Niezwykłe znalezisko w bananach w sklepie spożywczym w Jaworznie. Sprawą zainteresowała się policja
AdobeStock
Newsy

Niezwykłe znalezisko w bananach w sklepie spożywczym w Jaworznie. Sprawą zainteresowała się policja

W jednym ze sklepów spożywczych w Jaworznie dokonano wstrząsającego odkrycia. Przeczytajcie, co znaleziono w zwykłych z pozoru bananach.

Do jednego ze sklepów spożywczych w Jaworznie dostarczono ostatnio banany. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w owocach tych ukryto kilka pakunków z kokainą. W sumie zarekwirowano aż 8 kilogramów tego narkotyku. Sprawę bada obecnie Centralne Biuro Śledcze.

Kotlety mielone

Kokaina w sklepowych bananach

Owoce zostały dostarczone do sklepu spożywczego w Jaworznie w dzielnicy Ciężkowice (województwo śląskie). Banany od razu wzbudziły niepokój wśród obsługi, ponieważ zawierały dziwny pakunek. Z czasem pracownicy sklepu odkryli siedem kolejnych paczek. Sprawa została natychmiast zgłoszona do Centralnego Biura Śledczego Policji, która przekazała paczki do dalszych badań:

- Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili działania na terenie województwa śląskiego, lecz z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy informacji, co do przedmiotu i zakresu wykonywanych czynności - przekazała portalowi jaw.pl, podinsp. Iwona Jurkiewicz, Rzeczniczka Prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚ).

Zobacz także
Kobieta jadła tylko banany przez 12 dni. Nie uwierzycie, co stało się z jej ciałem

Skandal w jednym z polskich supermarketów! Kobieta przebierała banany i… znalazła coś przerażającego!

Czy ze sklepów znikną już wkrótce banany? Powód może szokować!

Czy ze sklepów znikną już wkrótce banany? Powód może szokować!

W bananach łącznie miało się znajdować około ośmiu kilogramów kokainy. Informacja ta nie została jednak potwierdzona przez rzecznika prasowego Komendanta CBŚP. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, postanowiono też nie udzielać dodatkowych informacji w tej sprawie:

- Śledczy muszą ustalić pochodzenie tych paczek oraz ustalić do kogo zagubione paczki miały dotrzeć - donosi lokalny serwis.

Jak często szmugluje się narkotyki w bananach?

W czerwcu donosiliśmy o niemal identycznym przypadku, który miał miejsce w kilku supermarketach Carrefour, w których znaleziono 160 kilogramów kokainy ukrytej w paczkach z bananami.

Były to placówki znajdujące się na terenie województw mazowieckiego i śląskiego. Informacje tę potwierdziło biuro prasowe Carrefoura:

- Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów - przekazało biuro prasowe Carrefoura.

Wartość narkotyków wyceniono na 30 milionów złotych. 

Źródło: wiadomosci.wp.pl

co oznaczają naklejki na bananach
Adobe Stock
Newsy
Wstrząsające znalezisko w sklepach znanej sieci na Pomorzu. Odkryto to w bananach
W kilku sklepach znanej sieci spożywczej na Pomorzu, dokonano szokującego odkrycia. Sprawą zajęła się już policja.

W co najmniej siedmiu sklepach popularnej sieci spożywczej w województwie pomorskim dokonano wstrząsającego odkrycia. W bananach były ukryte paczki z białym proszkiem, który okazał się kokainą. Narkotyki zostały znalezione podczas rozładunku. Pracownicy natychmiast zgłosili sprawę na policję. Kokaina w popularnym sklepie Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Maciej Stęplewski, na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz technicy kryminalistyki. Tuż po dokonaniu szokującego odkrycia, zabezpieczyli ślady w dwóch sklepach w Gdańsku i jednym w Starogardzie Gdańskim: - W poniedziałek rano policjanci zostali wezwani do sklepów na terenie Gdańska i Starogardu Gdańskiego, w których pracownicy podczas rozładunku bananów znaleźli paczki z białym proszkiem. Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce przewozowe i wykonują oględziny znalezionych substancji - dodał Stęplewski. Póki co, nie wiadomo, skąd importowano banany, ani w jakiej konkretnie sieci dokonano odkrycia. Policjanci szczegółowo wypytali pracowników sklepów w celu ustalenia okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia. Szczegóły sprawy pozostają jednak na razie tajne. To nie pierwszy taki przypadek Jak się okazuje, takich przypadków było już w przeszłości więcej. W 2020 roku 19 kg kokainy ukrytej w bananach, znaleziono w Biedronce w Ostrowie Wielkopolskim.  W 2018 roku w sklepie spożywczym w Sokołowie Podlaskim i w kilku sklepach w woj. łódzkim oraz dolnośląskim, odkryto w owocach 30 kg kokainy z Ekwadoru. Kokainę znaleziono też w ubiegłym roku w Carrefourze. Jak poinformowali policjanci z Komendy Stołecznej Policji, w kilku supermarketach tej sieci...

Szokujące odkrycie w bananach z popularnej sieci. Jadowity pająk to przy tym nic
Pixabay
Newsy
Szokujące odkrycie w bananach z popularnej sieci sklepów. Jadowity pająk to przy tym nic
Pisaliśmy, że w jednym z polskich supermarketów odkryto ostatnio jadowitego pająka, który ukrywał się w bananach. To nic przy tym, co odkryto teraz...

Donosiliśmy ostatnio o jadowitym pająku odkrytym w jednym z polskich sklepów. To nic przy tym, co odkryto w bananach w sklepach sieci Carrefour. Jak poinformowali policjanci z Komendy Stołecznej Policji, w kilku supermarketach Carrefour znaleziono 160 kilogramów kokainy ukrytej w paczkach z bananami. Chodzi o lokale znajdujące się na terenie województw mazowieckiego i śląskiego. Informacje tę potwierdziło biuro prasowe Carrefoura. Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów - przekazało biuro prasowe Carrefoura. Wartość narkotyków wyceniono na 30 milionów złotych. Szokujące informacje potwierdzili policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane - poinformowali na Twitterze. Skąd się wzięła kokaina w bananach? Póki co, nie wiadomo, jak kokaina trafiła do bananów i kto jest odpowiedzialny za przemyt. Sprawę bada policja. W rozmowie z redakcją portalu Money.pl, asp. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że akcje antynarkotykowe mają charakter operacyjny i dlatego na chwilę obecną nic więcej nie może zdradzić. To nie pierwszy taki przypadek To nie pierwszy raz, kiedy do Polski trafiają narkotyki ukryte w owocach. Takie przypadki zdarzały się już kilkukrotnie. W 2018 roku w sklepie spożywczym w Sokołowie Podlaskim i w kilku sklepach w woj. łódzkim oraz dolnośląskim, odkryto w owocach 30 kg kokainy z Ekwadoru, zaś w 2020 roku w markecie w Ostrowie Wielkopolskim, odkryto 19 kg kokainy...

Policja przejęła transport pomarańczy. Na jednej z palet dokonano szokującego odkrycia
Adobe Stock
Newsy
Policja przejęła transport pomarańczy. Na jednej z palet dokonano szokującego odkrycia
Wielkopolska policja dokonała ostatnio wstrząsającego odkrycia. Na jednej z palet, zamiast pomarańczy, znajdował się nielegalny towar.

9 kwietnia na obwodnicy Leszna, policjanci zatrzymali samochód dostawczy przewożący pomarańcze z Hiszpanii. Podczas kontroli natrafili na kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. W hermetycznie zamykanych workach znajdowała się marihuana. Co grozi teraz tym, którzy ją przewozili? Policja przechwyciła narkotyki ukryte w owocach Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Lesznie, dokonali szokującego odkrycia. Dwóch mężczyzn przewoziło samochodem dostawczym pomarańcze z Hiszpanii, w których były ukryte narkotyki: - Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku. Jednak w wielu skrzynkach pod owocami, w hermetycznych workach ukryta była marihuana – czytamy na portalu policja.pl. Wartość narkotyków to ponad milion złotych Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli 36 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 1 miliona złotych: - Mężczyźni w wieku 34 i 47 lat, mieszkańcy województwa śląskiego, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy - donosi portal policja.pl. Właśnie ruszyło śledztwo. Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Lesznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie. To nie jedyny przemyt narkotyków w owocach w ostatnim czasie Jak donosi portal interia.pl, w okolicach Bełchatowa w woj. łódzkim, policjanci CBŚP zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który zgodnie z dokumentacją przewoził pomarańcze z Hiszpanii do Polski: - Jak się okazało, narkotyk został ukryty na naczepie samochodu ciężarowego wśród...