Mole przepędzicie, gdy powiesicie te kwiatki w kuchni. Rosną teraz wszędzie
GettyImages
Newsy

Mole przepędzicie, gdy powiesicie te kwiatki w kuchni. Rosną teraz wszędzie

Otwieracie kuchenną szafkę, a tam znów mole? Nie czekajcie ani chwili dłużej, tylko sprzątnijcie szafki, a potem powieście w nich te kwiatki. To najtańszy sposób na tych latających intruzów.

Każdy, kto choć raz miał w swojej kuchni mole spożywcze, doskonale wie, jak ciężko jest z nimi walczyć. Inwazja tych drobnych owadów błyskawicznie się rozkręca i bardzo trudno ją zatrzymać, jednak są na to domowe sposoby. Jeden z nich znajdziecie na łące tuż pod nogami. Poznajcie tego naturalnego pogromcę moli i następnym razem dokładnie rozejrzyjcie się za nim na spacerze.

Jak skutecznie pozbyć się moli?

Próbowaliście już wszystkich sposobów, ale mimo to ciągle znajdujecie gdzieś pojedyncze mole między opakowaniami jedzenia? Koniec z tą nierówną walką. Czym prędzej pędźcie na podwórko, aby przynieść z łąki wrotycz, czyli popularną roślinę o drobnych, żółtych kwiatkach. Okazuje się, że genialnie odstrasza ona nie tylko mole, ale i wiele innych owadów, takich, jak:

  • komary
  • mrówki
  • meszki
  • muchy
  • pająki
  • kleszcze

Wszystko to dzięki zawartemu w niej olejkowi eterycznemu, który przypomina zapach kamfory.

Zobacz także
Skutecznie odstrasza komary i mole, ale można też z niej zrobić pyszną lemoniadę. W sam raz na upały

Skutecznie odstrasza komary i mole, ale można też z niej zrobić pyszną lemoniadę. W sam raz na upały

Jak pozbyć się moli spożywczych? Wykorzystajcie te domowe sposoby

Jak pozbyć się moli spożywczych? Wykorzystajcie te domowe sposoby

Jak stosować wrotycz na mole?

Najprościej będzie po prostu zerwać świeże kwiaty z podwórka i porozkładać je w kuchennych szafkach oraz szufladach. Takie akcesorium najlepiej jednak działa na świeżo, a gdy uschnie, wydaje już coraz mniej zapachu i jego skuteczność spada.

Jeśli więc nie chcecie takiej roślinnej „dekoracji" we wnętrzu mebli, możecie też przygotować prosty domowy spray na bazie tej rośliny. Aby to zrobić, wystarczy zalać garść wrotyczu szklanką wrzątku i odstawić do ostygnięcia. Następnie przelewamy powstałą mieszankę do butelki ze spryskiwaczem i delikatnie pokrywamy zapachową mgiełką miejsca, gdzie widywaliśmy mole.

Inne domowe sposoby na mole

Jeśli nie znajdziecie na waszych podwórkach tej rośliny, jeszcze nic straconego. W naszych kuchniach jest wiele innych produktów, które genialnie odstraszają mole. Wśród nich wymienić można między innymi: