Macie w lodówce takie parówki? Koniecznie zwróćcie je do sklepu lub wyrzućcie! Są skażone
Wikipedia Commons
Newsy

Macie w lodówce takie parówki? Koniecznie zwróćcie je do sklepu lub wyrzućcie! Są skażone

Popularna sieć supermarketów wycofuje ze sprzedaży parówki. Okazuje się, że są skażone. W swoim składzie zawierają niebezpieczny dla zdrowia składnik.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 22, 2021

Całe zamieszanie powstało przez zawarty w parówkach imbir. Pochodzi on z partii skażonej tlenkiem etylenu. Używanie tlenku etylenu jest w Europie zabronione, ponieważ działa rakotwórczo, mutagennie, szkodzi płodności. 

Mimo iż tlenek etylenu jest zakazany w produkcji w Europie, zdarza się jednak, że pojawia się w niektórych produktach. Na straży jakości artykułów spożywczych stoi Główny Inspektorat Sanitarny. W ostatnim czasie organizacja wycofała przyprawę marki Kamis, kurkumę. Ona także zawierała niebezpieczny dla zdrowia dodatek.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Wycofane parówki skażone tlenkiem etylenu

Popularna sieć supermarketów Auchan wycofuje ze sprzedaży dwa produkty z parówkami od producenta Zakład Mięsny WASĄG SpJ, wśród nich są:

  • BIO Parówki z szynki 150g (numery partii: 0352021, 0422021, 0492021)
  • BIO Parówki z indyka 150g (numery partii: 0352021, 0422021, 0492021).

Taka decyzja została podjęta po wykryciu w ich składzie niebezpiecznego dla zdrowia tlenku etylenu. Znajduje się on w imbirze BIO, który jest jednym ze składników parówek. Spożycie tego produktu wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. 

Zobacz także

Nie jedzcie, oddajcie do sklepu

Wraz z wycofaniem feralnych partii produktu ze sprzedaży, firma apeluje do osób, które w ostatnim czasie zakupiły wspomniane parówki. Są one proszone o zwrot produktu do najbliższego sklepu sieci Auchan. Klienci otrzymają zwrot pieniędzy.

Czytaj także:

Komentarze