Najlepsza dieta przy COVID-19? Włączcie te 3 produkty, a lżej zniesiecie chorobę
Adobe Stock
Newsy

Najlepsza dieta przy COVID-19? Włączcie te 3 produkty, a lżej zniesiecie chorobę

Ta wiedza może okazać się bardzo pomocna, jeśli dopadnie was koronawirus.
Anna Urbańska
kwiecień 10, 2021

To, jak się odżywiacie i jaki macie styl życia, bardzo mocno wpływa na wasze zdrowie. Nie bez powodu popularne przysłowie mówi „jesteś tym, co jesz”. Dieta ma bardzo duże znaczenie w przypadku prewencji wielu chorób, ale także może być niezwykle pomocna przy ich zwalczaniu i powrocie do zdrowia. Nie inaczej jest w przypadku infekcji koronawirusem. Sprawdźcie, co warto jeść w tym wypadku.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Koronawirus a dieta

Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na organizm, nie ma żadnej wątpliwości. Dlaczego? Dieta przyczynia się do wzmocnienia całej machiny, jaką jest wasze ciało, a ono lepiej radzi sobie z wszystkimi przeszkodami. Nie ma jeszcze jednego skutecznego leku na COVID, a terapia polega przede wszystkim na wspomaganiu organizmu w walce z infekcją. Wiemy jaką dietę warto wybierać przy infekcji koronowairusem.

Co jeść przy infekcji koronawirusem?

Jeśli przechodzicie COVID-19, być może dotkną was częste i charakterystyczne symptomy: utrata węchu i smaku. Niektórzy sądzą, że brak apetytu to świetna okazja do tego, żeby ograniczyć ilość spożywanego pożywiania i wreszcie schudnąć. To ogromny błąd! Nawet jeśli nie macie apetytu, powinniście przygotowywać odżywcze posiłki i starać się, żeby były jeszcze bardziej bogate w witaminy, minerały i inne wartości niż zazwyczaj. Właściwe odżywianie się w trakcie infekcji, to konieczność do właściwego wsparcia organizmu w walce z wirusem.

Najlepsze produkty przy infekcji COVID-19

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej „gęste odżywczo” produkty spożywcze, to warzywa i owoce. Nie może ich zabraknąć w waszej diecie, jeśli przebywacie infekcję koronawirusem. Pamiętajcie, żeby jadać minimum 5 porcji (400g) warzyw i owoców dziennie. Najlepiej, żeby było ich jeszcze więcej. 

Kolejnym produktem, który warto włączyć do swojego jadłospisu, są ryby. Szczególnie zdrowe są tłuste ryby morskie bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które działają przeciwzapalnie. Do tłustych ryb morskich należą:

  • Łosoś
  • Tuńczyk
  • Śledź
  • Makrele
  • Szprotki i sardynki

Właściwe odżywianie w trakcie infekcji COVID-19, zwiększy szansę na szybszy powrót do zdrowia i pełną regenerację sił!

Czytaj także:

 

 

Komentarze