Na diecie zupowej schudła 40kg w 8 miesięcy. Jej przemiana jest spektakularna
Adobe Stock
Newsy

Na diecie zupowej schudła 40kg w 8 miesięcy. Jej przemiana jest spektakularna

Monika Honory w krytycznym momencie ważyła ponad 100 kilogramów. Postanowiła przejść na dietę zupową. Jej przemiana była tak spektakularna, że dziś sama uczy ludzi, jak jeść i efektywnie chudnąć.
Weronika Kępa
marzec 30, 2021

Monika Honory należy do grona dosyć niskich kobiet. Mierzy bowiem tylko 165 cm. W krytycznym momencie swojego życia kobieta ważyła ponad 100 kilogramów. Pewnego dnia powiedziała „dość” i postanowiła całkowicie zmienić swoje nawyki żywieniowe. 

Monika Honory testowała wiele diet, ale żadna nie przynosiła pożądanych efektów. W końcu odkryła dietę zupową, na której schudła aż 40 kilogramów w 8 miesięcy bez efektu jo-jo. Ten sposób żywienia wciągnął ją na tyle, że postanowiła uczyć innych, jak gubić kilogramy dzięki zupom. Stała się specjalistką od odchudzania, zaczęła prowadzić warsztaty kulinarne, napisała też wiele książek.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Na czym polega dieta zupowa według Moniki Honory?

Monika Honory opracowała własny system spożywania zup. Zgodnie z jej zaleceniami tego typu potrawy powinno się stopniowo wprowadzać do jadłospisu, systematycznie zmniejszając dzienną dawkę dostarczanych kalorii. W praktyce oznacza to, że na początku powinniście spożywać ok. 5-6 zup w ciągu doby, a z czasem zmniejszyć tę ilość do 4. 

Drugi etap diety jest zdecydowanie bardziej skomplikowany. Wówczas należy dokonać podziału na zupy węglowodanowe oraz białkowe i dostarczać je do organizmu o określonych porach dnia. W książce Moniki Honory możecie znaleźć informację o tym, które z nich najlepiej spożywać na śniadanie, a które na obiad czy kolację.

Ostatni etap polega na stabilizacji. Jego główne motto to jeść tyle, żeby się najeść. W praktyce oznacza to, że powinniście spożywać zupy bardzo wolno i tylko do momentu, w którym poczujecie się nasyceni. Kiedy już tak się stanie musicie odstawić talerz nawet jeśli nie jest pusty.

Zobacz także

Zasady gotowania zup odchudzających

Monika Honory wyznaczyła kilka fundamentalnych zasad dotyczących gotowania zup odchudzających. Jeśli chcecie zgubić zbędne kilogramy koniecznie musicie się ich trzymać.

  1. Zrezygnujcie z zup-kremów. Rzadkie zupy są o wiele bardziej lekkostrawne, mniej kaloryczne, a także lepiej się wchłaniają.
  2. Połowę dania powinny stanowić składniki stałe, a połowę płynne. Możecie więc dodać mięso, podroby, warzywa czy makaron. Jednak im rzadsza zupa tym lepsza.
  3. Nie dodawajcie do zup produktów smażonych ani wędzonych, na przykład boczku.
  4. Nie dodawajcie do zup żadnych chemicznych produktów takich jak kostki rosołowe, sklepowy zakwas czy Maggi. W posiłkach mogą znajdować się tylko naturalne przyprawy i zioła.
  5. Pod żadnym pozorem nie zagęszczajcie zup mąką. Możecie to zrobić tylko przy pomocy chudej śmietany lub jogurtu.
Komentarze