Nie macie płynu do mycia naczyń? Sięgnijcie po babciną metodę i weźcie te 2 składniki
AdobeStock
Newsy

Skończył się wam płyn do mycia naczyń? Sięgnijcie po babciną metodę i połączcie te 2 składniki

Skończył wam się płyn do mycia naczyń? Bez obaw - zastąpicie go tą prostą pastą.

Co zrobić, gdy skończył nam się płyn do mycia naczyń? Wykorzystajcie tę prostą miksturę ze składników, które na pewno macie w swojej kuchni.

Nie macie płynu do mycia naczyń? Zróbcie tę miksturę

Skończył wam się płyn do mycia naczyń? Bez obaw. Dzięki temu trikowi umyjecie naczynia bez niego. Wystarczy wam... mąka i sól.

Do komory zlewu dodajcie pół szklanki mąki i łyżkę soli na litr gorącej wody. Ta prosta mieszanka usunie z waszych naczyń brud, a nawet poradzi sobie z silniejszymi zabrudzeniami. Gdy umyjecie naczynia w wodzie po gotowaniu ryżu lub makaronu, uzyskacie podobne działanie, ponieważ wszystkie te płyny zawierają skrobię.

Czym jeszcze można zastąpić płyn do mycia naczyń?

Większość komercyjnych płynów do mycia naczyń jest wytwarzana przy użyciu chemicznych i nieprzyjaznych środowisku (i naszemu zdrowiu) substancji. Liczne badania wykazały, że mogą one powodować reakcje alergiczne skóry, zaburzenia hormonalne, a w skrajnych przypadkach nawet problemy z oddychaniem.

Zobacz także
Dlaczego kolor gąbki do mycia naczyń ma znaczenie? Tę wiedzę posiadają nieliczni

Dlaczego kolor gąbki do mycia naczyń ma znaczenie? Mało kto o tym słyszał

Myjecie blat w kuchni gąbką do naczyń? To duży błąd i nie chodzi o smugi na blacie.

Myjecie blat w kuchni gąbką do naczyń? Ten ogromny błąd popełnia większość Polaków

Poza tym, fosforany stosowane w detergentach do zmywarek zanieczyszczają nasze rzeki i jeziora i mogą prowadzić do niekontrolowanego wzrostu niektórych mikroorganizmów. Ale dlaczego by nie pójść o krok dalej i zrobić własny płyn do mycia naczyń?

  • zetrzyjcie na tarce do gorącej wody trochę mydła z kostki i umyjcie tym naczynia
  • weźcie sodę oczyszczoną i sok z cytryny lub ocet - ta mikstura z powodzeniem zastąpi płyn do mycia naczyń
  • nalejcie do komory zlewu gorącą wodę, szklankę octu, a następnie dodajcie kilka łyżek sody oczyszczonej - dzięki temu nie będziecie potrzebowali płynu do mycia naczyń i w mig pozbędziecie się z nich brudu
  • możecie też nalać do zlewu gorącą wodę, dodać sok z kilku cytryn (bez miąższu) lub kwasek cytrynowy i łyżkę soli - niech wasze naczynia trochę się w tym pomoczą - brud odejdzie z nich w mgnieniu oka

Źródło: mamadu.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA