Nie ocet, nie kwasek, a ten produkt najlepiej usuwa kamień z czajnika. Wystarczy tylko 1 szklanka
Getty Images
Newsy

Nie ocet, nie kwasek, a ten produkt najlepiej usuwa kamień z czajnika. Wystarczy tylko 1 szklanka

Jak odkamienić czajnik bez smrodu octu w całym domu? Wlejcie szklankę popularnego produktu z lodówki, a uporczywy osad zniknie w kilka minut. Prościej i szybciej już się nie da.

Regularnie walczycie z osadem z kamienia, ale uporczywy biały nalot szybko wraca? Zastosujcie ten sprytny patent, a czajnik będzie wyglądał jak nowy i tylko w kilka minut. Co więcej, po takim zabiegu nie trzeba będzie też wietrzyć całego domu. Zobaczcie, jakie to proste.

Czym usunąć kamień z czajnika?

Niektórzy kupują w sklepach specjalne odkamieniacze, a inni wykorzystują stary babciny sposób z octem,  jednak w obu przypadkach minusem jest nieprzyjemny zapach, roznoszący się po takim zabiegu. Jak skutecznie usunąć osad z kamienia bez potrzeby otwierania później wszystkich okien? Jest na to dziecinnie prosta metoda, a potrzebna będzie jedynie odrobina napoju gazowanego typu cola. Choć może to brzmieć dziwnie, taki płyn genialnie rozprawia się z kamiennym osadem za sprawą zawartego w nim kwasu węglowego, który świetnie usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia.

Jak usunąć kamień z czajnika colą?

Wystarczy wlać do czajnika szklankę coli z odrobiną wody i wszystko zagotować. Kiedy mieszanka zacznie wrzeć, należy odstawić czajnik na bok i poczekać kilka minut. Potem musimy już tylko wylać płyn z pozostałościami kamienia, a następnie dokładnie wypłukać czajnik czystą wodą, a będzie lśnił jak nowy.

Jeśli wasz czajnik jest wyjątkowo mocno zarośnięty kamieniem, możecie dodatkowo wzbogacić tę mieszankę połową łyżeczki sody oczyszczonej, która wzmocni działanie gazowanej mikstury. Warto też zapamiętać prostą zasadę - im więcej kamienia, tym dłużej zostawiamy gorącą mieszankę w środku. Nie należy jednak zwlekać zbyt długo z umyciem czajnika, gdyż słodki napój może być potem trudny do spłukania.

Zobacz także
Ten prosty patent uratuje nawet najbrudniejszy czajnik. Koniec z tłustymi zaciekami

Ten prosty patent uratuje nawet najbrudniejszy czajnik. Koniec z tłustymi zaciekami

ile razy można gotować wodę w czajniku

Ile razy można gotować tę samą wodę w czajniku? Sprawdźcie, czy to bezpieczne dla zdrowia

Jak odkamienić czajnik? Inne sposoby

Jeśli jednak na co dzień nie kupujecie słodkiego, gazowanego napoju, do odkamieniania czajnika możecie użyć też kilku innych kuchennych produktów. Podobne działanie ma nie tylko wspomniany wyżej ocet, ale również:

  • obierki z ziemniaków,
  • sok z cytryny,
  • kwasek cytrynowy,
  • ketchup,
  • soda oczyszczona lub proszek do pieczenia.