lidl bony
Adobe Stock
Newsy

Nie tylko Biedronka. Lidl także rozda wkrótce bony. Jaki trzeba spełnić warunek?

Zbliżają się święta wielkanocne, toteż wiele firm chce nagrodzić swoich pracowników i wspomóc ich w tym okresie. Jak się okazuje, Lidl podobnie jak Biedronka, przekaże swoim pracownikom bony. Aby je otrzymać, należy spełnić pewien warunek.

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza intensywne przygotowania do tych dni. Wielkanoc w tym roku wypada 4 kwietnia. Dla wielu osób, ten przedświąteczny czas kojarzy się głównie ze sprzątaniem, gotowaniem i duchowym nastawieniem na Zmartwychwstanie Chrystusa. Jednak nie wszyscy spokojnie przechodzą ten okres. Pracownicy sklepów i marketów, mają ręce pełne pracy. Przełożeni postanowili nagrodzić ich specjalnymi bonami. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Pracowity czas przed Wielkanocną

Okres przedświąteczny to nie tylko czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa, ale również dla wielu osób to większa ilość pracy. Do tej grupy zdecydowanie należą pracownicy wszelkich sklepów oraz marketów spożywczych.

Przed świętami zazwyczaj zostają wydłużone godziny otwarcia supermarketów, a to dlatego, by ludzie mogli zrobić spokojnie zakupy, a jednocześnie zachować wszelkie zasady ostrożności w czasie pandemii. To niewątpliwie wielki plus dla klientów, ale dla pracowników niekoniecznie, gdyż ich czas pracy się zwiększa na niekorzyść dni wolnych.

Bony Biedronki

Dyskont spożywczy Biedronka ze względu na zbliżającą się Wielkanoc, postanowił rozdać swoim klientom bony na zakupy o wysokości 15 złotych. Będzie można je uzyskać na drodze konkursu poprzez rozwiązanie testu. Wygrane kupony zostaną wysłane na podany numer telefonu komórkowego. Bony z Biedronki będą  jednorazowego użytku. To zdecydowanie okazja, z której warto skorzystać.

Wyróżnienie pracowników

Nieco inną formę rozdania bonów wykorzysta sieć sklepów Lidl. W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi oraz trwającą od ponad roku pandemią, podczas której pracownicy wykazują się niezwykłym zaangażowaniem w pracę, przełożeni zdecydowali się nagrodzić ich dodatkowymi bonami. Lidl postanowił wynagrodzić zatrudnionych za ten cięższy okres. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem, tak i przed Wielkanocą, pracownicy otrzymają pewne karty. 

Warunki otrzymania świątecznych bonów

Niedawno pojawiła się informacja o przekazaniu bonów świątecznych przez sieć sklepów Lidl. Jednak, aby je otrzymać należy spełniać pewne warunki. Wśród nich są, takie jak:

  • trzeba być pracownikiem danej sieci sklepów,
  • należy być zatrudnionemu na umowę o pracę,
  • staż pracy nie powinien być krótszy niż pół roku,
  • nie ma znaczenia zajmowane stanowisko.

Spełniając powyższe kryteria, każdy z zatrudnionych dostanie przed Wielkanocą bon w wysokości 300 złotych. Jeśli dane zasady nie są spełnione to dodatkowe wynagrodzenie zmniejsza się o połowę. Lidl chce poprzez taką akcję podziękować swoim pracownikom za oddanie w tym okresie, jak i w ciągu ostatniego roku, kiedy praca była utrudniona przez pandemię koronawirusa.
 

Ile zarabiają kasjerzy w Lidlu i Biedronce? Więcej niż się spodziewacie
AdobeStock
Newsy
Ile zarabiają kasjerzy w Lidlu i Biedronce? Więcej niż się spodziewacie
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile można zarobić pracując „na kasie”? Kwota jest całkiem imponująca.

Od dobrych kilkunastu lat mamy do czynienia z wysypem dyskontów w Polsce. Większość z was robi pewnie codzienne zakupy w Lidlu lub Biedronce. Mało kto odwiedza już małe sklepy spożywcze. Wraz z rosnącą popularnością Biedronek i Lidlów, rośnie też zapotrzebowanie na pracowników tych sklepów. Najwięcej zatrudnionych jest oczywiście kasjerów. To ciężka, ale całkiem dobrze wynagradzana praca! Ile można zarobić jako kasjer? Kasjerzy i kasjerki w Lidlach i Biedronkach są niemal stale poszukiwani. Coraz więcej powstających sklepów tego rodzaju oznacza nieustanne poszukiwania pracowników. Sklepy przyciągają pracowników atrakcyjnym wynagrodzeniem finansowym. Wynagrodzenie kasjerów w Lidlu Od marca kasjerzy w Lidlu zarabiają od 3550 zł brutto do 4350 zł brutto na samym początku swojej kariery jako kasjer. Po roku Lidl podnosi pensję swoim pracownikom do wysokości od 3650 zł do aż 4550 zł brutto. Pracownicy z dwuletnim stażem pracy mogą liczyć na wynagrodzenie w przedziale 3900-4800 zł brutto. Wynagrodzenie kasjerów w Biedronce Pracownicy Biedronek mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 3200 zł brutto do 3600 zł brutto miesięcznie. W kwotę tę wlicza się też bonusy za obecność w pracy. W Biedronce panują inne zasady dotyczące podwyżek. Pracownicy o trzyletnim stażu pracy mogą liczyć na pensję w wysokości 3,4-3,8 tysięcy zł brutto. Od czego zależy wynagrodzenie kasjerów? Wynagrodzenie kasjerów zależy jednak nie tylko od tego, w jakim sklepie oni pracują. Na wysokość wypłaty wpływa także: Staż pracy Doświadczenie zawodowe Lokalizacja sklepu Specyfika lokalnego rynku pracy Frekwencja w pracy, za wysoką można liczyć na bonusy Bonusy do pensji w Lidlu i Biedronce Oprócz wynagrodzenia podstawowego kasjerzy w popularnych dyskontach...

Sklep Kaufland
Adobe Stock
Newsy
Pracownicy sieci Kaufland mogą liczyć na ogromne premie. Wzrosną też ich pensje. Kwota zwala z nóg
Sprawdźcie, ile zarabiają pracownicy sieci Kaufland. Kwota was zaskoczy!

Markety i dyskonty to jedne z nielicznych gałęzi biznesowych, które w trakcie pandemii nie odczuły zmniejszenia zapotrzebowania na swoje produkty i usługi. Praca w markecie na pewno nie należy do najłatwiejszej, a w takiej sytuacji pandemicznej, jaka miała miejsce w minionym roku, na pewno nie jest to też łatwe doświadczenie. Dobrze zdają sobie z tego sprawę menadżerzy i właściciele marki Kaufland, którzy postanowili wynagrodzić swoich pracowników pokaźnym bonusem za pracę w tak ciężkich warunkach przez miniony rok.  Premie i bonusy dla pracowników Kauflandu Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska tak wypowiedziała się na temat bonusów i podwyżek: „Zwiększenie wartości bonów świątecznych oraz dodatku motywacyjnego są wyrazem uznania dla pracowników naszej sieci.” Faktycznie, kwota bonusowa robi wrażenie! Pracownicy mogą bowiem liczyć na bony zakupowe do sieci marketów o wartości aż 500 zł! To prawie dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku. Bony są przyznawane co roku z okazji Wielkanocy, ale ich kwota nigdy jeszcze nie była tak wysoka. Do odebrania bonu upoważnione są osoby wchodzące w skład personelu sprzedaży i logistyki. Ponadto między 29 marca a 30 kwietnia pracownicy Kauflandu będą mogli otrzymać też dodatek motywacyjny o wartości do 700 zł! Pracownicy tego marketu są wynagradzani co roku przed Wielkanocą, ale nie tylko. W zeszłym roku przed Bożym Narodzeniem, osoby zatrudnione w Kauflandzie otrzymały paczki z produktami spożywczymi, a także bony o wartości 700 zł. To nie koniec benefitów. Na początku pandemii, firma wypłaciła wielu pracownikom premię motywacyjną, by docenić sumienność w trudnych warunkach epidemicznych.  Mało tego! Od 1 marca tego roku, przeprowadzono też podwyżki! Po nich miesięczna pensja na stanowisku kasjera...

Pracownicy Biedronki dostaną bardzo wysokie premie. Ale tylko pod 1 warunkiem
Adobe Stock
Newsy
Pracownicy Biedronki dostaną bardzo wysokie premie. Ale tylko pod 1 warunkiem
Biedronka to sieć sklepów spożywczych, która z najwyższą dokładnością dba o swoich pracowników. Z tego też powodu postanowiła nagrodzić ich specjalnymi premiami. Dostaną je wszystkie osoby spełniające jeden konkretny warunek.

Każda z firm stara się nagrodzić swoich pracowników za wkład w pracę oraz okazanie szacunku za wykonywaną pracę. Forma podziękowania zależy od danego przedsiębiorstwa, gdyż nagrody mogą pojawić się w postaci pieniężnej lub rzeczowej. Do grupy pracodawców podkreślających wkład osób zatrudnionych jest sieć sklepów Biedronka.  Docenianie pracowników Obecny rynek pracy rządzi się swoimi prawami i comiesięczne wypłaty nie są ostateczną formą nagrodzenia pracowników za wykonywaną pracę. Coraz więcej przedsiębiorstw docenia zatrudnionych poprzez wypłacanie premii bądź oferowanie różnych nagród czy bonów w pewnych okresach w roku. Można by rzec iż jest to aktualnie standardowa opcja, gdyż każda z zatrudnionych osób jest dodatkowo wyróżniona za swój wkład do firmy. Takie działanie dość mocno podbudowuje zatrudnionych i jednocześnie zachęca do dalszego zaangażowania.  Nowa strona Biedronki Sieć sklepów spożywczych Biedronka z roku na rok stara się ulepszać swoje standardy oraz dba zarówno o klientów, jak i pracowników. Na przestrzeni swoich marketów wprowadza różne technologie, które mają na celu poprawienie jakości procesu robienia zakupów oraz ułatwienie pracy. W ostatnim czasie Biedronka zaczęła wprowadzać kasy samoobsługowe. To zdecydowanie jeden z plusów, gdyż buszowanie po sklepie jest zdecydowanie przyjemniejsze i szybsze niż dotychczas. Poza tym docenia zatrudnione osoby poprzez udzielanie im premii.  Wyróżnienie pracowników Każdy pracodawca stara się doceniać pracę swoich zatrudnionych osób poprzez udzielenie premii bądź przekazanie nagród w innej postaci. Takie działanie ma również za zadanie zmotywowanie pracowników do utrzymania lub nawet polepszenia...

Kaufland bony
Pixabay, Adobe Stock
Newsy
Kaufland rozdał pracownikom świąteczne bony. To całkiem spory zastrzyk gotówki
Zbliżają się święta. Kaufland, a także inny firmy, rozdają swoim pracownikom tradycyjne prezenty. Wśród nich paczki, bony i premie...

Okres świąteczny to chyba ulubiona pora wszystkich pracowników. Zasłużony wypoczynek z rodziną, święta przy suto zastawionym stole, a wcześniej zasłużona premia od pracodawcy. Nie inaczej jest w przypadku osób zatrudnionych w sklepach spożywczych. Największe sieci, jak co roku postanowiły wynagrodzić zatrudnionych. Nie tylko bony Każdy pracownik sieci Kaufland otrzymuje od firmy na święta Bożego Narodzenia i na święta wielkanocne bony zakupowe. Takie vouchery pracownicy mogą zrealizować wyłącznie w sklepach tej sieci. Jak to wygląda w praktyce? Kasjerzy i magazynierzy otrzymują w prezencie na święta coś w rodzaju karty prepaid (karta płatnicza zasilona środkami). Kartę mogą wykorzystywać aż cztery lata od jej trzymania. Ile w tym roku otrzymają pracownicy Kauflandu? W podziękowaniu za trudny rok 2020, kiedy to kasjerzy byli wystawieni na ciężką, koronawirusową próbę, władze sieci postanowiły uhonorować wysiłek swoich ludzi kwotą 700 zł. Oprócz tego w ręce pracowników Kauflandu trafią specjalne kosze podarunkowe z takimi produktami jak słodycze, wędliny, kawa i herbata. Co z Lidlem i Biedronką? Upominki trafią lub już trafiły do ponad 16 tys. osób zatrudnionych w sieci sklepów.  Łącznie w Polsce funkcjonuje ponad 200 placówek tej marki. A jak sytuacja z premiami wygląda w przypadku innych supermarketów? W Lidlu będzie podobnie jak w Kauflandzie – to za sprawą tego samego właściciela obydwu marek. W Biedronce kwota premii będzie zależała od wysokości dochodów danego pracownika. Z kolei w Tesco kasjerzy i kasjerki mają dostać aż 1050 zł w bonach, a do tego zniżki na produkty  w ich sklepie i specjalne paczki upominkowe.