Kwiaty będą rosły bez opamiętania, gdy zrobicie im nawóz z tych resztek. Działa lepiej niż sklepowy
Adobe Stock
Newsy

Podsypcie kwiaty tym nawozem z resztek, a będą rosły bez opamiętania. Działa lepiej niż sklepowy

Regularne nawożenie roślin doniczkowych powoduje, że nie tylko pięknie rosną, ale również wytwarzają nowe pędy. Nawet nie podejrzewaliście, że najlepszy nawóz do waszych kwiatów macie w zasięgu ręki. I to całkowicie za darmo. 

Nawozy, które można dostać w sklepach to spory wydatek. Ten domowy pozwoli wam nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także wykorzystać resztki wyrzucane zazwyczaj do kosza. Jest w stu procentach ekologiczny, prosty w przygotowaniu i bardzo skuteczny. 

W jaki sposób fusy z kawy wpływają na rośliny? 

Fusy z kawy to odpad, który prawie zawsze ląduje w koszu. A szkoda. Ogrodnicy wiedzą doskonale, jak bardzo lubią je rośliny i wykorzystują fusy z kawy w okresie wiosenno-letnim na działkach. Również po to, by odstraszyć ślimaki.  

Fusy zawierają w sobie wiele cennych dla waszych kwiatów minerałów, takich jak: związki azotu, fosfor, potas, magnez. Wpływają one na jakość podłoża, zdrowie i wygląd roślin. Dzięki nim kwiaty pięknie rosną i wypuszczają nowe pędy, tym samym rozrastając się do nieoczekiwanych rozmiarów. Działają również pozytywnie na kwitnienie. Taki nawóz polubią wasze storczyki, paprotki, kaktusy, a także fiołek afrykański i skrzydłokwiat. Wszystkie one potrzebują gleby o odczynie kwaśnym. 

Z fusów można przygotować zarówno nawóz do podlewania, jak i dodatek do podłoża roślin doniczkowych. Zobaczcie, jak je zrobić.   

Zobacz także
Spryskajcie kwiaty tym produktem z kuchni wraz z wodą. Będą mocne, zdrowe i urosną raz-dwa

Spryskajcie kwiaty tym produktem z kuchni wraz z wodą. Będą mocne, zdrowe i urosną raz-dwa

Z tych owoców przygotujecie sypki nawóz. Dzięki niemu wasze storczyki zakwitną jak nigdy dotąd

Dzięki temu nawozowi storczyki zakwitną jak nigdy dotąd. Przygotujecie go z resztek tych owoców

Jak przygotować płynny nawóz z fusów? 

Składniki: 

  • 2 łyżeczki fusów 
  • 1 szklanka odstanej wody (w temperaturze pokojowej) 

Sposób przygotowania: 

  1. Zalejcie fusy szklanką wody.
  2. Gdy fusy napęcznieją, wymieszajcie roztwór. 
  3. Od razu podlejcie nim roślinę. 
  4. Zasilanie płynnym nawozem powtarzajcie raz na 1-2 tygodnie. 

Jak przygotować sypki nawóz z fusów do ziemi doniczkowej? 

Fusy z kawy możecie również połączyć z podłożem dla kwiatów doniczkowych. W tym celu musicie wykorzystać jeszcze wilgotne fusy z kawy i wymieszać je z wierzchnią warstwą ziemi. Jedna lub dwie łyżeczki na doniczkę o średnicy 20 cm powinny w zupełności wystarczyć waszym roślinom. 

Te kawowe resztki świetnie sprawdzą się również podczas przesadzania roślin. Przemieszajcie je z ziemią, a powstałe podłoże stanie się luźniejsze i będzie lepiej zatrzymywać wodę.  

Źródło: poradnikogrodniczy.pl 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA