Pasożyty
CC search
Newsy

Żerują na zdrowiu blisko 80% ludzi i są przyczyną wielu chorób. Jedna rzecz usunie je bezpowrotnie

Pasożyty potrafią zrujnować zdrowie człowieka, szczególnie jeśli nic z nimi w porę nie zrobimy.
Aleksandra Jaworska
styczeń 04, 2021

Dolegliwości układu pokarmowego nie należą do przyjemnych rzeczy. Tak zwane robaki odpowiadają też za układ oddechowy czy zaburzenia emocjonalne, ale nie tylko. O odrobaczaniu słyszy się coraz częściej. Decydują się na nie gwiazdy. Być może warto poznać sposób, jak szybko się ich pozbyć?

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Czy należy się odrobaczać?

Zwolennicy metody odpowiedzą wam, że jak najbardziej powinniście się odrobaczać co jakiś czas. Przysłuży się to waszemu zdrowiu i pomoże oczyścić układ pokarmowy. Krąży też popularny pogląd, że za obecnością pasożytów stoją prawie wszystkie choroby. 

Samo odrobaczanie to nic innego jak wyeliminowanie pasożytów, które zaległy w organizmie. Profilaktyczne odrobaczanie to dobry nawyk, który może wejść wam w krew. Objawy ich obecności to m.in. kaszel, astma, problemy skórne, osłabienie, a nawet problemy z zajściem w ciążę. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się o pasożytach, sprawdźcie na początek wyniki morfologii. Ich obecność potwierdzi podwyższony poziom eozynocytów. WHO twierdzi, że "niechcianych lokatorów" może mieć nawet 80% społeczeństwa. 

Poczynając od owsików, szczególnie u dzieci, po tasiemce i glisty. Gatunków, które mogą zasiedlić ciało człowieka, jest nawet kilkaset.

Sposoby na skuteczne odrobaczanie

Podstawą, od której warto zacząć jest odpowiednia higiena, czyli często mycie rąk, sprzątanie, dezynfekowanie podłóg i dbanie o czystość domowych  pupili. Zwierzęta należy regularnie odrobaczać, nie ma od tego wyjątku. Robaki mogą bytować np. w sianku dla królików, na podawanych im warzywach czy nowalijkach. Owoce i warzywa należy myć dodając do wody ocet. Mięso koniecznie trzeba poddawać obróbce termicznej. Tylko w ten sposób unikniecie "nieproszonych gości" układu pokarmowego.

Zmiana diety jest równie istotna. Pierwsze do eliminacji nadają się cukier, mleko i pszenica. Zdrowa dieta przede wszystkim sprzyja regeneracji flory bakteryjnej w jelitach. Oprócz tego, możecie sięgnąć po środki farmakologiczne, ale to rozwiązanie ostateczne. Skuteczne odrobaczenie można także zrobić w domu. Z pomocą przyjdą wam zioła i ziołowe preparaty. Co można lub trzeba zażywać, aby wyplenić robaki?

Specyfiki na robaki

Przede wszystkim w sieci warto szukać produktów takich jak: zioła do zaparzania, suszone owoce, kapsułki i syropy. Zwróćcie szczególną uwagę na zawartość składników: czarnuszka, czosnek, mięta, zielona herbata, tymianek, rumianek, szałwia, orzech włoski, prawoślaz, babka płesznik, goryczka czy kozieradka. 

Pasożytów można się też pozbyć w sposób naturalny. Jeśli rozpoznacie u siebie niektóre symptomy takie jak anemię, spadek wagi czy wysypkę alergiczną, warto wprowadzić do menu produkty, które usuną pasożyty skutecznie i bezboleśnie. Prosta mieszanina jest skuteczna i niezwykle tania!

Składniki:

  • 10 główek czosnku

  • 300 ml soku z kiszonych ogórków

Sposób przygotowania

  1. Obieracie ząbki czosnku z łupiny, a następnie rozdrabniacie.

  2. Przekładacie je do słoika i zalewacie sokiem z ogórków.

  3. Miksturę odstawiacie w zacienione miejsce na 10 dni.

  4. Mieszaninę z czosnku i soku z ogórków należy pić codziennie przed snem. Jednorazowo w porcjach po 10 ml.

Na zdrowie!

Komentarze
mycie jajek
AdobeStock
Newsy Myjecie jajka przed włożeniem ich do lodówki? Przestańcie natychmiast, to najgorsze co możecie zrobić
Jeżeli dbacie o swoje zdrowie, to absolutnie nie myjcie jajek przed włożeniem ich do lodówki!
Katarzyna Wyborska
styczeń 03, 2021

Pewnych zwyczajów nie da się zmienić. Na pewno znacie osoby, które mają tak silne przyzwyczajenia i poglądy na różne kwestie, że nawet po przedstawieniu im porcji solidnych argumentów, one i tak nie zmienią swojego myślenia. Jednak są takie sytuacje, w których to kwestia zdrowia, a nawet życia! Ot, choćby pozornie błaha kwestia jajek – trzeba je myć czy nie? Przed włożeniem do lodówki czy dopiero przed użyciem? Odpowiedź na te pytania jest bardzo ważna – przekonajcie się dlaczego! Mycie jajek Pytanie może brzmi zabawnie, ale jest bardzo poważne! Być może część z was nigdy się nad tym nie zastanawiała. W końcu skorupek się nie je, więc po co myć jajka? A zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się jajka, a dokładniej – jaką drogą wydostają się na ten świat? Znoszone przez kurę jaja wychodzą z kloaki, czyli połączenia układu wydalniczego i rozrodczego. W skrócie, jaja przechodzą dokładnie tę samą drogę na zewnątrz, co kurze odchody! Czy ta informacja już was przekonała do mycia jajek? Dlaczego nie wolno myć jajek przed włożeniem ich do lodówki? Skoro kwestia mycia została już wyjaśniona, to trzeba poruszyć kolejny ważny problem. Niektórzy ludzie myją jajka od razu po przyniesieniu ich ze sklepu i następnie wkładają je do lodówki. Ogromny błąd! Dlaczego? Umyte jajka pozbawione są ochronnej warstwy, zwanej otoczką mucynową. Chroni ona pory w skorupce przed dostaniem się do środka różnych drobnoustrojów. Jaja będą się psuły znaczniej szybciej! Jaja bardzo szybko przechodzą smakiem i zapachem jedzenia znajdującego się w lodówce. Pozbawione ochronnej warstwy będą narażone na zakażenie bakteriami, które mogą się znajdować na nieumytych produktach znajdujących się w lodówce – chociażby na różnych opakowaniach....

Przeczytaj