Czy słyszeliście kiedyś o czymś takim, jak mrożony miód? Ostatnio stał się on prawdziwym hitem na TikToku. Eksperci jednak kategorycznie przed nim ostrzegają. Czym może grozić jedzenie mrożonego miodu?

Czym jest mrożony miód?

Mrożony miód, to jak sama nazwa wskazuje, miód, który został zamrożony. W jakim celu ktokolwiek miałby mrozić miód? Niektórzy robią to w ramach eksperymentu lub „dla zabawy". Pomysłodawcą mrożonego miodu był niejaki Dave Ramirez, który zamroził butelkę z miodem po czym ścisnął ją obiema rękami obserwując, jak złota masa wychodzi niczym pasta do zębów wprost do jego ust. Potem wziął duży lepki kęs i zachwytem w głosie przyznał:

- Nie będę kłamać – powiedział w filmie opublikowanym w serwisie TikTok. To było całkiem orzeźwiające - stwierdził.

Właśnie tak narodził się trend na mrożony miód. Eksperci załamują ręce przyglądając się kolejnym filmikom ukazującym, jak użytkownicy sieci zajadają się zamrożonym miodem.

@daveyrz

Who was the first to invent it? ##experiment

♬ original sound - Davey

Czym może grozić zjedzenie mrożonego miodu?

Zwykle dodajemy jedynie niewielką ilość miodu do herbaty lub kładziemy go na kanapkę. Niektórzy mrożą jednak miód i zajadają się nim pełnymi kęsami. Czy to na pewno zdrowe?

Zobacz także:

Ponieważ miód ma wysoką zawartość cukru, spożywanie go w zbyt dużej ilości może powodować uszkodzenie zębów, bóle brzucha, biegunkę, przyrost masy ciała i nienaturalny wzrost poziomu cukru we krwi. Zamiast tego miód powinien być używany jedynie jako słodzik rozcieńczony czymś innym lub jako dodatek do innych potraw.

Lekarze z niepokojem patrzą na nowy trend, w którym ludzie zajadają się mrożonym miodem. Zdaniem ekspertów, około 1 na 3 osoby ma dietetyczną nietolerancję fruktozy, zwaną także zespołem złego wchłaniania fruktozy, co oznacza, że komórki w jelitach nie wchłaniają fruktozy tak, jak powinny, powodując zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Istnieje również niewielkie ryzyko zatrucia jadem kiełbasianym u tych, którzy próbują trendu z surowym miodem, nie wspominając już o tym, że lepka substancja może uszkodzić zęby, powodować ubytki a nawet przyklejać się do zębów i wyrywać plomby.

Ślepe podążanie za trendami może mieć fatalne konsekwencje dla naszego zdrowia. Zamiast mrozić miód, dodajcie jego niewielką ilość do lemoniady lub herbaty i cieszcie się jego wspaniałymi walorami bez uszczerbku na swoim zdrowiu.

Źródło: papilot.pl