koronawirus owoce
Adobe Stock
Newsy

Leczycie się z powodu koronawirusa? Pod żadnym pozorem nie jedzcie 1 owocu. Może wam bardzo zaszkodzić

Leczenie koronawirusa samo w sobie jest dość ciężkie, a dodatkowo może być osłabione poprzez jedzenie jednego owocu. Jeśli chorujecie, to unikajcie go jak ognia!

To już ponad rok, jak społeczeństwo walczy z pandemią koronawirusa. Mimo objawów podobnych do grypy, jego leczenie jest zdecydowanie trudniejsze i dłuższe. Przede wszystkim, należy przestrzegać zaleceń lekarza oraz przyjmować przypisane lekarstwa. Wiele osób chcąc wspomóc odporność w tym okresie, spożywa różnego rodzaju naturalne witaminy w postaci owoców. Jak się okazuje, nie wszystkie z nich służą organizmowi, a wręcz mogą nawet zaburzać cały proces leczenia.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Trzecia fala koronawirusa

Obecnie w kraju panuje trzecia już fala pandemii. Jej szczyt jest przewidywany na koniec marca i początek kwietnia. Głównie rozprzestrzenia się obecnie brytyjska mutacja koronawirusa, którą zdecydowanie łatwiej jest się zarazić, a jego leczenie jest dłuższe i żmudniejsze. 

Objawy koronawirusa

Symptomy zarażenia się koronawirusem, są dosyć podobne do zwykłej grypy. Zazwyczaj pierwsze objawy pojawiają się do kilku dni od zarażenia. Wśród najczęściej występujących są takie jak:

  • ból gardła,
  • ból głowy,
  • gorączka,
  • duszności,
  • zmęczenie,
  • ból mięśni,
  • czy utrata smaku lub węchu.

Pojawienia się podobnych sygnałów nie należy bagatelizować, tylko jak najszybciej zgłosić się z nimi do lekarza, gdyż mogą one spowodować poważne konsekwencje w organizmie. 

Leczenie koronawirusa

Nie ma konkretnego leku na leczenie koronawirusa. Od kilku miesięcy jest praktykowane szczepienie różnymi szczepionkami, jednak nadal nie pojawiły się konkretne lekarstwa, które byłyby skuteczne w zwalczaniu objawów. Z tego też powodu lekarze często zalecają zarażonym zażywanie różnych farmaceutyków stosowanych przy grypie czy przeziębieniu. Taki zabieg wynika głównie z podobnych objawów, czyli gorączki i bólów głowy czy gardła. Kluczowe jest zadbanie o organizm oraz odpoczynek.

Owoc zaburzający leczenie koronawirusa

Wiele osób przy leczeniu wirusa wspomaga się różnymi naturalnymi witaminami w postaci owoców. Jednak jak się okazuje, nie wszystkie są w tym celu pomocne. Grejpfruty to cytrusy, które powinny być w danym okresie wykreślone z jadłospisu. Enzymy zawarte w tych owocach zaburzają działanie leków, przez co utrudniają wchłanianie pewnych składników. Poza tym, mogą spowodować wiele innych konsekwencji.

Nie tylko w Biedronce i Carrefourze. Testy na koronawirusa kupicie w popularnej drogerii
Adobe Stock
Newsy
Nie tylko w Biedronce i Carrefourze. Testy na koronawirusa kupicie w popularnej drogerii
Coraz więcej firm oferuje w swojej sprzedaży testy na koronawirusa. Produkt pojawił się również w jednej z popularniejszych drogerii kosmetycznych. Jego wykonanie jest dosyć proste do samodzielnego wykonania w domu!

Koronawirus ponownie zbiera żniwo. Mimo nadziei na lepszy rok, to pandemia trwa w najlepsze. Obecnie przechodzi trzecia fala zakażeń, która prawdopodobnie jest najcięższym okresem w całej tej historii, a liczba osób zakażonych bije poprzednie rekordy. Trzecia fala koronawirusa Wiele osób liczyło na zakończenie pandemii wraz z końcem ubiegłego roku. Nic bardziej mylnego, gdyż pojawiła się trzecia już fala koronawirusa. Zgodnie z prognozami jej szczyt przypada na koniec marca i początek kwietnia, a liczba zakażonych stale rośnie. Aktualnie został pobity ubiegłoroczny rekord liczby osób zarażonych, co tylko potęguje lęk przed zachorowaniem. Występujące nowe mutacje wirusa są trudniejsze do wyleczenia, a także różnią się niektórymi objawami.  Symptomy zarażenia koronawirusem  Aktualnie trwa sezon grypowy, jednak to koronawirus zbiera swoje żniwo i stale powiększa się liczba osób zakażonych. Objawy wirusa są dosyć podobne do grypy, jednak leczenie jest zdecydowanie dłuższe oraz trudniejsze. Nie należy lekceważyć symptomów zakażenia, a jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub wykonać test. Wśród najczęściej pojawiających się oznak zakażenia są takie jak: kaszel, ból zatok, ból gardła, ból głowy, zmęczenie, gorączka, utrata smaku i węchu, czy bezsenność.  Badania odnośnie obecności koronawirusa Po zauważeniu objawów zakażenia należy niezwłocznie wykonać test na obecność koronawirusa. Można bezpośrednio udać się do punktów pobrań lub zgłosić się poprzez skierowanie lekarza rodzinnego. Próbki do badania pobiera się przez wymaz z nosa. Wynik wykonanego testu znany jest już w ciągu kilku godzin. Pozwala on na kontrolowanie rozprzestrzeniania się pandemii, a także właściwie pokierować leczeniem...

Czy policja będzie kontrolować liczbę gości na Wielkanoc? Będą wystawiać mandaty
Adobe Stock
Newsy
Czy policja będzie kontrolować liczbę gości na Wielkanoc? Będą wystawiać mandaty
Rząd ogłosił nowe obostrzenia odnośnie zasad funkcjonowania podczas trwającej pandemii. Mimo wielkich nadziei tegoroczne święta wielkanocne będą powtórką zeszłorocznych.

Gwałtownie rosnąca liczba zakażeń zmusiła rządzących do wprowadzenia kolejnych obostrzeń. Mają one na celu uchronienie pozostałej grupy społeczeństwa przed zachorowaniem. Jedną z nowych zasad jest ograniczona ilość osób podczas spotkań, toteż zobowiązuje do świętowania Wielkanocy w mniejszym gronie.  Trzecia fala koronawirusa Mimo nieustannej walki z panującą od ponad roku pandemią do Polski dotarła trzecia już fala koronawirusa, która wiąże się również z różnymi mutacjami. Rozprzestrzenia się zdecydowanie dynamiczniej niż w przeszłości, co stanowi także większe zagrożenie dla społeczeństwa. Jego wyleczenie zajmuje dłuższy okres czasu oraz może być trudniejsze. Zgodnie z przewidywaniami szczyt trzeciej fali będzie pod koniec marca, a z początkiem kwietnia, czyli w okresie świątecznym. Objawy koronawirusa Wiele osób niestety bagatelizuje wstępne objawy zakażenia, gdyż są bardzo łudząco podobne do grypy. Może być to mylące, jednak koronawirus jest zdecydowanie poważniejszą chorobą, a jego leczenie nie jest łatwe i szybkie, dlatego też warto pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa. Do pierwszych symptomów zarażenia koronawirusem zalicza się: ból gardła, ból głowy, utrata węchu i smaku, bóle mięśni, nudności, zmęczenie organizmu.  Wszelkich pojawiających się objawów nie wolno bagatelizować, aby zakażenie nie rozprzestrzeniało się i nie zarazić większej liczby osób. Nowe obostrzenia  Z dnia na dzień liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie dynamicznie. W związku z rozwojem trzeciej fali pandemii, rząd podejmuje kolejne kroki związane z ochroną społeczeństwa. Wśród nowych zasad znajdują się, takie jak zamknięte hotele, galerie handlowe, fryzjerzy, kosmetyczki, obiekty sportowe, siłownie, kina,...

Jak długo trwa utrata węchu i smaku przy koronawirusie? Wyniki najnowszych badań są niepokojące
Adobe Stock
Newsy
Jak długo trwa utrata węchu i smaku przy koronawirusie? Wyniki najnowszych badań są niepokojące
Utrata zmysłu węchu i smaku to jedne z objawów zakażenia się koronawirusem. Naukowcy postanowili przeprowadzić badania odnośnie tendencji trwania tego zaniku. Niestety, opublikowane wyniki mogą co niektórych dość mocno zaniepokoić.

Walka z koronawirusem trwa nieprzerwanie od ponad roku. Rozprzestrzenia się on dość dynamicznie, a pojawiające się objawy są podobne do grypy. Jednak wirus jest zdecydowanie groźniejszy i niesie ze sobą poważniejsze konsekwencje. Kanadyjscy naukowcy postanowili przeanalizować zanik węchu oraz smaku.  Początek pandemii koronawirusa Po pojawieniu się pierwszych przypadków zakażenia nikt nie spodziewał się aż takiego przebiegu całej sytuacji. Na początku zakładano dwa tygodnie lockdownu, po których wszystko miało wrócić do normalności. Dziś, po ponad roku od wykrycia pacjenta zero na terenie Polski, pandemia trwa w najlepsze. Nadzieje z zakończeniem epidemii koronawirusa wraz z końcem ubiegłego roku, pękły jak bańka mydlana. Teraz dokładnie widać, że wirus pozostanie ze społeczeństwem na dłużej. Co jakiś czas pojawiają się nowe mutacje, a także kolejne fale, które uniemożliwiają powrót do rzeczywistości.  Trzecia fala zakażeń  Zgodnie z prognozami ekspertów oraz rządu, w marcu przyszła trzecia fala koronawirusa, która miała swój szczyt pod koniec marca. Wówczas można było zaobserwować rekordowe liczby zakażeń od początku pandemii. Przekraczały one nawet trzydzieści tysięcy nowych zakażonych osób dziennie. Wzrosła również liczba zgonów. Obecnie cała sytuacja się normuje, ale zdecydowanie nie można mówić o powrocie do normalności. Rządzący będą zmniejszać wprowadzone obostrzenia zgodnie ze stałym spadkiem zakażeń.  Świąteczne obostrzenia Ze względu na stały wzrost zakażeń, a także zbliżające się święta wielkanocne, rząd po konsultacji z ekspertami wprowadził obostrzenia. Miały one na celu zastopowanie rozwoju pandemii. Okres świąteczny jest powodem do licznych spotkań, a te mogły skutkować poważnymi konsekwencjami. Pod koniec marca...

Co jeść po Covid-19? Oto, co pomoże wam wrócić do zdrowia i pełni sił
Adobe Stock
Newsy
Co jeść po Covid-19? Oto, co pomoże wam wrócić do zdrowia i pełni sił
Koronawirus to ciężki okres, po którym organizm jest znacznie wycieńczony i potrzebuje regeneracji, aby wrócić do pełni sił. Jednym ze sposobów jest wprowadzenie odpowiedniej diety.

Mimo, iż koronawirus przypomina objawami grypę, to jest cięższy do przejścia. Jego leczenie trwa znacznie dłużej, a także może pozostawić po sobie wiele powikłań. Z tego też powodu kluczowe jest odpowiednie leczenie. Po przejściu zakażenia koronawirusem szczególnie należy zadbać o rekonwalescencję organizmu, by w jak najszybszy i zdrowy sposób powrócił do formy. W tym aspekcie jednym z ważniejszych czynników jest żywienie.  Pandemia koronawirusa Cały świat od ponad roku walczy z niepokonanym koronawirusem, który nieustannie się przeobraża i powstają nowe mutacje. Mimo wprowadzenia oraz zachowywania obostrzeń coraz więcej jest osób zakażonych, a także pojawiają się inne odmiany. Wśród najpopularniejszych objawów zakażenia pojawiają się takie jak: ból głowy, gorączka, ból gardła, utrata smaku oraz węchu, bóle mięśni,  zmęczenie. Żadnego z tych objawów nie wolno bagatelizować, tylko jak najszybciej należy zgłosić się na testy bądź do lekarza w celu skierowania. W innym przypadku może dojść do zarażenia większej liczby osób, a co najgorsze mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne. Leczenie koronawirusa Pod koniec ubiegłego roku wprowadzono szczepionki mające na celu ochronę przed zachorowaniem, jednak dostęp do nich jest odpowiednio ograniczony. Pierwszeństwo do zaszczepienia się miały osoby ze służby medycznej, w dalszej kolejności osoby starsze, studenci kierunków medycznych czy nauczyciele. Sam proces przebiega w unormowanym tempie, a głównie dla pozostałych pozostaje leczenie w razie zakażenia się. Leczenie wirusa jest trudne oraz długotrwałe, a najgorsze są chyba konsekwencje, jakie pozostają po chorobie. Organizm jest wycieńczony, często brakuje sił i trudniej wykonuje się podstawowe czynności....