Nazywali ją wiedźmą. Jej magiczna mikstura pomagała rozwiązywać problemy małżeńskie. Niesamowite!
AdobeStock
Newsy

Nazywali ją wiedźmą. Jej magiczna mikstura pomagała rozwiązywać problemy małżeńskie. Niesamowite!

Poznajcie tą niesamowitą historię kobiety, która pod przykrywką rozwiązywała „problemy małżeńskie” w bardzo niemoralny sposób.

W dawnych czasach udawanie się z różnymi problemami do zielarza, szamana czy wróżki było znacznie bardziej popularne niż obecnie. Nie każdego stać było na wizytę u lekarza, a szamanie rozwiązywali problemy czasem skuteczniej stosując niekonwencjonalne metody. Poznajcie historię pewnej kobiety nazwanej Babą Anujką. Zasłynęła ona dzięki swojej niezwykle skutecznej metodzie rozwiązywania problemów małżeńskich…

Magda Gessler odpowiada na pytania

Historia Baby Anujki

Baba Anujka był zielarką, która specjalizowała się w „leczeniu” problemów małżeńskich. Na początku wizyty, kobieta szukająca pomocy Baby zwierzała się jej z problemów, dokładnie opisywała na czym polegają kłopoty i mówiła o tym, jak traktuje ją mąż. Ta z pozoru niewinna pogadanka pozwalała Babie wychwycić, czy będzie ona chciała pomóc danej kobiecie.

Remedium na problemy małżeńskie, jakie oferowała Baba Anujka była „magiczna woda” inaczej nazwana „eliksirem miłości”. Jeśli szamanka zechciała pomóc przychodzącej do niej kobiecie, wychodziła ona z magicznym napojem, który miał przywrócić porządek w małżeństwie.

Na konsultacji zawsze padało pytanie: „jak ciężki jest ten problem?”, które było ukrytym pytaniem o masę męża.

Zobacz także
Mężczyzna kupił ślinę zarażoną COVID-19 i wlał ją szefowi do napoju. Jak zakończyła się ta historia?

Mężczyzna kupił ślinę zarażoną COVID-19 i wlał ją szefowi do napoju. Jak zakończyła się ta historia?

Są młodzi i bogaci, a szukają jedzenia w śmietnikach. Dlaczego?

Są młodzi i bogaci, a szukają jedzenia w śmietnikach. Dlaczego?

Magiczny eliksir Baby Anujki

Kobieta, której Baba zdecydowała się pomóc wychodziła z konsultacji z eliksirem. Jej zadaniem było podać go mężowi. Po ok. 8 dniach problem małżeński faktycznie ustępował. Kończył się po prostu śmiercią małżonka. „mikstura miłości” zawierała bowiem arszenik i trujące, ciężko wykrywalne toksyny.

Baba Anujka urodziła się w 1838 roku i wtedy prowadziła swoją nietypową działalność. Jej usługa kosztowała majątek, nawet jak na tamtejsze warunki. Jeden eliksir sprzedawany była za ok. 2000 dolarów, czyli 7000 zł.

Kobiety korzystające z usług Baby to nie tylko żony. Czasem przychodziły do niej wnuczki lub córki znęcających się nad rodziną mężczyzn.

Szacuje się, że Baba Anujka przyczyniła się do „uratowania” ok. 150 małżeństw. Skazano ją dopiero gdy miała 90 lat. Po 8 latach w więzieniu wyszła jednak na wolność i zmarła w domu w wieku 98 lat.

Czytaj także:

Skandal na oddziale ginekologii w płockim szpitalu. Spaghetti z małżami i piwko „po USG swojej dzidzi”
Adobe Stock
Newsy
Skandal na oddziale ginekologii w płockim szpitalu. Spaghetti z małżami i piwko „po USG swojej dzidzi”
Niecodzienny wybryk w szpitalu w Płocku. Kobieta na wstawionym przez siebie filmiku „pochwaliła” się m.in. libacją z lekarzem będącym na dyżurze.

Prawdziwy skandal wstrząsnął Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku. Wszystko za sprawą dziwacznego filmiku wrzuconego przez pewną kobietę do internetu. Pacjentka na oddziale ginekologii nakręciła filmik ze sobą w roli głównej. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie szokujące słowa, które wypowiedziała bohaterka nagrania. Czym „pochwaliła się” kobieta z Płocka na szokującym nagraniu? Kobieta bez ogródek przyznała się, że tuż po badaniu USG swojego własnego dziecka wzięła udział w „uczcie” z lekarzem, który prywatnie miał być jej „najlepszym przyjacielem”. W relacji kobiety można było usłyszeć, że na dyżurce oddziału ginekologii nie tylko zjadła „spaghetti z małżami”, ale także piła piwo. Jakby tego było mało, kobieta „pochwaliła się” także tym, że niejednokrotnie zdarzyło jej się odbywać stosunki płciowe ze wspomnianym lekarzem na lekarskiej kozetce. Jaki był cel publikacji tych wyznań w sieci? Tego nie wiemy. Wnioskując ze słów nagrywającej wideo kobiety, nawet ona sama nie zdawała sobie sprawy z możliwych konsekwencji swojego zachowania. Mam znajomych w szpitalu, mam znajomych wszędzie. Rozumiecie? Mnie się nie da zniszczyć. Jestem nie tylko boginią seksu i wyglądu, ale też inteligencji. (…) Nie chwalę się, że mam znajomych w polityce, w rządzie – opowiadała na nagraniu ze swadą i z pewnością siebie. Konsekwencje nagrania kobiety z Płocka Zobaczcie zresztą sami. Uwaga! To wideo zawiera niecenzuralne wypowiedzi. Dalszy tok wydarzeń musiał zrobić na pyszałkowatej kobiecie dość duże wrażenie. Ze szpitala zwolniono uczestniczącego w wydarzeniu ginekologa To jednak nie koniec burzy z piorunami, jaka przeszła po Płocku po „wyskoku” nieodpowiedzialnej kobiety. Do dyspozycji...

83-letnia Jane Fonda zachwyca świetną formą. Jak ona to robi? Gwiazda drastycznie ograniczyła 1 produkt
ONS.pl
Newsy
83-letnia Jane Fonda zachwyca świetną formą. Jak ona to robi? Gwiazda drastycznie ograniczyła 1 produkt
Słynna aktorka miała ciekawe życie. Mimo słusznego wieku, nadal nie zwalnia tempa i wygląda doskonale. Jak ona to robi?

Rodzina Fondów to w Hollywood od dekad prawdziwa instytucja. Protoplastą rodu gwiazd kina był słynny Henry Fonda, ojciec Jane. 83-letnia dziś aktorka nie miała łatwego życia. Kiedy miała zaledwie 12 lat, jej matka popełniła samobójstwo. W młodości przyszła aktorka wielokrotnie zmieniała szkołę z powodu swojego nieodpowiedniego zachowania. Jane była trudnym dzieckiem, często poważnie kłóciła się ze swoim ojcem. Młoda dziewczyna obserwowała z boku kolejne związki i małżeństwa taty, który łącznie żenił się aż pięć razy… Damsko-męskie perypetie, zdrady, nowe miłości i różnego rodzaju kombinacje w rodzinie Fondów, okazały się chyba czymś dziedzicznym. Jane trzykrotnie wychodziła za mąż i tyle samo razy się rozwodziła… Jak przebiegała kariera Jane Fondy? Jako młoda aktorka, Fonda nie pożegnała się ze swoim kontrowersyjnym stylem życia. Żywo zaangażowała się w politykę i agitowała przeciwko amerykańskiej kampanii w Wietnamie. Później aktorka zaangażowała się w walkę o prawa Indian i czarnoskórej mniejszości.  Swoje poparcie Fonda przekazała  w latach 80. także i polskiej „Solidarności”. Jakby obok tego wszystkiego przebiegała jej kariera zawodowa. Fonda była wielokrotnie nagradzana i chwalona m.in. za rolę w filmie „Czyż nie dobija się koni”. Na początku lat 90. ekscentryczna aktorka postanowiła oddać się… aerobikowi. Po latach fascynacji gimnastyką, Fonda nieco wyhamowała. Nadal jest jednak wojowniczo nastawioną aktywistką o prawa słabszych, zwierząt, pokrzywdzonych. Stała się także zapaloną wegetarianką i działaczką walczącą na rzecz walki z katastrofą klimatyczną.         Wyświetl ten post na Instagramie.  ...

Marzena Kipiel-Sztuka
ONS
Newsy
W końcu będzie miała za co jeść i żyć. Marzena Kipiel-Sztuka otrzymała nieoczekiwaną pomoc od…
Pandemia pozbawiła ją jedynego źródła dochodu. Miesiąc temu Marzena Kipiel-Sztuka wyznała, że nie ma za co żyć. Po tych słowach, ku zdziwieniu aktorki, wiele osób wyciągnęło pomocną dłoń. Wśród nich znalazł się… Andrzej Grabowski.

Wskutek pandemii ucierpieli nie tylko przedsiębiorcy i branża gastronomiczna. Sytuacja finansowa polskich artystów i aktorów, również nie napawa optymizmem. Zamknięte kina, teatry, filharmonie i plany filmowe – to wszystko sprawia, że kultura stoi w miejscu, a ludzie, którzy się z niej utrzymują żyją w nędzy. Kipiel-Sztuka pozbawiona środków do życia Znana przede wszystkim z roli Halinki, Marzena Kipiel-Sztuka, również nie pławi się w luksusach. Wręcz przeciwnie. Nieco ponad miesiąc temu wiele polskich portali rozpisywało się na temat jej fatalnej sytuacji finansowej. Gwiazda „Świata według Kiepskich” wyznała wówczas, że skończyły się jej wszystkie oszczędności i nie ma nawet za co kupić jedzenia. Pomoc od nieznajomej Ta informacja poruszyła zarówno jej fanów, jak i bliskich przyjaciół. Ku zdziwieniu aktorki, pomocną dłoń jako pierwsza wyciągnęła do niej… pewna starsza kobieta. Zaoferowała, że podzieli się z nią rosołem, a w święta przyniesie barszcz i krokiety. Ten gest niesamowicie wzruszył serialową Halinkę. Związek Artystów Scen Polskich zatroszczył się o gwiazdę Na kolejny akt dobroci nie trzeba było długo czekać. Pod koniec grudnia do aktorki odezwali się przedstawiciele Związku Artystów Scen Polskich. Stowarzyszenie przekazało kobiecie pieniądze, dzięki którym mogła opłacić rachunki i kupić jedzenie. Na tym jednak nie koniec. Andrzej Grabowski również wyciągnął pomocną dłoń Trudna sytuacja Marzeny Kipiel-Sztuki wzruszyła również jej serialowego męża, a prywatnie dobrego przyjaciela, Andrzeja Grabowskiego. Aktor postanowił pomóc kobiecie wyjść na prostą.  Od czego są przyjaciele? Właśnie od tego, że kiedy masz sytuację kryzysową, oni po prostu są – skomentował w rozmowie z...

Działanie herbatki odchudzającej
Newsy
Ta kobieta piła regularnie herbatki oczyszczające. To co się później stało zszokuje wszystkich
Uważajcie żeby i was nie dopadły takie niepożądane efekty!

Niech historia tej kobiety będzie dla was przestrogą. Chciała zadbać o swój organizm, a wyszło zupełnie odwrotnie. Wszyscy na pewno zdajecie sobie sprawę, że zdrowy organizm to wynik jedzenia dobrej jakości jedzenia w odpowiedniej ilości oraz aktywności fizycznej. Odżywianie się zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem kalorycznym pozwala na zachowanie zdrowia i sylwetki na długie lata. Mimo wszystko czasami kuszą was pewnie różne nowinki ze świata dietetycznego. Nie dajcie się nabrać, bo oprócz pieniędzy, możecie stracić też zdrowie! Herbatki oczyszczające – czy działają? Na rynku jest wiele herbatek i naparów, które mają działać odchudzająco, poprawiać stan organizmu i wspomagać detoks. Niektóre zioła faktycznie działają korzystnie na organizm i można się nimi wspomagać. Melisa działa uspokajająco Szałwia ma działanie przeciwbakteryjne Mięta może działać rozkurczowo Mieszanki ziół – są zdrowe? Mieszanki ziół, które możecie często spotkać w sklepach pod dobrze brzmiącymi nazwami „fit” „detox” „antyage” to już trochę inna historia. Po pierwsze, zioła kupowane w ten sposób są po prostu droższe. Po drugie, mieszanie ziół nie zawsze jest bezpieczne! Naturalne składniki też są bardzo potężne i o ile wspomaganie się ziołami od czasu do czasu nie powinno stanowić problemu, to pijanie ich regularnie i przyzwyczajanie do nich swojego organizmu może być niebezpieczne. Przekonała się o tym ta kobieta… Od trzech lat piła herbatki odchudzające – co się stało? Pewna Amerykanka postanowiła włączyć do swojej diety herbatkę odchudzającą. Producent obiecywał dobre efekty i brak negatywnych aspektów stosowania tego naparu. Kobieta wypijała więc 2 szklanki naparu codziennie przez 3 lata. Gdy...