Mężczyzna kupił ślinę zarażoną COVID-19 i wlał ją szefowi do napoju. Jak zakończyła się ta historia?
Adobe Stock
Newsy

Mężczyzna kupił ślinę zarażoną COVID-19 i wlał ją szefowi do napoju. Jak zakończyła się ta historia?

Pracujący w jednym z tureckich salonów samochodowych mężczyzna, postanowił zabić swojego szefa. Zaserwował mu napój z kupioną w internecie śliną od pacjenta z COVID-19.

Pandemia COVID-19, co prawda doprowadziła do zamknięcia wielu biznesów, ale jednocześnie stworzyła nowe możliwości zarobku. Okazuje się, że ludzie handlują w internecie już nie tylko negatywnymi testami na koronawirusa, ale również zakażoną śliną. Z takiej oferty skorzystał jeden z pracowników tureckiego salonu samochodowego.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Mężczyzna chciał zabić szefa

Jak wiadomo, wirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, czyli głównie przy pomocy śliny. Toteż w internecie nie brakuje pacjentów, którzy postanowili sprzedać swoje zarazki. Za 500 lirów tureckich (czyli 246 złotych) zakupił go jeden z pracowników tamtejszego salonu samochodowego. Jak się okazało, chciał zabić swojego szefa.

Mężczyzna kupił ślinę zarażoną COVID-19 i wlał ją szefowi do napoju. Jak zakończyła się ta historia?
Facebook

Mężczyzna był zatrudniony u Ibrahima Unverdiego od blisko trzech lat. Szef bezgranicznie mu ufał – przekazywał duże sumy pieniędzy, a nawet klucze do osobistego sejfu. Niestety, pewnego dnia, po sprzedaży samochodu, mężczyzna zamiast zabrać pieniądze do biura, po prostu je ukradł. Później okazało się, że chciał również zabić swojego szefa.

Ibrahim Unverdi dowiedział się od jednego ze swoich pracowników, że złodziej kupił w sieci ślinę od pacjenta z COVID-19, a następnie próbował ją zmieszać z należącym do szefa napojem. Na szczęście, przedsiębiorca nie wypił śmiertelnego drinka, a sprawę zgłosił na policję.

Zobacz także
Kasjerzy codziennie narażają życie i zdrowie, byśmy mogli robić zakupy. Teraz żądają przyspieszonych szczepień. Słusznie?

Kasjerzy codziennie narażają życie i zdrowie, byśmy mogli robić zakupy. Teraz żądają przyspieszonych szczepień. Słusznie?

Tylu Polaków jest za zakazem przemieszczenia się. Zamiast wielkanocnego obiadu z rodziną wolą restrykcje

Tylu Polaków jest za zakazem przemieszczenia się. Zamiast wielkanocnego obiadu z rodziną wolą restrykcje

Ibrahim Unverdi dostawał groźby od pracownika

Właściciel salonu z samochodami zdradził policji, że pracownik, który chciał go zabić, wysyłał mu wiadomości z pogróżkami. Jedna z nich brzmiała „Nie mogłem cię zabić wirusem. Następnym razem strzelę ci w głowę”.

Po raz pierwszy słyszę o tak dziwnej technice zabijania. Dzięki Bogu nie zachorowałem. Wolałbym, żeby mnie zabił, a nie próbował zarazić mnie wirusem. Moja matka i ojciec mają przewlekłą chorobę. Gdyby zaraził mnie Covid-19, mógłbym z kolei zarazić moją rodzinę i innych ludzi wokół mnie. Gdyby strzelił mi w głowę, byłbym jedyną osobą, która by umarła. Nie ma potrzeby być tak złym – stwierdził Ibrahim Unverdi.

Aktualnie policja jest na etapie poszukiwań przestępcy.

Jadł hot doga na ulicy i nie miał maseczki. Został zatrzymany przez straż miejską
AdobeStock
Newsy
Jadł hot doga na ulicy i nie miał maseczki. Został zatrzymany przez straż miejską
Czy za jedzenie na świeżym powietrzu można zostać zatrzymanym przez straż miejską? Przekonał się o tym mieszkaniec Tarnowa.

Zatrzymanie siłą i szarpanina ze strażnikami miejskimi z powodu jedzenia hot-doga? Brzmi jak żart primaaprilisowy, ale to wydarzyło się naprawdę! Strażnicy z Tarnowa w województwie małopolskim chyba za bardzo wzięli sobie do serca rozkazy dotyczące wystawiania mandatów za brak maseczki. Zakaz jedzenia na świeżym powietrzu Nic nie zapowiadało, że zjedzenie przekąski w miejscu publicznym się tak skończy. Mieszkaniec Tarnowa w trakcie załatwiania codziennych spraw na mieście postanowił kupić sobie hot-doga i go zjeść. Oczywiście nie da się jeść w maseczce, więc ją ściągnął. A to nie spodobało się strażnikom miejskim! Na nagraniu opublikowanym w internecie widać, jak strażnicy mówią coś do mężczyzny, który po chwili odchodzi w przeciwną stronę. Straż nie dała jednak za wygraną i zaczęła go śledzić. Jeden ze świadków twierdzi, że usłyszał rozmowę mężczyzny ze strażnikami i opowiedział o tym w radiu, które relacjonowało wydarzenie: Słyszałem jak mężczyzna tłumaczy strażnikom, że nie mogą mu zabronić jeść na świeżym powietrzu [co nie jest prawdą, od października obowiązuje zakaz jedzenia na świeżym powietrzu - przyp. red.]. Obrócił się na pięcie i próbował od nich odejść bez żadnej agresji. Funkcjonariusze we dwóch zaczęli dostawiać się do niego, blokować go i tak jakby otaczać. Przez chwilę strażnicy chodzili za mężczyzną, aż w końcu zdecydowali, że czas go zatrzymać. Świadek twierdzi, że mężczyzna kłócił się ze strażnikami, twierdząc, że nie mają prawa go zatrzymać. Wtedy zaczęła się szarpanina. Pewno chodziło im o to, żeby nie mógł odejść. I szli tak z nim przez kilkanaście metrów. Przed radiowozem zaczęła się ostrzejsza wymiana zdań. Jeden ze strażników zaczął go dusić, ten drugi zaczął otwierać drzwi, żeby go...

Pomylił objawy COVID-19 z... niestrawnością. Zmarł we śnie
Adobe Stock
Newsy
Pomylił objawy COVID-19 z... niestrawnością. Zmarł we śnie
Niech historia tego mężczyzny będzie dla was przestrogą!

Z pandemią walczymy już ponad rok. Przez ten czas dowiedzieliśmy się dużo na temat COVID-19, ale wirus zaskakuje w dalszym ciągu zarówno naukowców, jak i osoby, które dotyka. Infekcja koronawirusem może dawać wiele niespecyficznych objawów. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który nie wiedział, że jest zarażony. Niestety, skutek okazał się tragiczny. Niespecyficzne objawy infekcji koronawirusem Pamiętajcie, że każdy przechodzi COVID-19 trochę inaczej. U was infekcja może objawiać się w zupełnie inny sposób, niż u sąsiadów lub znajomych. Zwracajcie uwagę na takie symptomy, jak: Ból głowy Osłabienie i zmęczenie Utrata węchu i smaku Senność Biegunka Mdłości Ból gardła (szczególnie brytyjska odmiana wirusa) Kaszel Ból stawów Tragiczny przypadek mężczyzny zmarłego na COVID-19 O tym, że objawy koronawirusa mogą być naprawdę niespecyficzne i nie wskazywać na infekcję tym patogenem, przekonała się bardzo boleśnie rodzina zmarłego Brytyjczyka. Mężczyzna z miasta Herne Bay w Kent, pomylił objawy COVID-19 z zatruciem pokarmowym i niestety zmarł. Córka zmarłego podzieliła się historią swojego ojca, by ostrzec innych. Michelle Keane opowiada, że jej 60-letni ojciec przechorowali koronawirusa w listopadzie, zaledwie miesiąc od narodzin jej córki. Zarówno matka jak i ojciec Michelle, mieli infekcję koronawirusem. Nie wiedzieli jednak o niej, bo ich objawy nie były typowe. Myśleli, że to niestrawność. Stan ich zdrowia się poprawiał, aż pewnego poranka żona nie mogła dobudzić ojca Michelle. Okazało się, że mężczyzna zmarł we śnie. Przebadano zwłoki i stwierdzono, że chorował na COVID-19. Po tragicznych wydarzeniach Michelle nalegała, by przebadano także jej matkę. Okazało się, że ma wyjątkowo niskie...

Szokujące sceny pod Lidlem w Białymstoku. Ludzie przecierali oczy na widok tego, co zrobił pewien mężczyzna
AdobeStock
Newsy
Szokujące sceny pod Lidlem w Białymstoku. Ludzie przecierali oczy na widok tego, co zrobił pewien mężczyzna
Takie rzeczy nie zdarzają się zbyt często na parkingach sklepów spożywczych. Klienci białostockiego Lidla mogli ostatnio zaobserwować niecodzienne widowisko.

Parkingi sklepów spożywczych nie kojarzą się raczej z tak nietypowymi wydarzeniami, jak te do których doszło przed paroma dniami w Białymstoku. W zeszłą sobotę na parking Lidla przy ul. Sowlańskiej w Białymstoku, zajechało zielone audi. Kierowca zaparkował samochód na miejscu parkingowym, po czym zaczął przygotowania do swojego happeningu. Co wydarzyło się w sobotę na parkingu Lidla w Białymstoku? Na specjalnie przygotowanym drewnianym stelażu, mężczyzna w średnim wieku, zamontował religijny obraz. Obok niego znalazło się miejsce dla drewnianego krzyża. Mężczyzna  wydobył z samochodu także pokaźnych rozmiarów wzmacniacz i ustawił go na masce swojego pojazdu. Jakby tego było mało, obok audi stanęło także jeszcze dodatkowo krzesełko. Po poczynieniu takich przygotowań i sporządzeniu swojego rodzaju ołtarza, mężczyzna zaczął swój niezwykły pokaz. Z wielowatowego głośnika poleciały takty religijnej pieśni. Mężczyzna zaś ukląkł przed krzyżem (i swoim samochodem), po czym zaczął się po prostu modlić. Co kierowało białostoczaninem, tego nikt nie zdołał ustalić. Jednemu z klientów sklepu udało się uchwycić happening mężczyzny na nagraniu wideo. Ludzie oglądający całe widowisko byli w sporym szoku, ale z tego co udało nam się ustalić, nie doszło do żadnych gwałtownych reakcji. Co o zachowaniu przed Lidlem sądzą białostoczanie? Białostoczanie chętnie komentowali za to całe zajście na lokalnym forum. Niecodzienne  zachowanie mężczyzny przed sklepem, nie przeszło bez echa. Nie brakowało różnych głosów: – Krzywdy nikomu nie robi. Co za problem? – napisał jeden z użytkowników. Inny dodał zaraz: – No i niech się modli, w czym problem? – (…) Chyba od tego są kościoły jakby ktoś chciał się...

Najlepsza dieta przy COVID-19? Włączcie te 3 produkty, a lżej zniesiecie chorobę
Adobe Stock
Newsy
Najlepsza dieta przy COVID-19? Włączcie te 3 produkty, a lżej zniesiecie chorobę
Ta wiedza może okazać się bardzo pomocna, jeśli dopadnie was koronawirus.

To, jak się odżywiacie i jaki macie styl życia, bardzo mocno wpływa na wasze zdrowie. Nie bez powodu popularne przysłowie mówi „jesteś tym, co jesz”. Dieta ma bardzo duże znaczenie w przypadku prewencji wielu chorób, ale także może być niezwykle pomocna przy ich zwalczaniu i powrocie do zdrowia. Nie inaczej jest w przypadku infekcji koronawirusem. Sprawdźcie, co warto jeść w tym wypadku. Koronawirus a dieta Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na organizm, nie ma żadnej wątpliwości. Dlaczego? Dieta przyczynia się do wzmocnienia całej machiny, jaką jest wasze ciało, a ono lepiej radzi sobie z wszystkimi przeszkodami. Nie ma jeszcze jednego skutecznego leku na COVID, a terapia polega przede wszystkim na wspomaganiu organizmu w walce z infekcją. Wiemy jaką dietę warto wybierać przy infekcji koronowairusem. Co jeść przy infekcji koronawirusem? Jeśli przechodzicie COVID-19, być może dotkną was częste i charakterystyczne symptomy: utrata węchu i smaku. Niektórzy sądzą, że brak apetytu to świetna okazja do tego, żeby ograniczyć ilość spożywanego pożywiania i wreszcie schudnąć. To ogromny błąd! Nawet jeśli nie macie apetytu, powinniście przygotowywać odżywcze posiłki i starać się, żeby były jeszcze bardziej bogate w witaminy, minerały i inne wartości niż zazwyczaj. Właściwe odżywianie się w trakcie infekcji, to konieczność do właściwego wsparcia organizmu w walce z wirusem. Najlepsze produkty przy infekcji COVID-19 Nie od dziś wiadomo, że najbardziej „gęste odżywczo” produkty spożywcze, to warzywa i owoce. Nie może ich zabraknąć w waszej diecie, jeśli przebywacie infekcję koronawirusem. Pamiętajcie, żeby jadać minimum 5 porcji (400g) warzyw i owoców dziennie . Najlepiej, żeby było ich jeszcze więcej.  Kolejnym produktem, który warto włączyć do swojego jadłospisu, są ryby....