Mateusz Gessler powiedział, co sądzi o restauracjach tylko dla zaszczepionych. Padły mocne słowa
ONS.pl
Newsy

Mateusz Gessler powiedział, co sądzi o restauracjach tylko dla zaszczepionych. Padły mocne słowa

Czy restauracje powinny wpuszczać w swoje progi osoby, które nie zaszczepiły się na COVID-19? Sprawdźcie, co sądzi na ten temat znany restaurator Mateusz Gessler.

Mateusz Gessler jest synem znanego restauratora Adama Gesslera i Joanny Fedorowicz-Roqueblave. Jego ciocią jest gwiazda polskiej gastronomii – Magda Gessler. Od 2016 r. Mateusz był jurorem popularnego show TVN - „MasterChef Junior". 1 grudnia 2021 r. ostatecznie jednak zrezygnował z udziału w tym programie.

Mateusz prowadzi na co dzień kilka świetnie prosperujących restauracji. Ostatnio otworzył nowy lokal na warszawskim Powiślu. W rozmowie z Plejadą został zapytany, czy nie boi się, że z powodu pandemii, będzie musiał zamknąć na jakiś czas swoje restauracje. Powiedział też, co sądzi na temat obowiązkowych szczepień dla klientów.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Mateusz Gessler o swoim nowym lokalu

Mateusz Gessler otworzył niedawno restaurację, która serwuje euro-azjatyckie dania. Zapytany przez dziennikarkę Plejady czy nie boi się otwierać nowych biznesów w dobie pandemii odpowiedział, że jego zdaniem „świat należy do odważnych":

- Świat jest podzielony na dwie kategorie ludzi - tych, którzy napędzają do działania i tych, którzy za nimi chodzą. Myślę, że warto być tym motorem napędowym, warto pokazywać, że nie należy się poddawać, warto czasami zaryzykować w życiu i trochę iść pod prąd. Świat należy do odważnych – przyznał.

- Uważam, że jesteśmy tyle warci, ile przeciwności pokonujemy. Dwa ostatnie lata dały nam do zrozumienia, że są pewne wartości, o których nie możemy zapomnieć. Dobro, które otrzymałem w tym covidowym czasie dodało mi siły, żeby uwierzyć w to, że damy radę – dodał.

Zobacz także
Magda Gessler sprzedaje sernik za 94 zł za kilogram. Restauratorka pokazała cennik śiwątecznych wypieków

Magda Gessler sprzedaje sernik za 94 zł za 1 kg. Restauratorka pokazała cennik świątecznych wypieków

Magda Gessler rusza ze świątecznym menu. Niecały litr kompotu za 40 zł! Po ile inne produkty?

Magda Gessler rusza ze świątecznym menu. Niecały litr kompotu za 40 zł! Po ile inne produkty?

Mateusz Gessler o szczepieniach

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, coraz głośniej mówi się ostatnio o ewentualnym wprowadzeniu obostrzeń dla osób niezaszczepionych. Co słynny restaurator sądzi na temat obowiązkowych szczepień dla klientów restauracji?

- Nie mnie decydować o tym, czy ktoś ma się zaszczepić. Nie jestem ani władzą, ani instytucją medyczną, sam nie mam pewności, co teraz dzieje się na świecie. Wiem, że ja jestem zaszczepiony, a mój personel nosi maseczki i często dezynfekuje ręce. Większość mojego składu jest zaszczepiona, bo tak chcieli - przyznał. 

- My nie możemy komuś narzucać czegokolwiek, możemy jedynie dopilnować, żeby ludzie czuli się bezpiecznie i tak robimy. Nie zmienimy świata, ale możemy zrobić tak, żeby każdy czuł się bardziej komfortowo – dodał.

Zgadzacie się z jego słowami?

Źródło: plejada.pl

ONS/ONS
Newsy
Magda Gessler skomentowała słowa Krystyny Jandy o niezaszczepionych. Podsumowała to krótko
Krystyna Janda bardzo dosadnie wypowiedziała się ostatnio na temat osób niezaszczepionych. Co sądzi o jej słowach Magda Gessler?

Krystyna Janda jest jedną z najlepszych aktorek w Polsce. Największą sławę przyniosła jej rola reżyserki Agnieszki w filmie Andrzeja Wajdy „Człowiek z marmuru" (1976 r.). Krystyna Janda gra nie tylko w filmach, ale też występuje na deskach teatru. Ma również na swoim koncie debiut reżyserski oraz udziela się wokalnie. Co Krystyna Janda sądzi na temat szczepień? Ostatnio aktorka bardzo ostro wypowiedziała się na temat szczepionek na koronawirusa. Janda była jedną z pierwszych osób w środowisku aktorskim, która przyjęła szczepienie na COVID-19. Aktorka ma w tej kwestii bardzo jasne stanowisko. W jednym z ostatnich wywiadów Janda powiedziała, że nie chce mieć nic do czynienia z osobami, które nie są zaszczepione i nie chciałaby ich spotykać w teatrze. Jej zdaniem, ludzie, którzy nie poddali się szczepieniu na COVID-19, w ogóle nie powinni się pojawiać w pracy. Tak jest we Włoszech. Ja wróciłam z Chorwacji, to tam nawet kelner nie poda karty, jak się nie pokaże w telefonie tego paszportu. Widziałam w Austrii, jak wyproszono rodzinę z dwojgiem małych dzieci o drugiej w nocy, bo nie mieli tych zaświadczeń. Tak jest wszędzie, tylko nie tutaj. Ja się zastanawiam czy w ogóle grać spektakle z aktorami, którzy nie są zaszczepieni. Niech oni tu w ogóle nie przychodzą. Ja jestem absolutnie za tym, żeby stworzyć obostrzenia. Ludzie, którzy nie są zaszczepieni, nie powinni chodzić do pracy – powiedziała wyraźnie oburzona Janda. Co sądzi na ten temat Magda Gessler? Magda Gessler też ma bardzo jasne stanowisko wobec szczepień. Słynna polska restauratorka powiedziała jakiś czas temu, że jej zdaniem osoby niezaszczepione w ogóle nie powinny mieć wstępu do restauracji. Tak, jak ma to miejsce w wielu krajach na Zachodzie. Do restauracji będą wchodzić ludzie...

Nagrywał rozmowy polityków u „Sowy i Przyjaciół”. Teraz otwiera restaurację. Kto się odważy tam zjeść?
Pixabay
Newsy
Nagrywał rozmowy polityków u „Sowy i Przyjaciół”. Teraz otwiera restaurację. Kto się odważy tam jeść?
Wielu z was na pewno pamięta słynną „aferę taśmową” z 2014 roku. Jej bohater - menadżer Łukasz Nurzyński, który nagrywał polityków w restauracji „Sowa i Przyjaciele”, właśnie ruszył z własnym biznesem. Domyślacie się już, jakim?

W 2014 roku całą Polską wstrząsnęła tzw. afera taśmowa. Chodzi o materiały, na których nagrano kontrowersyjne rozmowy polityków. Zdarzenie miało miejsce w ekskluzywnej warszawskiej restauracji „Sowa i Przyjaciele”, w której to jeden z pracujących wówczas w lokalu kelnerów – Łukasz Nurzyński – potajemnie nagrał rozmowę polityków PO i PSL. Czy Nurzyński odpowiedział za swoje czyny? Mężczyzna uniknął więzienia tylko dlatego, że od razu poszedł na współpracę ze służbami i był objęty programem ochrony świadków. Czym się dziś zajmuje? Nie uwierzycie! Bohater „afery taśmowej” otworzył własną restaurację Po latach od słynnej afery taśmowej, Nurzyński znów daje o sobie przypomnieć. Mężczyzna właśnie otworzył restaurację w Krakowie. Na początku lutego Nurzyński wystawił w internecie ogłoszenie, że poszukuje kucharzy oraz kelnerów do swojej nowej restauracji. W kwietniu w sieci ponownie pojawiła się taka oferta. Dzień dobry wszystkim! Poszukujemy ogarniętych kelnerek i kelnerów! Startujemy po świętach z ogródkiem! - napisał. Chcemy oferować jak najświeższe produkty, a więc truskawki, szparagi, to co Polska ma najlepszego i na tym chcemy opierać nasze menu – dodał w rozmowie z TVP. Zapytany przez dziennikarzy portalu Onet.pl o swój nowy biznes, Nurzyński odpowiedział z wyraźnym zdenerwowaniem w głosie: A co to pana obchodzi? A jestem mordercą albo gwałcicielem, żebym miał się kryć? Do widzenia! Wybierzecie się do lokalu Nurzyńskiego? Źródło: Onet.pl Czytaj też:  Restauracja z programu „Kuchenne rewolucje” funkcjonowała mimo pandemii. Nie uwierzycie, jak obeszła zakazy Komornicy, pozwy, bankructwa. W tych restauracjach...

Kucharz „Dzień dobry TVN” walczy z depresją. „Pandemia zabiła mnie”
Instagram/AndrzejPolan
Newsy
Kucharz „Dzień dobry TVN” walczy z depresją. „Pandemia zabiła mnie”
Andrzej Polan jest kolejną znaną osobą, która przyznała się do tego, że ma depresję. Kucharz „Dzień dobry TVN” opowiedział o swojej chorobie w jednym z ostatnich wywiadów.

Andrzej Polan pracuje na co dzień jako kucharz w porannym programie TVN. Jeżeli oglądacie „Dzień dobry TVN” na pewno widzieliście, jak przygotowuje na żywo różne smakowite dania. Polan przyjął ostatnio zaproszenie do programu "Uwaga! Kulisy sławy", w którym przyznał, że cierpi od jakiegoś czasu na depresję . Andrzej Polan przyznał, że ma depresję Kucharz TVN zdradził, że walczy z depresją. Polan nie ukrywa, że jego stan psychiczny znacznie się pogorszył wraz z nadejściem pandemii koronawirusa. Mężczyzna ujawnił też, że leczy się u psychiatry. Pandemia zabiła mnie, zupełnie nie wstydzę się tego, że chodzę na regularne spotkania i leczę się u psychiatry. Moja głowa już inaczej by tego nie pociągnęła. A jakby nie pociągnęła, to nie byłoby mnie na tym świecie – powiedział. Trudna sytuacja finansowa Polana Kucharz TVN przyznał, że pandemia i zamknięcie restauracji sprawiły, że był bez grosza. Do dziś ma problemy finansowe. To, że się uśmiecham, jak jestem na nagraniach, to jak was spotkałem… Cieszyłem się, ale przy tym, ile siedzi we mnie bólu wewnątrz, to tylko ja wiem. Wiedzą to jeszcze moi ludzie, bo potrafię się do nich rozpłakać i powiedzieć: "Ja już więcej nie dam rady tego robić". A jeśli chodzi o kieszenie? Puste, jak cholera - zdradził w programie "Uwaga! Kulisy sławy".         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Andrzej Polan (@andrzejpolan) Największe marzenie Polana Zapytany o swoje największe marzenie przyznał, że chciałby pracować i zamieszkać w...

Paszport po szczepieniu na COVID-19? Czy będzie można z nim iść do restauracji, kina i jechać na wakacje?
Adobe Stock
Newsy
Paszport po szczepieniu na COVID-19? Czy będzie można z nim iść do restauracji, kina i jechać na wakacje?
Czy zostaną wprowadzone nowe regulacje w sprawach bezpieczeństwa przed zakażeniem Sars-COV-19? Rządzący myślą o tzw. covidowych paszportach.

Tęgie głowy nie przestają rozmyślać na temat tego, jak będzie wyglądał świat po erze pandemii koronawirusa. Niestety, wygląda na to, że w najbliższym czasie, może nie być powrotu do masowych imprez, wyjść do restauracji i beztroskiego podróżowania po świecie. Dlaczego rządzący chcą wprowadzić paszporty po szczepieniu na COVID-19? Pandemia daje się nam wszystkim we znaki już ponad rok. Sposobem na wyjście z impasu i izolacji, mają być szczepionki. Do tej pory w Polsce wykonano ok. 8 milionów szczepień. Łącznie zaszczepiono ok. 5 mln ludzi, z czego drugą dawkę przyjęło już ponad 2 mln osób. Do szczepień dopuszczane są coraz to młodsze roczniki obywateli. Przeprowadzana dynamicznie w całej Unii Europejskiej akcja szczepień, ma pomóc w zbudowaniu tzw. odporności stadnej społeczeństwa. Unijni decydenci zauważają jednak pewną niechęć części obywateli wspólnoty do szczepionek. I tutaj należy szukać przyczyny sondowania pomysłu wprowadzania "covidowych paszportów". Jak wyglądałoby funkcjonowanie paszportów covidowych w praktyce? Miałyby one zezwalać osobom zaszczepionym na niczym nieskrępowane podróżowanie, korzystanie z restauracji, hoteli czy też na wyjścia na koncerty czy mecze. W tym miejscu należy podkreślić, że polski rząd początkowo wykluczał tego typu rozwiązania, które już wprowadzono choćby w Izraelu. Jednak premier Mateusz Morawiecki przyznał, że tego typu rozmowy prowadzone są w Brukseli dopiero na wstępnym etapie, choć unijni urzędnicy nie ukrywają, że chcieliby wprowadzić „paszporty” już od końca czerwca. Eksperci zauważają, że tego typu rozwiązanie byłoby w Polsce możliwe do wprowadzenia dzięki istnieniu unikalnych kodów QR, należących do osób po szczepieniu. Co stoi na przeszkodzie w szybkim...