Syn Anny Przybylskiej poszedł do komunii. Na stole nie zabrakło przysmaków. Zobaczcie jego tort!
Flickr
Newsy

Niezwykła akcja w Carrefourze! Zwrócicie butelki bez paragonu i jeszcze… dostaniecie za to prezent!

W sklepach Carrefour oddacie wszystkie butelki zwrotne bez paragonu. Sieć sklepów chce w ten sposób promować ekologiczne rozwiązania. Przy okazji zyskają kieszenie klientów.
Hubert Rój
maj 03, 2021

Nareszcie! W końcu będzie można oddać szklane butelki po piwach z kaucją bez paragonu. Teoretycznie zwrot butelek nie jest niczym nowym – zwykle jednak kłopot sprawiało zwłaszcza wylegitymowanie się dowodem zakupu napojów z opróżnionego szkła.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

W jakich sklepach można zwrócić butelki z kaucją bez paragonu?

Carrefour ogłosił swoją nową akcję w Dzień Ziemi. Francuska sieć sklepów spożywczych od pewnego już czasu stara się podążać zgodnie z duchem czasu i wspierać wszelkiego rodzaju akcje ekologiczne. Tym razem Carrefour zrobił krok w kierunku właściwej segregacji szkła i zużytych butelek.

Akcja umożliwienia zwrotu butelek szklanych z kaucją bez paragonu została uruchomiona w ponad 250 sklepach francuskiej sieci w całej Polsce. Chodzi tutaj o supermarkety i hipermarkety tej francuskiej marki. W późniejszym czasie Carrefour planuje rozszerzenie akcji na mniejsze sklepy osiedlowe.

Zobacz także

Jak zwraca się butelki bez paragonu w Carrefourze?

  • Butelki będzie można oddać w sklepach tej sieci pod warunkiem, ze napój kupiony w takiej właśnie butelce znajduje się w ofercie sklepu
  • Carrefour będzie przyjmował tylko nieuszkodzone i niezanieczyszczone butelki szklane, które posiadają etykietę od producenta
  • W przypadku nieposiadania paragonu, klient za zwrócone butelki dostanie e-bon będący odpowiednikiem tradycyjnie zwracanej kaucji.
  • E-bon będzie można wykorzystać do częściowej lub całkowitej zapłaty za zakupy w sklepach sieci Carrefour w ciągu 30 dni od daty otrzymania bonu

W związku z narastającymi nastrojami proekologicznymi, polscy prawodawcy zastanawiają się nad szybkim wdrożeniem ustaw nakazujących obłożenie kaucjami nie tylko wszystkich butelek szklanych, ale i plastikowych.

Tego typu przedsięwzięcie mogłoby znacznie ułatwić recykling butelek obydwu rodzajów, a także zwiększyć świadomość Polaków w kontekście walki o czystą planetę. Takie rozwiązanie wiązałoby się jednak z zaopatrzeniem wszystkich sklepów w specjalne automaty.

Czytaj także:

Komentarze