Niespełna 2-letnie dziecko zmarło, ponieważ matka weganka karmiła je tylko tym
AdobeStock
Newsy

Niespełna 2-letnie dziecko zmarło, bo matka weganka karmiła je tylko tym

Tej tragedii można było uniknąć. Sędziowie nie mogli uwierzyć, jak można było do tego doprowadzić.

Rosnąca popularność diet, w których wyklucza się całkowicie niektóre produkty z jadłospisu, w pewnych przypadkach może być alarmująca. Stosowanie takich diet powinno być w pełni przemyślane, po konsultacji z lekarzem - odstawienie części produktów może bowiem prowadzić do niedoboru witamin i składników odżywczych.

Osoby dorosłe stosują tego rodzaju diety na własną odpowiedzialność, jednak w przypadku dzieci wykluczanie z jadłospisu całych grup produktów może się skończyć tragedią. Mieszkająca w stanie Floryda w USA kobieta czeka właśnie na wyrok sądu w sprawie zagłodzenia jej własnego dziecka na śmierć. 

Rażąca niedbałość rodziców-weganów

Zdarzenie miało miejsce w mieście Lee na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Jesienią 2019 roku zmarł 1,5 roczny chłopiec Ezra O’Leary na skutek zagłodzenia i zaniedbania. Już w grudniu tego samego roku jego rodzice Sheila i Ryan Patrick O’Leary usłyszeli zarzuty - morderstwo pierwszego stopnia, znęcanie się nad dzieckiem, zabójstwo dziecka i dwa przypadki zaniedbania dzieci w grudniu po śmierci Ezry. Małżeństwo ma bowiem jeszcze kilkoro dzieci, które również były niedożywione i zaniedbane. 

Co było powodem śmierci chłopca i niedożywienia? Okazało się, że jego matka jest weganką i postanowiła, że jej dzieci również będą stosowały dietę wegańską. Co ważne, dzieci absolutnie nie powinny ściśle stosować takiej diety, ponieważ żywienie ich w taki sposób nie dostarczy wszystkich składników odżywczych i witamin niezbędnych rozwijającemu się organizmowi dziecka.

Kobieta karmiła swoje dzieci jedynie surowymi warzywami i owocami, a najmłodszy Ezra dodatkowo dostawał mleko swojej matki. To jednak nie wystarczyło - dziecko było skrajnie wychudzone i w końcu zmarło z niedożywienia. 

Zobacz także
Zadławiła się cukierkiem i zmarła. Takie wypadki to wcale nie rzadkość, oto co należy zrobić.

Zadławiła się cukierkiem i zmarła. Takie wypadki to wcale nie rzadkość, oto co należy wtedy robić

"Wegański terror" na stołówce. Nie serwują dań z mięsa

"Wegański terror" na stołówce. Nie serwują dań z mięsa

Ignorancja i duma matki doprowadziły do śmierci dziecka 

Amerykańskie służby ds. opieki nad dziećmi już wcześniej zajmowały się tą rodziną. Małżeństwo uczęszczało na lekcje rodzicielstwa, by nauczyć się opieki nad własnymi dziećmi. Ten fakt zadziałał jedynie na niekorzyść rodziców - jak podkreśla prokurator Francine Donnorummo zajmująca się tą sprawą, Sheila O’Leary doskonale wiedziała, jak powinna się zająć swoim dzieckiem i w tym przypadku jej ignorancja nie jest wytłumaczeniem. 

– Jej duma kosztowała Ezrę życie. To lekkomyślne lekceważenie ludzkiego życia – powiedziała Donnorummo. 

Matka Ezry próbowała się tłumaczyć pokazując swoje zdjęcia z dziećmi, na których wyglądają na szczęśliwe. Pytała sędziów, czy tak ich zdaniem wygląda matka, która chce zabić swoje dzieci i upierała się, że to był wypadek. Ci odparli, że trudno nazwać wypadkiem sytuację, w której zagłodzone dziecko płacze i wyraźnie widać, że wystają mu kości. Kolejna rozprawa odbędzie się 25 lipca.

Źródło: lawandcrime.com 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Meghan Markle jest w drugiej ciąży. Nie uwierzycie, czym się zajada
ONS.pl
Newsy
Meghan Markle jest w drugiej ciąży. Nie uwierzycie, czym się zajada
Książę Harry i Meghan Markle spodziewają się drugiego dziecka. Sprawdźcie, jak Markle dba o siebie w tym szczególnym czasie.

Od kilku miesięcy książę Harry i Meghan Markle są znani jako najbardziej kontrowersyjni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Małżeństwo udzieliło wywiadu, w którym wyjawili, dlaczego postanowili zrzec się tytułów i przeprowadzić do Kanady. Publika była zszokowana wyznaniami Harry’ego i Meghan. Para wyjawiła, że Markle czuła nieustającą presję ze strony rodziny królewskiej i nie radziła sobie z nagonką urządzoną na nią przez media. W dodatku para stwierdziła, że gdy spodziewali się swojego pierwszego dziecka, niektórzy członkowie rodziny królewskiej rozmawiali między sobą o tym, czy… dziecko będzie wystarczająco białe (matka Meghan Markle jest Afroamerykanką). Nowy członek rodziny Windsorów Para zdecydowała się wyjechać do Kanady i tam ułożyć sobie życie z dala od brytyjskich tabloidów i rodziny królewskiej. Wychowują wspólnie swojego syna, który w przeciwieństwie do kuzynów nie posiada szlacheckiego tytułu. W Walentynki para ogłosiła, że spodziewają się kolejnego dziecka i już wiadomo, że będzie to dziewczynka. Harry i Meghan są bardzo szczęśliwi i nie mogą doczekać się rozwiązania. Wieść o kolejnym dziecku jest dla nich bardzo radosna, biorąc pod uwagę fakt, że to już trzecia ciąża Meghan – w lipcu zeszłego roku Markle poroniła. Dlatego żona księcia Harry’ego robi wszystko, by jak najlepiej dbać o siebie oraz swoje jeszcze nienarodzone dziecko. Dieta Meghan Markle w ciąży Markle wyznała, że teraz priorytetem jest dla niej zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Codziennie ćwiczy jogę, która pozwala jej się wyciszyć i odstresować. Ponadto dba o to, by jej dieta była jak najzdrowsza. Choć Meghan stara się unikać glutenu, od jakiegoś czasu ma ogromną ochotę na makarony, którymi ciągle się zajada. Zwykle...