do obsypywania oblodzonych ścieżek.

Źródło: wikihow.com, msn.com.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA