Dolegliwości układu pokarmowego nie należą do przyjemnych rzeczy. Tak zwane robaki odpowiadają też za układ oddechowy czy zaburzenia emocjonalne, ale nie tylko. O odrobaczaniu słyszy się coraz częściej. Decydują się na nie gwiazdy. Być może warto poznać sposób, jak szybko się ich pozbyć?

Czy należy się odrobaczać?

Zwolennicy metody odpowiedzą wam, że jak najbardziej powinniście się odrobaczać co jakiś czas. Przysłuży się to waszemu zdrowiu i pomoże oczyścić układ pokarmowy. Krąży też popularny pogląd, że za obecnością pasożytów stoją prawie wszystkie choroby. 

Samo odrobaczanie to nic innego jak wyeliminowanie pasożytów, które zaległy w organizmie. Profilaktyczne odrobaczanie to dobry nawyk, który może wejść wam w krew. Objawy ich obecności to m.in. kaszel, astma, problemy skórne, osłabienie, a nawet problemy z zajściem w ciążę. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się o pasożytach, sprawdźcie na początek wyniki morfologii. Ich obecność potwierdzi podwyższony poziom eozynocytów. WHO twierdzi, że "niechcianych lokatorów" może mieć nawet 80% społeczeństwa. 

Zobacz także:

Poczynając od owsików, szczególnie u dzieci, po tasiemce i glisty. Gatunków, które mogą zasiedlić ciało człowieka, jest nawet kilkaset.

Sposoby na skuteczne odrobaczanie

Podstawą, od której warto zacząć jest odpowiednia higiena, czyli często mycie rąk, sprzątanie, dezynfekowanie podłóg i dbanie o czystość domowych  pupili. Zwierzęta należy regularnie odrobaczać, nie ma od tego wyjątku. Robaki mogą bytować np. w sianku dla królików, na podawanych im warzywach czy nowalijkach. Owoce i warzywa należy myć dodając do wody ocet. Mięso koniecznie trzeba poddawać obróbce termicznej. Tylko w ten sposób unikniecie "nieproszonych gości" układu pokarmowego.

Zmiana diety jest równie istotna. Pierwsze do eliminacji nadają się cukier, mleko i pszenica. Zdrowa dieta przede wszystkim sprzyja regeneracji flory bakteryjnej w jelitach. Oprócz tego, możecie sięgnąć po środki farmakologiczne, ale to rozwiązanie ostateczne. Skuteczne odrobaczenie można także zrobić w domu. Z pomocą przyjdą wam zioła i ziołowe preparaty. Co można lub trzeba zażywać, aby wyplenić robaki?

Specyfiki na robaki

Przede wszystkim w sieci warto szukać produktów takich jak: zioła do zaparzania, suszone owoce, kapsułki i syropy. Zwróćcie szczególną uwagę na zawartość składników: czarnuszka, czosnek, mięta, zielona herbata, tymianek, rumianek, szałwia, orzech włoski, prawoślaz, babka płesznik, goryczka czy kozieradka. 

Pasożytów można się też pozbyć w sposób naturalny. Jeśli rozpoznacie u siebie niektóre symptomy takie jak anemię, spadek wagi czy wysypkę alergiczną, warto wprowadzić do menu produkty, które usuną pasożyty skutecznie i bezboleśnie. Prosta mieszanina jest skuteczna i niezwykle tania!

Składniki:

  • 10 główek czosnku

  • 300 ml soku z kiszonych ogórków

Sposób przygotowania

  1. Obieracie ząbki czosnku z łupiny, a następnie rozdrabniacie.

  2. Przekładacie je do słoika i zalewacie sokiem z ogórków.

  3. Miksturę odstawiacie w zacienione miejsce na 10 dni.

  4. Mieszaninę z czosnku i soku z ogórków należy pić codziennie przed snem. Jednorazowo w porcjach po 10 ml.

Na zdrowie!