lane kluski
Gotujmy.pl/Pyza
Newsy

Najlepsze na świecie lane kluski. Doskonałe do rosołu. Zróbcie je w ten sposób, a będą idealnie cieniutkie

Lane kluski to idealny dodatek do zup. Są zdecydowanie smaczniejsze od makaronu. Sprawdźcie patent na idealne kluseczki!

Kluski podaje się zazwyczaj jako dodatek do zup. Można je ugotować razem z zupą bądź oddzielnie. Spokojnie mogą zastąpić makaron, a nawet samodzielnie przygotowane w domu będą jeszcze smaczniejsze. Warto również dodać iż doskonale sprawdzą się dla dzieci.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Zamiast makaronu po domowemu

Przygotowanie domowego makaronu jest dość czasochłonne, a ten ze sklepowych półek nie wszystkim zawsze smakuje. Dobrą alternatywą wówczas jest przygotowanie lanych klusek. Są zdecydowanie prostsze i szybsze w przygotowaniu. Aby je przyrządzić potrzeba zaledwie trzech składników: mąki, jajek i soli. Będzie to urozmaicenie potrawy, a przede wszystkim zaskoczenie domowników nową wersją dania. Szczególnie ta wersja może przypaść do gustu najmłodszym.

Zobacz także

Patent na idealnie cieniutkie lane kluseczki

Lane kluseczki charakteryzują się swoim nieregularnym kształtem. Zdarza się również niekiedy problem z przelaniem gotowej masy na wrzątek, aby jednocześnie się nie poparzyć i by ciasto nie skleiło się w nieładne bryły. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest wykorzystanie niewielkiego dzbanuszka. Dzięki niemu i jego wąskiemu dziubkowi, wlewanie ciasta na gotującą się wodę będzie bezpieczniejsze, a same kluseczki przybiorą ładniejszą formę. 

Składniki:

  • 2 jajka
  • 2 kopiaste łyżki mąki
  • szczypta soli

Wykonanie:

  1. Jajka wbijcie do miseczki. Mieszajcie, aby żółtka wymieszały się z białkiem.
  2. Cały czas mieszając, dodajcie mąkę oraz szczyptę soli. Całość dokładnie utrzyjcie na gładką, jednolitą masę, a następnie przelejcie ją do dzbanuszka.
  3. Tak przygotowaną masę wlejcie delikatną strużką na gotującą się zupę bądź wrzątek przy jednoczesnym mieszaniu łyżką w garnku. 
  4. Całość gotujcie chwilę po wypłynięciu kluseczek na powierzchnię. 
  5. Gotowe kluseczki idealnie się sprawdzą jako dodatek do zupy pomidorowej, mlecznej czy rosołu! Smacznego! 
Komentarze