Mało kto zna ten trik z butelką. Zróbcie z nią 1 rzecz a wasze pieczywo będzie dłużej świeże
Adobe Stock
Newsy

Mało kto zna ten trik z butelką. Zróbcie z nią 1 rzecz a wasze pieczywo będzie dłużej świeże

Jeśli brakuje wam specjalnych klipsów do zamykania torebek foliowych lub nie macie w szufladzie wolnych gumek-recepturek, mamy dla was sprytny trik na szczelne zamknięcie każdego foliowego woreczka.
Hubert Rój
kwiecień 16, 2021

Często zdarza się, że pieczywo w foliowych woreczkach, traci świeżość stanowczo zbyt szybko albo staje się czerstwe już po jednym dniu w nieszczelnym worku foliowym.

Problem nieszczelności foliowych woreczków, nie ogranicza się tylko do pieczywa. W ten sam sposób tracą swoje właściwości płatki kukurydziane czy wietrzeje herbata lub zioła.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak zrobić szczelne zamknięcie foliowego worka z szyjki butelki?

Jeśli lubicie sprytne domowe triki i sztuczki, ten patent jest wręcz stworzony dla was. Dzięki niemu nic więcej wam się już nie zepsuje, a dodatkowo dacie swojej zużytej butelce plastikowej drugie życie.

  1. Przygotujcie zużytą, czystą butelkę plastikową, ostre nożyce i chleb lub inny produkt w foliowym woreczku. Pamiętajcie, by butelka miała nieuszkodzony gwint, a także nakrętkę.
  2. Przekrójcie butelkę ostrymi nożyczkami lub nożem, tworząc kilkucentymetrową szyjkę z gwintem.
  3. Załóżcie szyjkę butelki na otwartą część foliowego woreczka, tak by przez gwint przeprowadzona została część wystającej folii.
  4. Przewróćcie folię wystającą z gwintu szyjki na „lewą stronę”.
  5. Użyjcie korka z butelki i zakręćcie gwint.
  6. Szczelne zamknięcie foliowego woreczka gotowe!
  7. Dzięki takiemu trikowi wasz chleb albo inne produkty zachowają świeżość przez dłuższy czas.

Zobacz także

Czy butelki plastikowe zostaną objęte kaucją?

Skoro już jesteśmy przy plastikowych butelkach, to czy słyszeliście o najnowszych planach rządu na ich segregację?

Ustawodawcy już pracują nad ustawą, która wprowadzi kaucję na plastikowe butelki po słodkich napojach i mleku wymusi na sklepach wprowadzenie tzw. butelkomatów, do których klienci mieliby wrzucać zużyte butelki i odzyskiwać gotówkę.

Więcej pisaliśmy o tym w naszym poprzednim artykule: Kaucja na szklane i plastikowe butelki to tylko kwestia czasu. Znamy szczegóły nowych przepisów

Czytaj także:

Komentarze