zakupy
Adobe Stock
Newsy

Lidl i Biedronka - do której będą otwarte w sylwestra? Wyjątkowo długo

Chcecie zrobić zakupy w sylwestra? Sklepy wielkopowierzchniowe planują zmiany w otwarciach swoich placówek.
Aleksandra Jaworska
grudzień 30, 2020

Końcówka roku to szybki i nerwowy czas. Nie zawsze starczy go na zakupy. Niekiedy mogą być konieczne.

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Sklepy w dobie pandemii

Pandemia odzwyczaiła od klasycznych zakupów. W przestrzeni publicznej nadal obowiązuje zasada utrzymania dystansu społecznego. Nadal trzeba także nosić maski i dezynfekować ręce lub używać rękawiczek ochronnych. Pandemia bywa też wyzwaniem dla samych przedsiębiorców.

Z racji ograniczeń niektóre biznesy zostały bezpowrotnie zamknięte. Utrzymanie pracowników przy jednoczesnym zamknięciu lokalu przeszkodziło całemu sektorowi gospodarki. Jedną z branż, która odnotowała wielkie straty jest sektor restauracyjny.

Kulturze dostało się nawet bardziej. Praktycznie od marca zamknięte są kina, teatry, ośrodki kulturalne i miejsca do organizacji imprez tego typu. Artyści narzekają, że jeśli sytuacja potrwa dłużej, za chwilę mogą nie mieć za co żyć.

Gdzie zrobić zakupy w sylwestra?

Rozporządzenie dotyczące sylwestra ma na uwadze zabezpieczenie jak największej liczny osób przed zakażeniami. Z uwagi na to, że sylwester do doskonała okazja do spotkań towarzyskich, polski rząd postanowił wtrącić się w szczegóły organizacji tej imprezy. W noc sylwestrową obowiązuje bowiem zakaz przemieszczania się. Można powiedzieć, że Polska została na tę noc dosłownie uziemiona.

Do której będą otwarte sklepy w sylwestra?

Popularne sieci dyskontów zapowiedziały, że ich sklepy 31 grudnia będą czynne aż do godziny 19:00. Podobnie jak w Lidlu i w Biedronce, zakupy do 19:00 zrobicie też w Dino. Inne sieci puszczą swoich pracowników do domu wcześniej, najczęściej około godziny 18:00.

Od poniedziałku 28 grudnia do środy 30 grudnia ponad 280 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce będzie działać całodobowo, a niemal 2000 co najmniej do godziny 23:00 lub nawet dłużej. W sylwestra wszystkie placówki Biedronki będą czynne do godziny 19. 1 i 3 stycznia 2021 r. sklepy będą zamknięte.

W sobotę 2 stycznia prawie 2000 placówek będzie pracować co najmniej do godziny 23:00. Również sklepy Lidl oraz Dino będą otwarte w sylwestra do godziny 19. Obie sieci zastrzegają jednak, że aktualne godziny otwarcia sklepów znajdują się na ich stronach internetowych i mogą się zmienić.

Komentarze
Sylwester fajerwerki
Flickr, Adobe Stock
Newsy Już jutro Sylwester. Czy można będzie odejść od stołu i puszczać fajerwerki?
Zabawa sylwestrowa to nie tylko taniec, muzyka i szampan. Co roku za oknami podziwiać mogliśmy pokazy fajerwerków i sztucznych ogni. Jak będzie jutro?
Hubert Rój
grudzień 30, 2020

Różnice w obchodach świętowania nadejścia nowego roku wynikają oczywiście z pandemii koronawirsua. COVID-19 zmienił nam nie do poznania i Wielkanoc, i Święto Zmarłych , i ostatnie Boże Narodzenie. Pandemia wciąż nas nie opuszcza i wszystko wskazuje na to, że zapamiętamy zakończenie bieżącego roku na bardzo długo. Ogólnokrajową dyskusję wywołały zapowiedzi członków rządu Mateusza Morawieckiego o tym, że 31 grudnia Polacy powinni zostać w domach i nie przemieszczać się po ulicach. Sylwester inny niż wszystkie Co prawda, rząd zdementował plotki o godzinie policyjnej, ale słowo się rzekło – Polacy powinni nie opuszczać swoich mieszkań tego dnia, aż do 6 rano 1 stycznia. Co to wszystko oznacza? O wielkich galach, balach, ucztach i imprezach w lokalach i restauracjach, mogliśmy zapomnieć już wcześniej. Teraz nadeszła pora, by zastanowić się, czy w tym dziwnym roku będziemy mogli wstać o północy od stołu, by podziwiać fajerwerki przed naszymi domami. Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników pięknych pokazów ogniowych i samych domorosłych piromanów. Tym razem na przeszkodzie do przygotowania świetlnych pokazów na niebie nie stanęli obrońcy praw zwierząt, a władze państwa. Fajerwerki? I tak, i nie Co prawda, używanie fajerwerków ze względu na hałas dozwolone jest odgórnie wyłącznie 31 grudnia i 1 stycznia, premier Morawiecki zaapelował o nieużywanie materiałów wybuchowych i świetlnych podczas tej nocy sylwestrowej. Wezwanie Morawieckiego zrobiło swoje – popyt na materiały wybuchowe w tym roku znacznie zmalał. Cała akcja anty-fajerwerkowa została rozpoczęta po to, by noc sylwestrowa mogła minąć spokojnie, żeby Polacy zachowali zasady nieprzemieszczania się. W ten sposób rząd chce zmniejszyć transmisję koronawirusa miedzy nami w...

Przeczytaj