Małgorzata Foremniak poszła do lasu, zerwała i zjadła. "To niebezpieczne, mało Pani czyta"
malgorzata_foremniak/TikTok
Newsy

Małgorzata Foremniak poszła do lasu, zerwała i zjadła. „To niebezpieczne, mało pani czyta"

Aktorka raczej nie spodziewała się, że za tak niewinną czynność może na nią spaść fala krytyki. Niektórzy internauci byli wręcz oburzeni tym, co zobaczyli na leśnej wyprawie Małgorzaty Foremniak, o czym szybko dali znać w komentarzach.

Wielu z nas czeka na ten moment cały rok. Gdy lato jest już w pełni, w lasach wreszcie dojrzewają jagody. To czas na jagodzianki, dżemy, jak i jedzenie jagód prosto z krzaka. Celebryci, podobnie jak i my, również z chęcią ruszają do lasu w poszukiwaniu tych pysznych owoców. Niedawno aktorka Małgorzata Foremniak udostępniła na TikToku krótki film, który mocno podzielił jej fanów. 

Małgorzata Foremniak na jagodach

Aktorka korzysta z lata, czym chętnie chwali się na TikToku. W jednym z najnowszych filmów, Małgorzata kuca przy krzaczku jagód w lesie i z rozrzewnieniem wspomina dawne czasy:

– Pamiętam z dzieciństwa u babci makaron ze śmietaną i jagodami zbieranymi w lesie. Ale było fajnie - mówi uśmiechnięta Foremniak, zajadając się owocami.

Pewnie niejedno z was ma podobne wspomnienia i również chętnie zbieracie jagody, gdy tylko znajdziecie je w lesie. Jednak nie wszyscy, którzy obejrzeli film Małgorzaty byli zachwyceni jej zachowaniem. 

@malgorzata_foremniak

Niewiele trzeba, żeby poczuć się dobrze..🙏😊 #wprostocie #Życia #zadarmo #wystarczy #nietrzebadużo #zrób #to #teraz #🙌

♬ original sound - Małgorzata Foremniak
Zobacz także
Małgorzata Foremniak zachwyca sylwetką. Aktorka pije bardzo dużo...

Małgorzata Foremniak zachwyca sylwetką. Sekretem aktorki jest 1 składnik diety

Najlepsze jagodzianki od Tomka Strzelczyka. Dodaje 1 składnik do owoców i rozpływają się w ustach

Najlepsze jagodzianki od Tomka Strzelczyka. Dodaje 1 składnik do owoców i rozpływają się w ustach

Internauci zaniepokojeni

Coraz więcej osób słyszało już ostrzeżenie przed groźną chorobą pasożytniczą - bąblowicą (zwaną też „chorobą niemytych jagód"). Do zakażenia dochodzi w momencie, gdy jaja tasiemca (bąblowca wielojamowego) trafią do naszych ust.

Dzieje się to głównie poprzez zjedzenie niemytej żywności i dotykanie ust brudnymi palcami, np. po zabawie z psem (zwierzęta te mogą przenosić bąblowicę).

Niektórzy internauci, którzy obejrzeli film Małgorzaty Foremniak na TikToku zaniepokoili się więc, o czym dali znać w komentarzach (pisownia oryginalna): 

– Tasiemiec bąblowcowy😳 widzisz mnie?

– Bomblowica to straszna choroba, nigdy nie jem surowych jagód…

– Nie je się nieumytych jagód, bo lisi mocz jest niebezpieczny. Mało pani czyta

– Pani Gosiu najlepiej by było je umyć chociaż przepłukać wodą, pozdrawiam

Nie wszyscy się jednak zgadzają z takimi komentarzami. Niektórzy uspokajali:

– Ile ja się nie umytych poziomek, jagód i malin z lasu najadłam to nie zliczę i nigdy nie miałam żadnych problemów

– Jak to możliwe że te 20 lat temu dzieci jadły owoce bez mycia z krzaków i były zdrowe a teraz jakieś straszne chory po zjedzeniu czegoś bez mycia

Aktorka nie odniosła się do tych komentarzy. Dla własnego bezpieczeństwa warto jednak myć wszystkie owoce i warzywa przed zjedzeniem, a zwłaszcza te leśne - niezależnie od tego, czy kupiliśmy je w sklepie, czy zerwaliśmy właśnie w lesie.