Nie tylko w Biedronce i Carrefourze. Testy na koronawirusa kupicie w popularnej drogerii
Adobe Stock
Newsy

Nie tylko w Biedronce i Carrefourze. Testy na koronawirusa kupicie w popularnej drogerii

Coraz więcej firm oferuje w swojej sprzedaży testy na koronawirusa. Produkt pojawił się również w jednej z popularniejszych drogerii kosmetycznych. Jego wykonanie jest dosyć proste do samodzielnego wykonania w domu!

Koronawirus ponownie zbiera żniwo. Mimo nadziei na lepszy rok, to pandemia trwa w najlepsze. Obecnie przechodzi trzecia fala zakażeń, która prawdopodobnie jest najcięższym okresem w całej tej historii, a liczba osób zakażonych bije poprzednie rekordy.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Trzecia fala koronawirusa

Wiele osób liczyło na zakończenie pandemii wraz z końcem ubiegłego roku. Nic bardziej mylnego, gdyż pojawiła się trzecia już fala koronawirusa. Zgodnie z prognozami jej szczyt przypada na koniec marca i początek kwietnia, a liczba zakażonych stale rośnie. Aktualnie został pobity ubiegłoroczny rekord liczby osób zarażonych, co tylko potęguje lęk przed zachorowaniem. Występujące nowe mutacje wirusa są trudniejsze do wyleczenia, a także różnią się niektórymi objawami. 

Symptomy zarażenia koronawirusem 

Aktualnie trwa sezon grypowy, jednak to koronawirus zbiera swoje żniwo i stale powiększa się liczba osób zakażonych. Objawy wirusa są dosyć podobne do grypy, jednak leczenie jest zdecydowanie dłuższe oraz trudniejsze. Nie należy lekceważyć symptomów zakażenia, a jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub wykonać test. Wśród najczęściej pojawiających się oznak zakażenia są takie jak:

  • kaszel,
  • ból zatok,
  • ból gardła,
  • ból głowy,
  • zmęczenie,
  • gorączka,
  • utrata smaku i węchu,
  • czy bezsenność. 

Badania odnośnie obecności koronawirusa

Po zauważeniu objawów zakażenia należy niezwłocznie wykonać test na obecność koronawirusa. Można bezpośrednio udać się do punktów pobrań lub zgłosić się poprzez skierowanie lekarza rodzinnego. Próbki do badania pobiera się przez wymaz z nosa. Wynik wykonanego testu znany jest już w ciągu kilku godzin. Pozwala on na kontrolowanie rozprzestrzeniania się pandemii, a także właściwie pokierować leczeniem osoby zakażonej. 

Zobacz także
Czy po wielkanocnym śniadaniu będzie można wyjść na spacer? Czy będzie można dostać za to mandat?

Czy po wielkanocnym śniadaniu będzie można wyjść na spacer? Czy będzie można dostać za to mandat?

Znana sieć otwiera aż 12 nowych sklepów. Za białą kiełbasę zapłacicie tam 5,99 zł za 500 g

Znana sieć otwiera aż 12 nowych sklepów. Za białą kiełbasę zapłacicie tam tylko 5,99 zł za 500 g

Test na koronawirusa w sprzedaży 

Ostatnio w sprzedaży wiele sieci sprzedażowych, a głównie sklepy spożywcze wprowadziły do swojej oferty testy na koronawirusa, a właściwie na obecność przeciwciał w organizmie. Ich byt świadczy o przebyciu zakażenia lub ewentualnym obecnym zakażeniu. Ich samodzielne wykonanie w warunkach domowych jest dosyć proste, wystarczy delikatnie nakłuć palec, a krew umieścić w odpowiednim pojemniku. Wynik wykonanego testu jest znany w kilka chwil.

Drogeria wprowadza do sprzedaży testy na Covid-19

Śladami marketów spożywczych postanowiła podążać jedna z drogerii kosmetycznych, a mianowicie Super-Pharm. Sklep wprowadza do swojej oferty internetowej zestaw pięciu testów na przeciwciała koronawirusa. Koszt ich zakupu wynosi prawie 450 złotych. To szybki i łatwy sposób na uzyskanie informacji o przejściu zakażenia koronawirusem. 

koronawirus test
AdobeStock
Newsy
„Biedronkowe” testy na COVID-19 mogą stanowić zagrożenie? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzega. Przeczytajcie, zanim je kupicie
Ministerstwo Zdrowia ma wątpliwości co do dostępnych już w Biedronce testów na koronawirusa. Sprawdźcie najnowsze informacje.

To, co niemożliwe, dzieje się właśnie na naszych oczach – testy na koronawirusa można już kupić w supermarkecie. Czy to oznacza, że nie trzeba już robić kosztownych badań na własną rękę? Rzecznik ministerstwa zdrowia studzi entuzjazm Polaków i ostrzega przed testami z popularnego dyskontu. W czym tkwi problem? Test na koronawirusa z Biedronki Od poniedziałku można kupić w Biedronce test na COVID-19. Jego cena wynosi jedynie 49,99 zł, czyli o kilkadziesiąt złotych mniej niż testy przeprowadzane w laboratoriach. Produkuje go szwajcarska firma PRIMA Lab, która gwarantuje, że jej test ma skuteczność na poziomie 98%. Wątpliwości co do skuteczności Specjaliści nie są jednak tak entuzjastycznie nastawieni do testów z dyskontu. Zwracają uwagę na fakt, że nie są to testy na obecność koronawirusa w organizmie, a jedynie testy na przeciwciała – i to nie do końca skuteczne. Nie należy więc za bardzo sugerować się wynikiem takiego testu, a w razie objawów typowych dla koronawirusa należy zgłosić się do lekarza. Apel ministerstwa zdrowia O testach na koronawirusa z Biedronki szybko zrobiło się głośno. Na doniesienia w końcu zareagowało Ministerstwo Zdrowia. W rozmowie przeprowadzonej w jednej ze stacji radiowych, rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaapelował do Polaków o ostrożność i rozwagę. Podkreślił, że jeżeli ktoś źle się czuje, to powinien natychmiast udać się do lekarza, a nie do supermarketu po test:                         Jeżeli dziś w sklepach pojawią się ludzie chorzy, którzy nie będą polegać na testach PCR i nie będą chociażby wypełniać formularza na stronie gov.pl, to będziemy mieli ogniska zakażeń w dyskontach. To jest też apel do kierujących tymi dyskontami, żeby z rozwagą podeszli do dystrybucji...

Biedronka test na covid
Newsy
Czy warto kupić testy na Covid z Biedronki? Eksperci są zgodni: więcej szkody niż pożytku
Sprawdźcie, dlaczego eksperci nie są zachwyceni wprowadzeniem testów na COVID do Biedronek w całym kraju.

Od dziś (15 marca 2021 roku) możecie kupić testy na Covid-19 w Biedronce. To pierwszy raz, kiedy testy można dostać na masową skalę w Polsce. Czy warto zainwestować w taki test i go wykonać? Eksperci twierdzą, że ta oferta może spowodować dużo negatywnych skutków! Przekonajcie się, jakie są ich wady i zalety. Testy na koronawirusa w Biedronce Do oferty sklepu Biedronka weszły właśnie testy serologiczne na przeciwciała SARS-CoV-2, czyli popularne testy na koronawirusa. Można je dostać w Biedronkach w całej Polsce w cenie 49,99 zł.  Od początku dnia testy cieszyły się ogromną popularnością. Zainteresowanie Polaków kupnem testów jest ogromne. Wiele sklepów wyprzedało już wszystkie dostępne testy od rana. Kupują je ludzie w każdym wieku, a ich wykonanie jest bardzo proste. Rodzaje testów na koronawirusa Na rynku jest wiele testów na koronawirusa. W mediach słychać było, że testy na koronawirusa kosztują prywatnie ok. 400 zł. Jak to możliwe, że można kupić je teraz w Biedronce za niecałe 50 zł? Okazuje się, że są to po prostu różne rodzaje testów.  Testy z Biedronki to testy antygenowe , wykrywające przeciwciała klasy IgG i IgM. Przeciwciała te pojawiają się we krwi po przejściu choroby. Mówi się, że obecność przeciwciał na COVID-19 można potwierdzić testem antygenowym nawet dopiero po kilku miesiącach od przejścia zakażenia. Test z Biedronki nie jest więc dobrą metodą sprawdzenia, czy jesteście obecnie nosicielami wirusa.  Jeśli macie podejrzenia, że możecie być zainfekowani, powinniście zgłosić się do placówki medycznej na wykonanie testu RT-PCR , który jest najlepszą metodą ocenienia, czy w waszym organizmie toczy się infekcja. Nawet gdybyście byli zakażeni i rozprzestrzeniali wirusa, test z Biedronki prawdopodobnie wyjdzie negatywny. Minusy...

pilne
Newsy
W Biedronce kupicie tani chleb, mleko i... testy na COVID-19. Ile będą kosztowały?
Test na koronawirusa z Biedronki – ile kosztuje? Czy jest skuteczny? Sprawdziliśmy to.

Pewnie na początku pandemii koronawirusa nikt się nie spodziewał, że po roku nadal będziemy siedzieć w domach bez możliwości spędzania wolnego czasu i pracowania tak, jak wcześniej. Specjaliści twierdzili wówczas, że na szczepionkę trzeba będzie poczekać co najmniej rok i wcale się nie pomylili – niecałe 12 miesięcy po rozpoczęciu pandemii, w Polsce ruszyły szczepienia na COVID-19. Ale czy ktokolwiek wtedy przewidział, że testy na koronawirusa wykonywane dotychczas przez lekarza będzie można kupić… w supermarkecie? Test na koronawirusa z Biedronki Po roku słowa „koronawirus” i „pandemia” nie robią już na większości ludzi dużego wrażenia. W końcu jak długo można żyć w strachu? Do spowszednienia pandemii z pewnością przyczyni się nowość w ofercie sklepów Biedronka, czyli test na koronawirusa , który niedługo będzie można kupić w jednym z supermarketów sieci. Rzeczone testy produkowane są przez szwajcarską firmę PRIMA Lab. Podobno ich skuteczność wynosi aż 98%! Wykonanie testu ma być bardzo proste i możliwe do przeprowadzenia w domu. Przedstawiciele Biedronki zaświadczyli o tym w oficjalnym komunikacie: Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3 proc Czy test na koronawirusa z Biedronki jest skuteczny? Można się zastanawiać nad skutecznością testów z supermarketu. Obawy wydają się być uzasadnione, ponieważ sama sieć Biedronka zabezpieczyła się już przed ewentualnymi oskarżeniami związanymi z niską wiarygodnością testów, wydając poniższy komunikat: Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM...

test na covid z biedronki
Flickr
Newsy
Jak prawidłowo wykonać test na COVID-19 z Biedronki? Nie pomińcie 1 kroku, bo wyjdzie niewiarygodny
Pojawienie się w Biedronce testów serologicznych na przeciwciała COVID-19, wywołało nie lada poruszenie wśród Polaków.

Dzisiaj podpowiemy wam jak prawidłowo wykonać test z Biedronki, którego koszt oscyluje wokół 50 zł – nie pomińcie żadnego ważnego kroku, bo wynik może okazać się nieprawdziwy. Producenci testu z Biedronki – koncern Prima Lab ze Szwajcarii zapewnia, że testy serologiczne ich produkcji są w 98% skuteczne. Oczywiście, pod warunkiem właściwego ich użytkowania. Czy test na COVID-19 z Biedronki jest wiarygodny? Na początek musimy ustalić jedną podstawową rzecz – test z Biedronki nie jest testem, który pozwoli wam stwierdzić, czy macie koronawirusa w chwili wykonywania próby. Takimi testami są używane przez służby medyczne testy molekularne, antygenowe, czy PCR-owe, niedostępne w sprzedaży detalicznej. Test zakupiony w Biedronce może dać osobom go wykonującym informację, czy przeszły koronawirusa, czy też nie. Według lekarzy, stwierdzona obecność przeciwciał nie daje także żadnej pewności co do nabytej odporności na koronawirusa. Jak wykonać test na koronawirusa krok po kroku? Umyjcie ręce ciepłą wodą z mydłem.  Rozmasujcie palec serdeczny lub środkowy w celu poprawienia przepływu krwi – do wykonania testu potrzebnych jest kilka kropel krwi. Zdejmijcie niebieską nasadkę z różowego nakłuwacza. Przyłóżcie nakłuwacz do palca. Kiedy krew zacznie płynąć z palca, przyłóżcie pipetę i zaczekajcie, aż wypełni się krwią do czarnej kreski. Pominięcie tego kroku może sprawić, że wynik okaże się nieprawdziwy. Po zebraniu krwi, umieśćcie ją delikatnie w okrągłym otworze na teście. W tym momencie otwórzcie fiolkę z rozcieńczalnikiem i wyciśnijcie jego 2 krople w odpowiednim miejscu na teście. Po ok. 10 minutach oczekiwania, wynik testu powinien pojawić się na teście. Jedna kreska przy literze C oznacza wynik negatywny. Kolejna...