godziny dla seniora promocje
AdobeStock
Newsy

Sklepy oferują promocje w godzinach dla seniorów. Jednak między 10-12 seniorzy wcale nie kupują jedzenia

Część seniorów niechętnie korzysta w wyznaczonych przez rząd godzin na zakupy specjalnie dla nich. Czy zachęcają ich promocje sieci handlowych?
Katarzyna Wyborska
styczeń 19, 2021

Wprowadzone przez rząd „godziny dla seniorów” w założeniu miały ochronić ludzi w wieku ponad 60 lat przed zarażeniem się koronawirusem w sklepie. W praktyce jednak niewielu starszych ludzi korzysta z tego „udogodnienia”, a młodsi narzekają na to, że nie mogą swobodnie zrobić zakupów. Sieci handlowe starają się przyciągnąć seniorów do sklepów w wyznaczonych specjalnie dla nich godzinach i organizują promocje, które obowiązują tylko w godzinach 10-12. Sprawdźcie, co dla was przygotowały!

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Martwy przepis

Choć początkowo godziny dla seniorów były raczej przestrzegane przez większość ludzi, teraz powoduje on więcej szkody niż pożytku. Starsze osoby denerwują się, że nie prosiły o żadne specjalne godziny do robienia zakupów, ponieważ wychodzą do sklepu w swoich stałych porach. Z kolei młodszych irytuje, że nie mogą wejść do supermarketu na przykład przed pracą, by kupić sobie drugie śniadanie. Na problem zwracają uwagę także młodzi rodzice. Przedpołudnie to idealny czas, by wyjść z dzieckiem na spacer i zrobić zakupy na obiad, jednak obecnie jest to niemożliwe. Z tych powodów coraz więcej sklepów nie przestrzega godzin dla seniorów. Nawet sam sanepid rzadko to kontroluje. W dodatku w obliczu ostatnich mrozów pracownicy sklepów wykazali się zdrowym rozsądkiem i wpuszczali do środka wszystkich klientów niezależnie od wieku zakładając, że lepiej gdy wszyscy są w cieple zamiast czekać na mrozie przed sklepem.

Promocje dla seniora

Mimo to sieci handlowe nadal kuszą starsze osoby promocjami. Duże sklepy wolą uniknąć mandatów, więc w godzinach 10-12 wpuszczają do środka tylko osoby po 60. roku życia. Mniej klientów w tym czasie oznacza niższe przychody ze sprzedaży, dlatego wprowadza się specjalne oferty obowiązujące tylko między 10 a 12, by zachęcić starsze osoby do zakupów w tych godzinach. Co przygotowano?

Sieć Lidl w aplikacji „Lidl Plus” oferuje kupony tylko dla osób starszych, które można zrealizować w godzinach dla seniora. Na przykład od 18 stycznia masło extra Pilos jest dostępne aż 33% taniej – niestety tylko dla seniorów.

Z kolei sieć Biedronka oferowała seniorom tańsze środki do czyszczenia oraz mięsne konserwy. Jednak czy to przekona starszych ludzi do korzystania z godzin dla seniorów?

Komentarze