makłowicz instagram
Wikipedia
Newsy

Mistrz kulinarny Robert Makłowicz zabrał głos w sprawie szczepień celebrytów. Wyznał co myśli

Szczepienia gwiazd wzbudziły ostatnio spore kontrowersje w opinii publicznej. Pytano o zasadność, kolejność i poszanowanie ustalonego z góry harmonogramu. Co sądzi na ten temat Robert Makłowicz?
Aleksandra Jaworska
styczeń 05, 2021

Robert Makłowicz podczas trwania pandemii niejednokrotnie określił swoje stanowisko wobec COVID-19. Od samego początku jest przeciwnikiem teorii spiskowych i popiera stosowanie środków ochrony bezpośredniej. Nadal bowiem w większych skupiskach ludzi obowiązkowe jest noszenie maseczek. 

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Zachęta do szczepień na COVID-19

Końcówkę roku zdominowała informacja o dostępności szczepionek na koronawirusa. Firma Pfizer, odpowiedzialna za znane na rynku produkty farmaceutyczne, zdecydowała się wypuścić masową partię szczepionek. Kolejno miała być ona przekazana krajom, które chcą szczepić swoich obywateli.

Kwestia szczepionki nie jest jednoznaczna nawet teraz, kiedy realne szczepienia mają już miejsce. Dużo osób nie ufa produktowi firmy Pfizer. Zdarzają się głosy, że minęło za mało czasu na testowanie szczepionki i równie głośne o efektach ubocznych, o których będzie można się dowiedzieć dopiero za kilka lat.

Jest też znacząca grupa ludzi, która nie odczuwa podobnego niepokoju. W pełnym zaufaniu i trosce o zdrowie postanawiają się zaszczepić, kiedy tylko będzie na to najlepsza możliwość. Szczepionka nie jest jednak na życzenie. Ustalono chronologię szczepień, wedle których niektóre osoby mają pierwszeństwo.

Makłowicz ambasadorem kampanii "COVID zabija - zaszczep się"

Niektórzy, w tym celebryci, w otwarty sposób popierają ideę szczepienia. Robert Makłowicz zachęca do szczepień na COVID-19 w ramach śląskiej kampanii, organizowanej przez Śląski Uniwersytet Medyczny i Śląską Izbę Lekarską.

W celu zachęcenia jak największej liczby osób wciąż się wahających, nagrał film, w którym przekonuje widzów, że szczepionka na COVID-19 jest bezpieczna - przynajmniej tak, jak znieczulenie u dentysty, czy zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego. W nagraniu przyznaje też, że kiedy tylko będzie to możliwe, podda się szczepieniu na COVID-19.

Chciałby wręcz być w grupie seniorskiej, żeby odebrać szczepionkę w pierwszej kolejności.  Śląską kampanię wspiera również szefowa oddziału covidowego w katowickim szpitalu MSWiA, prof. Karolina Sieroń, która sama chorowała na koronawirusa i przechodziła go w sposób ciężki. 

Decyzja o zaszczepieniu najlepszym prezentem na 2021 rok

Tak twierdzą lekarze i coraz więcej osób publicznych. To wyraz troski o rodziców, dziadków, was samych, ale i przejaw odpowiedzialności społecznej. Szczepienie, które odbyło się poza kolejką w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nie zyskało już takiej sympatii jak sam pomysł zaszczepienia się.

Znane osoby ze świata kultury poddały się szczepionce przed czasem. Robert Makłowicz ma wobec tego zdarzenia konkretny pogląd. Nie przyjął swojej dawki właśnie dlatego, że czeka na swoją kolej. Uważa, że jakiekolwiek pominięcie planu szczepień wydaje się irracjonalne. 

Czekam na to, aż przyjdzie moja kolej. Nie mam ustalonej daty, nikt mi tego nie mówił. Jeżeli będę miał taką możliwość, to pójdę i się zaszczepię, jednak myślę, że to powinno być zgodne z jakimś harmonogramem, tak jak powinno się to odbywać. Najpierw służba zdrowia, potem ludzie w podeszłym wieku, czy też z chorobami współistniejącymi, a potem reszta. Ta afera jest jakaś irracjonalna moim zdaniem, to jest tak "polskie", tak straszliwie polskie. - powiedział w wywiadzie dla Plejada.pl

 

Źródło: rozmowa z portalem Plejada.pl

 

 

 

Komentarze
Lara Gessler
ons
Newsy Lara Gessler opublikowała wstrząsające zdjęcie. Jeszcze nigdy nie była aż tak chuda
Znana restauratorka Lara Gessler wzięła udział w nowym instagramowym wyzwaniu i opublikowała zdjęcia, o które poprosili ją fani. Uwagę przykuło szczególnie jedno. Gwiazda ważyła wtedy zaledwie 46 kilogramów przy 174 cm wzrostu…
Weronika Kępa
styczeń 05, 2021

Restauratorka jest niezwykle aktywna w social mediach Znana restauratorka, osobowość medialna i autorka kilku książek Lara Gessler, w ostatnich miesiącach została mamą małej Neny. Nic więc dziwnego, że większość jej czasu aktualnie pochłania rodzina – córeczka i mąż. Życie zawodowe chwilowo zeszło na drugi tor. Taki stan rzeczy sprawia, że gwiazda ma również więcej czasu na aktywność w social mediach. Na jej Instagramie regularnie pojawiają się rodzinne fotografie i relacje z codziennego życia. W ostatnich dniach restauratorka postanowiła nawet wziąć udział w nowym, internetowym wyzwaniu. Lara wzięła udział w instagramowym wyzwaniu Lara Gessler dała swoim obserwatorom możliwość poproszenia jej o zdjęcia z różnych okresów życia. Jeden z fanów zażyczył sobie fotografii z czasów, w których gwiazda była najchudsza. Gwiazda postanowiła podjąć rękawice. Wyjazd pomaturalny z moimi przyjaciółkami. 46kg (przy wzroście 174cm). Bardzo trudny czas. Dobrze mieć blisko przyjaciół, którym na tobie zależy i dobrą motywację – czytamy w opisie. Gwiazda przez lata zmagała się z zaburzeniami odżywiania Ci, którzy śledzą losy Lary dobrze wiedzą, że jako nastolatka zmagała się z poważnymi zaburzeniami odżywiania. Zdiagnozowano u niej wówczas ortoreksję, zwaną również „chorobą duszy”. Polega ona na wmawianiu sobie, że wszystko co robimy jest dla naszego zdrowia, podczas gdy w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej.  Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy. Kiedy miałam zjeść coś kiepskiego, pytałam sama siebie: czy coś...

Przeczytaj