Nie uwierzycie, ile kosztuje w Rosji puszka coca-coli. Rosjanie wystawiają ją na aukcjach w rekordowej cenie
Adobe Stock
Newsy

Nie uwierzycie, ile kosztuje w Rosji puszka coca-coli. Rosjanie wystawiają ją na aukcjach w rekordowej cenie

W panice Rosjanie zaczęli masowo wykupywać colę. Niektórzy słono każą sobie za nią zapłacić.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, koncern Coca-Cola zdecydował zawiesić swoją działalność w tym kraju:

- Nasze serca są z ludźmi, którzy znoszą niewybaczalne skutki tych tragicznych wydarzeń na Ukrainie – poinformowała międzynarodowa organizacja.

Jak Rosjanie zareagowali na ten fakt? Zobaczcie sami.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Rosjanie sprzedają colę w rekordowej cenie

Wielu Rosjan przeżyło szok w związku z ostatnią decyzją Coca-Coli. Część z nich zaczęła masowo wykupywać towar a nawet wystawiać go na internetowe aukcje.

Nie uwierzycie, ile kosztują obecnie w Rosji ostatnie sztuki tego popularnego gazowanego napoju. Za puszkę coli trzeba zapłacić nawet 50 tys. rubli, czyli ponad 1,5 tys. zł.

Rosjanie wystawiają też pojedyncze, 2-litrowe butelki coca-coli a nawet całe zgrzewki. Pewien internauta przyznał, że „w panice" zrobił zapasy coli na kilka lat i część napojów postanowił sprzedać.

Zobacz także
Rzuciła w rosyjskiego drona… słoikiem z przetworami. Ukraińcy bronią się jak mogą

Rzuciła w rosyjskiego drona… słoikiem z przetworami. Ukraińcy bronią się jak tylko mogą

Indykpol przekazał ponad pół miliona parówek do Ukrainy. Trafią do mieszkańców okupowanych miast

Indykpol przekazał ponad pół miliona parówek do Ukrainy. Trafią do mieszkańców okupowanych miast

Historia Coca-Coli w Rosji

Jesteście ciekawi, kiedy cola po raz pierwszy pojawiła się w Rosji? Oto garść ciekawostek.

  • Coca-cola przybyła po raz pierwszy do Rosji w 1979 roku.
  • W 1989 roku w hotelu Mieżdunarodnaja w Moskwie, zainstalowano pierwszy automat do sprzedaży Coca-Coli.
  • Pierwsza tablica reklamowa na Placu Puszkina w Moskwie, została pokazana w 1991 roku i przedstawiała logo The Coca-Cola Company.

Nie tylko Coca-Cola, ale też McDonald's i Starbucks

Coca-Cola to nie jedyna międzynarodowa korporacja, która potępiła ostatnie działania Władimira Putina. Do bojkotu przyłączyli się również liczni detaliści, firmy technologiczne oraz banki.

Z Rosji ucieka m.in. McDonald's i Starbucks. Ten pierwszy poinformował, że w związku z kryzysem humanitarnym tymczasowo zamknie 850 restauracji w Rosji, dodając, że nadal będzie wypłacać pensje swoim 62 tys. rosyjskich pracowników.

Na podobny krok zdecydował się Starbucks:

- Nadal obserwujemy rozwój tragicznych wydarzeń i dzisiaj postanowiliśmy zawiesić wszelką działalność biznesową w Rosji, w tym wysyłkę wszystkich produktów Starbucks - napisał w sieci prezes Starbucks - Kevin Johnson, dodając, że firma zapewni wsparcie dla swoich 2000 rosyjskich pracowników.

Źródło: o2.pl

Lidl ogłosił konkurs „Noc w Lidlu”. O co chodzi? Uśmiechniecie się, gdy to przeczytacie
Screen YouTube
Newsy
Lidl ogłosił konkurs „Noc w Lidlu”. O co chodzi? Uśmiechniecie się, gdy to przeczytacie
Przedstawiciele sieci handlowej Lidl ogłosili konkurs dla wszystkich fanów sklepu. Do wygrania jest coś niesamowitego! Przeczytajcie!

Lidl cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Niemiecka sieć handlowa po raz pierwszy pojawiła się na rynku jeszcze w latach 30. w niemieckim Neckarsulm, w Badenii-Wirtembergii, gdzie powstała hurtownia żywności, która z czasem przerodziła się w sieć sklepów spożywczych. Lidl rozpoczął międzynarodową działalność w latach 80. Pierwszy oddział w Polsce założono w 2002 roku w Poznaniu. Obecnie sieć posiada ponad 11 tys. sklepów w 29 krajach świata i zatrudnia w całej Europie około 80 tys. pracowników. Niezwykły konkurs Lidla Przedstawiciele irlandzkiego Lidla ogłosili właśnie nietypowy konkurs o nazwie „Noc w Lidlu”, w którym do wygrania jest bardzo ciekawa nagroda. Zwycięzca konkursu będzie mógł spędzić niezapomnianą noc w Lidlu z osobą towarzyszącą. Zapytacie - noc w... Lidlu? Dokładnie. Na osobę, która wygra konkurs, będzie czekał cały szereg niespodzianek. Po pierwsze – będzie mogła zjeść wraz z osobą towarzyszącą wykwintną kolację z najlepszych produktów Lidla, którą specjalnie przygotuje dla nich szef kuchni. Jak smaczna kolacja to i dobre wino . Degustacja wina jest kolejną niespodzianką, która jest do wygrania w konkursie, ale na tym nie koniec przyjemności! W alejce z kosmetykami para będzie mogła poddać się... zabiegowi upiększającemu. Następnie, zwycięzcy konkursu spędzą w sklepie wieczór filmowy, zajadając się lidlowymi przekąskami . Najciekawsze jest jednak to, co wydarzy się na sam koniec! Pod koniec tego szalonego dnia, para będzie mogła zasnąć w luksusowym podwójnym łóżku z baldachimem, które zostanie specjalnie ustawione w środkowej alejce sklepu. Czy jest lepszy sposób na relaks i odprężenie niż w lokalnej alejce Lidla, skosztowanie naszego pysznego letniego asortymentu i...