mandaryna choroba
ONS
Newsy

Nieuleczalna choroba Mandaryny. Żeby przeżyć musi być na specjalnej diecie

Choroby dotykają także znanych i lubianych. Piosenkarka Mandaryna zdradziła, że od wielu lat zmaga się z nieuleczalną chorobą.

Mandaryna była prawdziwym fenomenem polskiej sceny muzycznej początku XXI wieku. Młoda, piękna i zgrabna śpiewała wpadające w ucho piosenki, a do tego świetnie tańczyła w teledyskach. Jej karierze z pewnością pomogło małżeństwo z bardzo popularnym wówczas Michałem Wiśniewskim. Para miała status prawdziwych gwiazd i nie schodziła z okładek kolorowych magazynów. Niewiele osób wie jednak, że już wtedy Mandaryna chorowała na nieuleczalną chorobę, z którą będzie się zmagać do końca życia.

Odkryła, że ma cukrzycę

W 2003 roku na świat przyszło drugie dziecko piosenkarki – córka Fabienne. To właśnie wtedy, pod koniec ciąży piosenkarka dowiedziała się, że cierpi na cukrzycę typu pierwszego. Natychmiast rozpoczęła leczenie dietą, by ratować własne zdrowie i swojego dziecka.

Po porodzie objawy ustąpiły, ale niestety po kilku miesiącach cukrzyca powróciła. Objawy były na tyle niepokojące, że bliscy poradzili jej konsultację z lekarzem. Piosenkarka po ciąży bardzo szybko schudła, ale nie zwracała na to szczególnej uwagi – była zadowolona, że prędko udało się jej wrócić do formy. Jednak to, co wzbudzało niepokój to fakt, że stale odczuwała silne pragnienie, a do tego zaczęła mieć problemy ze wzrokiem. Mama poradziła jej wizytę u lekarza, który zdiagnozował cukrzycę i zalecił całkowitą zmianę diety.

Zobacz także
Joanna Michalska z 40 kontra 20

Joanna z „40 kontra 20” ma boską figurę, a... zajada się boczkiem. Jak to możliwe?

Izabela Małysz w Tańcu z gwiazdami

Izabela Małysz zachwyca figurą na treningach do „TzG". „Jest mi ciężko"

Dieta w cukrzycy typu 1

Przy cukrzycy typu 1 bardzo ważne jest rozważne planowanie posiłków i jedzenie o stałych porach. Trzeba pilnować, by spożywane produkty miały niski indeks glikemiczny, czyli żeby nie powodowały gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi. Powinno się jeść wiele razy w ciągu dnia, ale przyjmując małe porcje. Dla cukrzyka nie ma nic gorszego, niż długie przerwy pomiędzy posiłkami! Dieta powinna się składać przede wszystkim z chudego mięsa oraz warzyw, najlepiej gotowanych na parze (rozgotowane jedzenie ma wysoki indeks glikemiczny, w przeciwieństwie do tego gotowanego na parze). Owoce powinno się ograniczać ze względu na dużą zawartość cukru.

Mandaryna do końca życia musi przestrzegać ścisłych zasad żywienia, by nie doprowadzić do rozwinięcia się choroby.

Źródło: wp

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA