Kobieta z wózkiem na zakupy
Adobe Stock
Newsy

Niewiarygodne w jak prosty sposób obeszli godziny dla seniorów. W tym sklepie bez problemów zrobili zakupy spożywcze między 10 a 12

Podczas godzin dla seniorów „Świata Warzyw” nie odwiedza prawie nikt. Między 10 a 12 sklep praktycznie nie zarabia. Zarządzający nim młody przedsiębiorca wpadł jednak na pomysł, jak temu zaradzić. W zwiększeniu dziennego obrotu pomogły mu… media społecznościowe.
Weronika Kępa
styczeń 15, 2021

„Świat Warzyw” to biznes jakich mnóstwo. Jednak zlokalizowany na nowym osiedlu warszawskiego Żoliborza sklep odwiedzają przede wszystkim młodzi ludzie, seniorów jest tam jak na lekarstwo. Taki stan rzeczy sprawia, że w godzinach 10-12 warzywniak niemal świeci pustkami.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Świeże spojrzenie na rządowe obostrzenia

Ustanowione przez rząd godziny dla seniorów z dnia na dzień coraz bardziej dawały się we znaki prowadzonemu przez pana Piotra Kuźmińskiego biznesowi. Młody przedsiębiorca postanowił więc spróbować dotrzeć do swoich klientów w niestandardowy i bardziej kreatywny sposób. O pomoc poprosił siostrę, która dobrze zna świat mediów.

Jedna transmisja i tysiące oglądających

Na facebookowym profilu „Świata Warzyw” zorganizowano transmisję na żywo, podczas której rodzeństwo opowiadało o znajdującym się w sklepie asortymencie. Przekaz obejrzało aż 25 tysięcy osób. W czasie trwania nagrania wiele z nich złożyło zamówienia na oferowane produkty. Taki odzew zmotywował przedsiębiorcę do dalszego działania.

„Nasza transmisja wywołała sporo pozytywnych emocji, odezwało się do nas mnóstwo osób, dostaliśmy mega kopa do działania! A to wszystko dzięki wam, jesteście najlepsi! Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzone 2 godziny i na pewno będziemy kontynuować naszą ciężką pracę!” – czytamy na facebookowym profilu „Świata Warzyw”.

Co sądzicie o tej inicjatywie?

Komentarze