McDonald’s wprowadza nowy zestaw. Ma powtórzyć sukces Drwala, ale czy to się uda?
AdobeStock
Newsy

McDonald’s wprowadza nowy zestaw. Czy powtórzy sukces Drwala?

Podobno ma być to prawdziwy hit! Skusilibyście się?
Anna Urbańska
kwiecień 21, 2021

McDonald’s pozostaje od wielu lat najpopularniejszym fast-foodem na świecie. Pierwszy McDonald’s powstał w Kalifornii w 1940 roku. Firma ta ciągle rośnie! Dzięki modelu udzielania franczyzy, McDonald’s występuje obecnie w 119 krajach. Posiłki w McDonald’s można zjeść więc dosłownie na całym świecie!

Firma od wielu lat znana jest z innowacyjnego podejścia. Filarem biznesu McDonalda jest oferowanie szybkich, powtarzalnych posiłków, które są bardzo satysfakcjonujące dla konsumentów. Dużym sukcesem McDonalda jest ogromna popularność sieci wśród dzieci. Choć od wielu lat mówi się o tym, że fast-foody nie powinny być podawane najmłodszym, dzieci uwielbiają McDonalda. Niestety częstym widokiem jest podekscytowanie dzieciaków biorących udział w wycieczce szkolnej, które w niecierpliwości oczekują na swój posiłek z fast-foodu.

Popularność McDonald’s to nie tylko samo jedzenie. Firma od wielu lat wydaje setki milionów dolarów na kampanie wizerunkowe. Ogromnym hitem są klasyczne zestawy Happy Meal z zabawką dla dzieci w środku. Dorośli szczególnie upodobali sobie kanapki drwala, które zapewniły McDonaldowi ogromny sukces i popularność. Konsumenci wprost uwielbiali Drwala.

Zobacz także

Magda Gessler odpowiada na pytania

Nowy zestaw w McDonald’s

Eksperci od marketingu McDonald’s nie spoczywają jednak na laurach. Niedawno zapowiedzieli, że McDonald wejdzie w kolaborację z niesamowicie popularnym zespołem k-popowym BTS. Zespół tworzy siedmiu Koreańczyków. Zyskali oni ogromną popularność na całym świecie. Mają miliardy wyświetleń swoich piosenek w serwisie YouTube. Ich płyty były trzykrotnie na szczycie prestiżowej listy „Bilboardu” w ciągu roku. Taki sukces odnotowali wcześniej tylko Beatlesi i The Monkees.

McDonald’s zapowiedziało wydanie zestawu opatrzonego wizerunkiem Koreańczyków. Zestaw pojawi się w niektórych krajach już 26 maja. Będzie dostępny na początku w USA, Kanadzie czy Izraelu. Póki co na liście krajów, w których się pojawi, nie ma Polski. Nie spróbujecie go też w Niemczech ani Wielkiej Brytanii. W zestawie znajdzie się:

  • 10 kawałków McNuggets
  • Średni napój
  • Dwa autorskie sosy zaproponowane przez koreański zespół: słodkie chili i sos cajun
  • Średnie frytki

Czytaj także:

Komentarze