Łyżeczka dziennie nie zaszkodzi żadnemu seniorowi. Wzmocni kości, uzupełni braki białka
Adobe Stock
Newsy

Łyżeczka dziennie nie zaszkodzi żadnemu seniorowi. Wzmocni kości, uzupełni braki białka

Ten produkt leży na półkach w każdym polskim markecie. Tymczasem wydaje się, że większość konsumentów nie ma o nim bladego pojęcia i nie zna jego fantastycznych walorów. Poznajcie ten pyszny krem czytając nasz artykuł.

Nie od dziś wiadomo, że wraz z wiekiem ludzie są coraz mniej skłonni do próbowania nowych rzeczy. Zwykle górę bierze rutyna i żelazne przyzwyczajenia wypracowane przez całe życie.

Nie inaczej jest w kwestii jedzenia. Starsze osoby zwykle twardo trzymają się tego, co im po prostu smakuje, co lubią, i do czego są przyzwyczajeni. Nic w tym dziwnego i nie ma najmniejszego powodu, by to specjalnie zmieniać.

Poza jednym wyjątkiem. Jest to oczywiście zdrowie i kwestia dbałości o swoje własne ciało. Ludzki organizm w końcu właśnie podczas okresu starzenia się jest coraz bardziej delikatny i coraz mocniej domaga się właściwego odżywiania.

Zamiast więc faszerować się niezdrowym jedzeniem, warto sięgnąć po to korzystniejsze dla siebie samego. A dobre, pełnowartościowe produkty są dostępne dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Co to jest tahini?

Przykładem może być choćby pasta tahini. Niepozorne słoiczki z tym kremem z nasion sezamu znajdziecie w każdym markecie. Wystarczy tylko poszukać,  a na pewno je zauważycie.

Tahini nie kosztuje zbyt wiele – nie jest dużo drożej niż popularne już wśród Polaków masło orzechowe z orzechów arachidowych. Smakuje wyśmienicie i wielu nie bez przyczyny przypomina smak chałwy sezamowej. Wystarczy dodać do niej odrobinę miodu, by zyskać naprawdę przepyszny i wartościowy przysmak.

Zobacz także
Macie więcej niż 40 lat? Jedzcie regularnie ten produkt, a zmniejszycie ryzyko demencji

Macie więcej niż 40 lat? Jedzcie regularnie ten produkt, a jasność umysłu zachowacie na długo

Jest cennym źródłem białka, dodaje energii i rozpuszcza się w ustach. Starsze osoby ją uwielbiają

Jest cennym źródłem białka, dodaje energii i wspaniale rozpuszcza się w ustach. Starsze osoby ją uwielbiają

Właściwości zdrowotne tahini – pasty z ziaren sezamu

Tahini warto dodawać do owsianek, wypieków czy podjadać je od czasu do czasu łyżeczką. A dlaczego warto to robić? Zobaczcie jak wspaniałe ma właściwości:

  • Pasta z ziaren sezamu zawiera całe pokłady białka roślinnego – w 100 gramach tego produktu znajduje się zwykle ok. 17 g białka
  • Krem z sezamu jest źródłem zdrowych tłuszczów nienasyconych i wielonasyconych, które pomagają w walce o zdrowe serce i regulację poziomu cholesterolu
  • Jest bogata w wiele cennych minerałów i witamin. Wśród nich znajdziecie m.in.: wapń, żelazo, magnez, miedź i witamina E
  • Ma niski indeks glikemiczny, przez co jest bezpieczna dla osób o nieustabilizowanym poziomie cukru
  • Jest pełna wspaniałego dla trawienia błonnika