Nie tylko masło i sól. Co dodać do gotowanego bobu by był najsmaczniejszy?
AdobeStock
Newsy

Nie tylko masło i sól. Co dodać do gotowanego bobu, by był najsmaczniejszy?

To najlepsze dodatki do gotowanego bobu. Podany w ten sposób będzie najsmaczniejszy.

Rozpoczyna się sezon na młody bób. Ta roślina strączkowa jest uwielbiana przez wiele osób w Polsce. Sezon na bób jest krótki, ale przez cały rok można dostać mrożony bób, który jest równie pyszny i wartościowy. Wiele osób twierdzi, że najlepsze dodatki do bobu to masło i sól. Okazuje się jednak, że jest wiele ciekawszych sposobów na podawanie gorącego bobu. Poznajcie te ciekawe propozycje i zainspirujcie się nimi.

Jak podawać gotowany bób?

Najbardziej tradycyjną metodą serwowania bobu, jest jego delikatne podgotowanie w osolonej wodzie, a następnie podanie z dodatkiem masła. Wiele osób robi to jednak w inny sposób. Okazuje się, że niektóre dodatki świetnie mogą podkreślić smak bobu i go wzmocnić.

Koperek do gotowanego bobu

Oprócz masła i soli, posypcie gotowany bób koperkiem. Ta delikatna przyprawa spowoduje odświeżenie dania. Bób nabierze lekkości i delikatnego posmaku, jednak koperek nie zdominuje go.

Gotowany bób z masłem i czosnkiem

Jeśli lubicie smak czosnku i preferujecie bardziej wyraźne smaki, możecie dodać do bobu ząbek czosnku rozgnieciony za pomocą wyciskarki do czosnku. Wymieszajcie jeszcze gorący, ugotowany bób z masłem i czosnkiem, a będzie smakował wybitnie.

Zobacz także
Nie tylko koperek. Jakie przyprawy dodać do młodej kapusty? Te wydobędą jej smak

Jakie przyprawy dodać do młodej kapusty? Nie tylko koperek podkręci jej wspaniały smak

Jakie przyprawy dodać do gołąbków? Tylko z tymi wyjdą pyszne i aromatyczne

Jakie przyprawy dodać do gołąbków? Tylko z tymi wyjdą pyszne i aromatyczne

Bób na ostro

Smak bobu doskonale wzmocni też papryczka chili. Wykorzystajcie świeże chili lub sproszkowaną ostrą paprykę. Mała ilość wystarczy, a bób będzie smakował nieprzeciętnie i zachwyci wszystkich.

Bób z dodatkiem... mięty

To już bardziej niestandardowy dodatek. Lekki, młody bób można podkreślić smakiem świeżej mięty. Oprócz tego, skropcie bób sokiem z cytryny i oprószcie gruboziarnistą solą. To niestandardowe połączenie, w którym możecie się zakochać.

Bób w śmietanie lub jogurcie

Zamiast masła możecie użyć do bobu śmietany lub jogurtu. Dodajcie kilka łyżek do ugotowanego bobu. Lekki nabiałowy dodatek otuli go i połączy smaki.

Inne przyprawy do bobu

Spróbujcie przyprawić bób też tymi przyprawami, jeśli szukacie ciekawych smaków:

  • Czosnkiem granulowanym
  • Papryką wędzoną
  • Tymiankiem: świeżym lub suszonym
  • Przyprawą curry
  • Kolorowym pieprzem

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA