Czy lista składników potrzebnych na dobry rosół jest listą zamkniętą i skończoną? Zwolennicy tradycyjnego smaku odpowiedzą, że tak. Jednak poszukiwacze nowych smaków i kulinarnych doznań i osoby, które chcą by ich dania nieustannie się rozwijały, chętnie sprawdzą, co jeszcze można dodać do rosołu.

Wiele gospodyń domowych lubi eksperymenty z mięsem do rosołu. Często są one oczywiście podyktowane tym, co właśnie panie domu mają w lodówce. Jeśli szyje z indyka są w sklepie mięsnym w dobrej cenie, niektórzy gotują zupę na nich. Inni wolą mieszanki mięsa wołowego z drobiem. Jeszcze innych fanów mają dość cierpkie w smaku rosoły gotowane na kaczce.

Jakie warzywa dodawać do rosołu?

Nieco inaczej wygląda to natomiast w kwestii dodawania do gotującego się rosołu warzyw. Niektórzy z nas wolą nieco słodszy smak swojej zupy. W takim wypadku nikt nie powinien decydować się na dosładzanie wywaru białym cukrem. Wystarczy oczywiście większa ilość marchewki, która nada bulionowi słodkawy posmak.

Skład włoszczyzny do rosołu jest z reguły taki sam – cebula, pietruszka, seler i właśnie marchewka. A czy myśleliście kiedyś o dodaniu do rosołu czosnku? To dość rzadka praktyka w naszych kuchniach. Czosnek kojarzy się raczej z innymi daniami, tymczasem może on świetnie podkręcić smak waszej zupy.

Zobacz także:

Jego ostry i zdecydowany smak nada rosołowi bardziej „zadziornego” charakteru. W jaki sposób powinniśmy dodawać czosnek do rosołu?

Czy dodawać czosnek do rosołu?

Tutaj niektórych może spotkać spore zaskoczenie. By czosnek lepiej oddał swój smak w gotującej się zupie, warto dodać go w całości, bez obierania. I nie mówimy tu o ząbku lub dwóch. Wrzućcie do swojego rosołu nawet pół główki czosnku.

Kiedy po długim gotowaniu odda już cały swój smak, nie będziecie mieli problemu z wyłowieniem jej z wywaru. Maksimum smaku, minimum efektów wizualnych, które mogłyby zrujnować wasz kilkugodzinny wysiłek. Rosół z dodatkiem czosnku nie zmieni swojego wyglądu, a tylko i wyłącznie poprawi swój smak!

Źródło: gotujmy.pl