pączki
Flickr
Newsy

Kuszą was tanie pączki w sklepie? Pod żadnym pozorem ich nie kupujcie. Ich skład woła o pomstę do nieba

Kupujecie tańsze pączki w markecie? Nie uwierzycie, jak bardzo są szkodliwe dla zdrowia.

Już za kilka dni Tłusty Czwartek! Część osób będzie z pewnością smażyć pączki dla całej rodziny, ale niestety nie wszyscy mają na tyle wolnego czasu, by móc sobie pozwolić na długie prace w kuchni. Inni mieszkają sami albo tylko z partnerem/partnerką, więc wolą kupić pączki w cukierni, zamiast smażyć porcję dla całego batalionu. Rzeczywiście, w Tłusty Czwartek cukiernie nie sprzedają nic innego poza pączkami! Można wtedy kupić świeżutkie i pachnące pączki z marmoladą, budyniem, adwokatem, polane lukrem, czekoladą i posypane różnymi dodatkami. Tylko w ten dzień można kupić pączki z tyloma nadzieniami!

Magda Gessler odpowiada na pytania

Najlepsze pączki z cukierni

Kto chce kupić naprawdę smaczne i pulchne pączki, ten w Tłusty Czwartek musi już wcześnie rano udać się do cukierni, ponieważ chętnych na smaczne pączusie jest mnóstwo! Niestety, za dobrego pączka trzeba słono zapłacić. Nie ma się co dziwić, ponieważ wysoka jakość idzie w parze z ceną. Rekordzistką jest chyba Magda Gessler, u której za jednego pączka z różą trzeba zapłacić aż 10 złotych! Więcej piszemy o tym w tym artykule (i zachęcamy do wykorzystania świetnego przepisu na takie same pączki – wychodzi znacznie taniej).

Zobacz także
Mięso z rosołu

Polacy nagminnie dodają to do rosołu. Ten składnik może prowadzić do wielu groźnych schorzeń

rosół zdjecie

Co zrobić, żeby rosół pięknie pachniał? Nie wrzucajcie od razu tych 2 warzyw. Zróbcie to pod koniec

Trucizna z marketu?

Jednak nie wszystkim się widzi płacić tak dużo pieniędzy za karton pączków i wolą po prostu kupić je w supermarkecie przy okazji codziennych zakupów. W końcu pączki tam są znacznie tańsze, a wyglądają tak samo jak te z cukierni. Czy jest sens przepłacać, skoro w popularnych dyskontach można kupić takie same? Gdy tylko się dowiecie, co kryje się w tanich pączkach, to natychmiast przestaniecie się zastanawiać i w czwartek rano pierwsi będziecie pod drzwiami cukierni! W tanich pączkach sprzedawanych w marketach, kryją się bowiem tłuszcze trans, ulepszacze, spulchniacze i inne dodatki, które są szkodliwe dla zdrowia. Oto przykładowa lista składników pączków ze sklepu:

  • Tłuszcz palmowy,
  • Margaryna (a nie masło),
  • Jajka w proszku zamiast zwykłych,
  • Barwniki, które „ulepszają” kolor pączka,
  • Syrop glukozowo-fruktozowy, najgorsza substancja słodząca,
  • Spulchniacze,
  • Konserwanty.
pączki kalorie
AdobeStock
Newsy
Każdy z nas zje chociaż 1 w Tłusty Czwartek. Ile kalorii ma słodki pączek?
Ile pączków planujecie zjeść w Tłusty Czwartek? Zanim zabierzecie się za pochłanianie tych pysznych słodkości, dowiedzcie się ile mają kalorii – aż trudno uwierzyć!

Każdy z was w Tłusty Czwartek na pewno będzie się zajadał pączkami. Ile ich zjecie? Niektórzy już po 3 pączkach są pełni, a rekordziści bez trudu zjedzą nawet kilkanaście. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile kalorii jest w jednym pączku? Wielkie obżarstwo w Tłusty Czwartek może się skończyć powiększeniem oponki na brzuchu! Dowiedzcie się, ile jest kalorii w pączkach i jak można spalić nadmiar energii. Ile kalorii w pączku? Najczęściej w Polsce w Tłusty Czwartek sprzedaje się klasyczne pączki smażone w tłuszczu i nadziewane powidłami. Ale Polacy chętnie sięgają też po inne rodzaje tych słodkich wypieków. Coraz popularniejsze są pączki z dziurką, które znacie z amerykańskich filmów. Dobrze sprzedają się też bardzo tłuste pączki hiszpańskie, koniecznie polane lukrem. Można kupić także bardzo smaczne pączki serowe. Sprawdźcie, ile mają kalorii! Pączek z marmoladą, posypany cukrem pudrem: 350 kalorii Pączek hiszpański: 230 kalorii bez lukru i prawie 350 kalorii z lukrem Amerykański pączek z dziurką (donut): od 270 do 350 kalorii, zależnie od dodanej polewy i posypki Pączek serowy: serowe pączki są mniejsze niż te tradycyjne, więc mają odpowiednio mniej kalorii. Jedna taka serowa kulka ma około 50 kalorii, ale założymy się, że na jednej nie poprzestaniecie! By ułatwić wyobrażenie sobie tego, co oznacza 350 kalorii w pączku, podpowiemy wam, że zdrowy, dorosły człowiek powinien przyjmować około 2200 kalorii dziennie. Jeżeli więc w Tłusty Czwartek zjecie 3 pączki z marmoladą, to pochłoniecie aż 1050 kalorii, co stanowi prawie połowę waszego dziennego zapotrzebowania! Widzicie więc, że jeśli zjecie jeszcze więcej, to łatwo przekroczycie zapotrzebowanie – a do tego trzeba doliczyć jeszcze kalorie ze śniadania, obiadu i kolacji (chyba, że przez cały dzień będziecie jeść tylko...

gessler sklep
ONS, Ilonar2301/gotujmy.pl
Newsy
Ceny pączków u Magdy Gessler zwalają z nóg. Zapłacilibyście tyle za to małe co nieco?
Wszyscy kochają Tłusty Czwartek. Magda Gessler wprowadziła do swojej oferty w jednym ze swoich lokali karnawałowe smakołyki. Za te słodkości niestety trzeba będzie jednak słono zapłacić.

W Tłusty Czwartek każdy musi zjeść pączka.  Z tego też powodu Polacy z zapałem szukają miejsc, gdzie będą mogli kupić najsmaczniejsze pączki czy faworki. Wielu skusi się na słodkości, które oferuje jeden z lokali Magdy Gessler. Klienci na pewno zdziwią się ceną łakoci.  Tłusty Czwartek tuż tuż Jeden pączek to koszt 11 złotych. Oprócz bułek smażonych w głębokim tłuszczu, w sprzedaży można również dostać faworki, nazywane także chrustem. Tutaj cena za opakowanie 200 gramowe, wynosi 30 złotych.   Karnawał u Gessler U Fukiera , czyli jeden z lokali restauratorki i jedno z popularniejszych miejsc w Warszawie, wprowadził już w swojej ofercie słodycze karnawałowe. W sprzedaży pojawiły się faworki oraz pączki z różnymi nadzieniami m.in. z malinami, wiśniami, różą czy czekoladą. Jakość za odpowiednią cenę Za pyszne słodkości niestety będzie trzeba u Gessler słono zapłacić. Cena jak przyznała gwiazda, nie wzięła się znikąd. Restauratorka mówiła niejednokrotnie, że ceny sprzedawanych przez nią produktów, są jednoznaczne z ich jakością. W tej kwestii gwiazda przykłada ogromną uwagę. Ze względu na ten aspekt, można mieć pewność, że łakocie będą smakowite i warte swojej ceny. Rozmaitości w ofercie Oprócz tradycyjnych pączków, w ofercie można także znaleźć faworki, przez niektórych nazywane chrustem. Ten przysmak ma również swoją cenę, ale jak to mówią: za jakość się płaci. Z tego też względu gwiazda Kuchennych rewolucji  była niejednokrotnie krytykowana, iż produkty przez nią oferowane są droższe niż w innych cukierniach bądź restauracjach. Gessler niezmiennie na pytania o cenę odpowiada, że chodzi o wysoką jakość produktów,...

Magda Gessler restauracje
ons
Newsy
Dlaczego pączki u Magdy Gessler kosztują krocie? Powodem tej ceny są oczywiście…
Magda Gessler nie daje o sobie zapomnieć nawet na chwilę. Po tym jak otworzyła knajpy wbrew groźbom rządu, teraz zszokowała ceną pączków.

Znana restauratorka w obliczu koronawirusa poszukała innych możliwości zarobku. Jeszcze przed świętami Gessler szokowała cenami na świąteczne wyroby w swoich delikatesach. Internetowy sklep „U Fukiera” oferował bigos i gołąbki w cenach doprawdy z kosmosu. Wielkimi krokami zbliża się Tłusty Czwartek, a Magda… A Gessler oczywiście znowu wprawiła w osłupienie swoich fanów i potencjalnych klientów. Pączki w jej cukierni Słodki…słony będą sprzedawane po 8 zł. Za sztukę! Pączki Magdy Gessler Kiedy zobaczyliśmy tę cenę, z wrażenia musieliśmy na chwilę aż wstać z krzesła. Co sprawia, że Magda życzy sobie aż tyle pieniędzy za zwykłe ciastko z dżemem? Po pierwsze chętni na pączki od Magdy Gessler będą musieli zapłacić za tak zwaną markę znanej restauratorki. Nie ma co kryć, że gwiazda „Kuchennych rewolucji” jest w naszym kraju prawdziwą wyrocznią, jeśli chodzi o kulinarne sprawy. Posiadaczka bujnych blond loków nie może pozwolić sobie na wizerunkową wpadkę. Dlatego też w swojej cukierni sprzedaje najwyższej jakości pączki. Zanim za tę jakość zapłacą klienci, Magda musi zainwestować w najlepsze składniki do swoich pączków. Nie od dziś wiadomo, że jeśli są dobre składniki, to i danie wyjdzie dobre. Nie inaczej jest w przypadku smażonych łakoci celebrytki. Do pączków z cukierni Gessler dodaje się ponoć tylko produkty najwyższej jakości. Zamiast margaryny masło, zamiast oleju do smażenia, tradycyjny smalec. Oprócz tego – oczywiście ogromne ilości jajek. Tak, by pączki gwiazdy TVN-u były wspaniale żółte i niezwykle smaczne. Pączki jak BMW Zobaczcie jak okazale prezentuje się pączek od Magdy Gessler. Zwróćcie uwagę na ilość nadzienia. Robi wrażenie!        ...

Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Mało kto może sobie na nie pozwolić
ONS.pl
Newsy
Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Mało kto może sobie na nie pozwolić
Magda Gessler ceni swoją pracę, dlatego taka cena jagodzianek nie powinna nikogo dziwić!

Kto ogląda „Kuchenne rewolucje” ten dobrze wie, że Magda Gessler stawia na jakość składników. U niej nie można gotować byle czego! Właścicielom ratowanych restauracji zawsze każe wyrzucić mrożone produkty, mieszanki przypraw pełne chemii oraz tanie sosy. Wszystko musi być naturalne i dobrej jakości. Dokładnie tak samo jest w restauracjach Magdy Gessler, która nie wyobraża sobie gotowania na tanich zamiennikach. Ale w końcu jakość musi iść w parze z ceną ! Drogocenne jagodzianki Magdy Gessler Bardzo krótki sezon na jagody nie może się obyć bez smacznych jagodzianek! Latem znajdziecie te pyszne bułeczki w każdej cukierni i możecie też przygotować je sami. Nie każdy jest mistrzem wypieków lub po prostu nie ma na to czasu, więc część ludzi decyduje się na kupno gotowych jagodzianek. Jeśli wybieracie się w tym celu do cukierni Magdy Gessler „Słodki Słony”, to lepiej przygotujcie się na większe wydatki! Cena jednej jagodzianki u Magdy Gessler wynosi bowiem aż 18 złotych! Trudno poprzestać na jednej, więc łatwo można sobie policzyć, że taki deser dla całej rodziny będzie kosztował ponad 100 złotych. Czy rzeczywiście jagodzianki Gessler są warte takiej ceny?         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Słodki Słony (@slodki_slony) Klienci kupujący w cukierni „Słodki Słony” zauważają, że słodkie bułki pełne są pysznego nadzienia i raczej nie żałują wydanych pieniędzy. Zresztą wysokie ceny w cukierniach na Mokotowie to norma – w innych miejscach za jagodzianki trzeba zapłacić niewiele mniej, bo 14 złotych. 10...