Kupili sałatę w Aldi. W domu znaleźli w niej coś bardzo niebezpiecznego. Musieli wezwać pomoc
Adobe Stock
Newsy

Kupili sałatę w Aldi. W domu znaleźli w niej coś bardzo niebezpiecznego. Musieli wezwać pomoc

Pewna rodzina zauważyła niechcianego lokatora w zakupach po powrocie do domu z supermarketu Aldi. Znajdował się on w pakowanej sałacie.

Tradycyjne zakupy już nigdy nie będą takie jak zawsze. Pewna para z Sydney w Australii podczas rozpakowywania zakupów w sałacie zauważyła niebezpiecznego węża. Nie zastanawiając się długo, wezwali pomoc.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dyskont spożywczy Aldi

Aldi to niemiecka sieć dyskontów spożywczych, której punkty sprzedażowe znajdują się na całym świecie. W Polsce nie są tak popularne ze względu na niewielką liczbę sklepów, aczkolwiek z każdym rokiem to się zmienia. Sklep oferuje konkurencyjne ceny, ciekawe produkty oraz szereg promocji. To chętnie wybierany supermarket podobnie jak Lidl czy Biedronka. 

Zobacz także
W Rossmannie kupicie ściereczki kuchenne polecane przez Magdę Gessler. Cena kusi

W Rossmannie kupicie ręczniki kuchenne polecane przez Magdę Gessler. Cena kusi

Szokujące sceny pod Lidlem w Białymstoku. Ludzie przecierali oczy na widok tego, co zrobił pewien mężczyzna

Lidl otworzył outlet. Kupicie tam produkty 80 procent taniej!

Wąż w paczkowanej sałacie 

Pewna australijska para udała się do jednego ze sklepów Aldi w Sydney. Po zrobieniu zakupów udali się do domu. Podczas rozpakowywania artykułów spożywczych odkryli w pakowanej sałacie rzymskiej niechcianego lokatora. Okazało się, iż w opakowaniu znajdował się niewielki wąż. Początkowo nabywcy myśleli, że to jest większy robak, jednak szybko odkryli swój błąd. „Poruszał się i wysuwał mały języczek. Właściwie to jego język dał mi znać, że to nie był gigantyczny robak. Szczerze mówiąc, czułbym się bardziej komfortowo z robakiem” - przyznał Alexanader White, który dokonał takiego odkrycia.

 

Check packaged lettuces carefully. Last night my adult son Alexander White, and his partner Amelie found a baby pale headed snake in with his baby cos lettuce from Aldi.

Opublikowany przez Lesley Kuhn Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Organizacja zajmująca się dzikimi zwierzętami 

Australijczycy bez zastanowienia postanowili zaalarmować odpowiednie służby o znalezieniu gada w zakupach. Skontaktowali się z organizacją Wires zajmującą się dzikimi zwierzętami. Pracownik placówki przybył po kilku godzinach i zabrał ze sobą niebezpiecznego węża. Rodzina o zdarzeniu poinformowała również supermarket, w którym robiła trefne zakupy.

Wąż z Toowoomby 

Organizacja Wires wraz z supermarketem Aldi odnalazła pochodzenie gada. Okazało się, iż do Sydney trafił z Toowoomby, czyli miasta w stanie Quennsland. Po oględzinach i analizie stwierdzono, że wąż należy do jadowitego gatunku węzy bladogłowych. Jego ugryzienie jest dosyć niebezpieczne, mogłoby źle skończyć się dla człowieka. Szybka reakcja australijskiej rodziny była jak najbardziej na plus.

Dobre zakończenie

Na szczęście cała sytuacja zakończyła się dobrze. Nikt nie został ukąszony, a wąż zabrany przez pracownika organizacji Wires zostanie przetransportowany z powrotem do swoich rodzimych okolic. Niebezpieczny incydent, na jaki była narażona rodzina z Sydney oraz okoliczności znalezienia się węża w sałacie będą wyjaśniane przez sieć dyskontów spożywczych Aldi.

Czytaj także:

Gdzie zrobicie najtańsze zakupy wielkanocne? Ten dyskont pokonał konkurencje
Adobe Stock
Newsy
Gdzie zrobicie najtańsze zakupy wielkanocne? Ten dyskont pokonał konkurencję
Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza rychłe przygotowania. Sprzątanie, przygotowywanie potraw, a przede wszystkim zakupy. Jeden dyskont spożywczy wyprzedził konkurencje i zaproponował korzystne ceny. Sprawdźcie!

Święta to czas spotkań rodzinnych, spokoju i odpoczynku. Jednak są one poprzedzone dość gorącym okresem, a mianowicie przygotowaniami, które trwają najdłużej. Wszystkie gospodynie domowe szczególną uwagę zwracają na przyrządzane potrawy, gdyż chcą zaskoczyć swoich bliskich. Oczywiście są poprzedzone zakupami, których koszt w tym roku może co niektórych zaskoczyć. Wzrost cen w dobie koronawirusa Pandemia nie jest dla nikogo dobrym okresem, gdyż większość przedsiębiorców jest stratna w tym czasie. Jednym ze skutków towarzyszącego od roku koronawirusa jest wzrost cen w sklepach. Osoby robiące zakupy nieco rzadziej, mogą się nieprzyjemnie zaskoczyć przed świętami. Koszt artykułów spożywczych na przestrzeni dwóch ostatnich tygodni znacznie poszedł w górę. Szczególnie wzrosła cena podstawowych produktów, takich jak mleko czy masło. Ceny przed świętami wielkanocnymi  Mimo trwającej pandemii część produktów pozostaje niezmiennie przy stałych cenach. Produkty pozostające przy podobnych kosztach to między innymi cukier, mąka czy jajka. Niektóre sieci sklepów spożywczych w związku ze zbliżającymi się świętami postanowiły obniżyć ceny poszczególnych artykułów spożywczych bądź objąć je rabatem. To dość korzystna propozycja, gdyż ostatecznie zakupione produkty nie wyjdą zbyt drogo. Przegląd cen w poszczególnych sklepach Przed udaniem się na świąteczne zakupy warto wcześniej zapoznać się z ofertami poszczególnych sklepów spożywczych oraz oferowanymi przez nich produktami, aby nie przepłacać. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić część pieniędzy. Większość supermarketów w okresie wielkanocnym organizuje różnego rodzaju promocje, podczas których można zakupić składniki po okazyjnych cenach. ...

Macie w lodówce takie parówki? Koniecznie zwróćcie je do sklepu lub wyrzućcie! Są skażone
Wikipedia Commons
Newsy
Macie w lodówce takie parówki? Koniecznie zwróćcie je do sklepu lub wyrzućcie! Są skażone
Popularna sieć supermarketów wycofuje ze sprzedaży parówki. Okazuje się, że są skażone. W swoim składzie zawierają niebezpieczny dla zdrowia składnik.

Całe zamieszanie powstało przez zawarty w parówkach imbir. Pochodzi on z partii skażonej tlenkiem etylenu. Używanie tlenku etylenu jest w Europie zabronione, ponieważ działa rakotwórczo, mutagennie, szkodzi płodności.  Mimo iż tlenek etylenu jest zakazany w produkcji w Europie, zdarza się jednak, że pojawia się w niektórych produktach. Na straży jakości artykułów spożywczych stoi Główny Inspektorat Sanitarny. W ostatnim czasie organizacja wycofała  przyprawę marki Kamis, kurkumę . Ona także zawierała niebezpieczny dla zdrowia dodatek. Wycofane parówki skażone tlenkiem etylenu Popularna sieć supermarketów Auchan wycofuje ze sprzedaży dwa produkty z parówkami od producenta Zakład Mięsny WASĄG SpJ, wśród nich są: BIO Parówki z szynki 150g (numery partii: 0352021, 0422021, 0492021) BIO Parówki z indyka 150g (numery partii: 0352021, 0422021, 0492021). Taka decyzja została podjęta po wykryciu w ich składzie niebezpiecznego dla zdrowia tlenku etylenu. Znajduje się on w imbirze BIO, który jest jednym ze składników parówek. Spożycie tego produktu wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.  Nie jedzcie, oddajcie do sklepu Wraz z wycofaniem feralnych partii produktu ze sprzedaży, firma apeluje do osób, które w ostatnim czasie zakupiły wspomniane parówki. Są one proszone o zwrot produktu do najbliższego sklepu sieci Auchan. Klienci otrzymają zwrot pieniędzy. Czytaj także: GIS ostrzega: nie używajcie tego oleju. Jest niebezpieczny dla zdrowia. Szybko go wyrzućcie Uwaga: w jedzeniu z Lidla i Biedronki wykryto salmonellę. Wyrzućcie je natychmiast do kosza Te popularne i tanie akcesoria do kuchni są bardzo niebezpieczne. Zawierają rakotwórcze substancje. Lepiej wyrzućcie je do kosza

Zrobicie zakupy w rosyjskim dyskoncie Mere? Będzie konkurencją dla Biedronki i Lidla. Mamy zdjęcia
Facebook
Newsy
Rosyjski „twardy dyskont” Mere otwiera kolejne sklepy. Będzie konkurencją dla Biedronki i Lidla?
Czy w Polsce jest jeszcze miejsce na nowy, tani dyskont spożywczy? Wygląda na to, że tak. Rosjanie spod znaku Mere postanowili rzucić rękawicę portugalskiej Biedronce i niemieckiemu Lidlowi.

Wygląda na to, że Biedronka , Lidl, Kaufland i pozostałe sieci supermarketów będą musiały przygotować się na poważną rywalizację. Rosyjska sieć dyskontów Mere wkracza na polski rynek. Do tej pory nie otwarto w Polsce nawet jeszcze 10 sklepów tej sieci, ale władze firmy zapowiadają rozłożoną w czasie ekspansję i otworzenie nad Wisłą nawet 100 „twardych dyskontów”. Co właściwie znaczy to określenie? Czym są „twarde dyskonty”? Eksperci zwracają uwagę, że sklepy Mere nie odbiegają wyglądem od typowych dyskontów z lat 90. Zamiast regałów - palety, zamiast efektownie ułożonych produktów – wielkie stosy bardzo tanich produktów w zbiorczych opakowaniach prawie jak w typowej hurtowni. Rosyjska sieć zamierza konkurować z innymi sklepami właśnie ceną. Władze sieci założyły, że uda im się to uzyskać dzięki niski marżom nakładanym na producentów i dostawców oraz ścisłą współpracę z niewielkimi przedsiębiorstwami. W sklepach Mere 70% asortymentu stanowią zazwyczaj artykuły spożywcze, a pozostałe 30% to produkty „nie-żywnościowe”, czyli m.in. tzw. chemia. W rosyjskiej sieci nie kupicie za to większości świeżych produktów, takich jak większość nabiału, mięsa, owoców czy warzyw. Czy w rosyjskim sklepie Mere będą dominowały rosyjskie produkty? Tego typu praktyka motywowana jest obawą przed stratami. Dominują więc produkty o dłuższym terminie ważności. Co ciekawe, w sklepach nie uświadczycie za to zbyt wielu produktów pochodzących zza wschodniej granicy. Mere stawia bowiem na współpracę z mniejszymi polskimi producentami, których jakość jest w stanie zadowolić polskich klientów. Ponadto, rosyjski dyskont ma oszczędzać także na reklamie i marketingu, co w rezultacie przekładać...

Jakie utrudnienia czekają na klientów w sklepach spożywczych? Najnowsze informacje po konferencji prasowej
AdobeStock
Newsy
Gdzie zrobimy zakupy w majówkę? Sprawdźcie, które sklepy będą otwarte
Już w sobotę rozpoczyna się weekend majowy, który wielu Polaków łączy z grillowaniem i wspólnym ucztowaniem. Podpowiadamy, do którego sklepu możecie się wybrać, kiedy skończą wam się zapasy!

1 i 3 maja to zawsze dni wolne od pracy, ale co roku i tak majówka przysparza problemów osobom, które zapominają zrobić zakupów. W tym roku jednak 1 maja wypada w sobotę. Jak to wpłynie na otwarcie sklepów? Poniżej znajdziecie listę najpopularniejszych sklepów i supermarketów oraz ich zasady otwarcia przez weekend majowy. Czy w majówkę są otwarte sklepy (2021)? Lidl - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Aldi - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Auchan - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Biedronka - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Kaufland - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Netto - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Stokrotka - supermarkety i markety w dniach 1-3 maja będą zamknięte, WYJĄTKIEM będą jednak Stokrotki Express o mniejszym asortymencie, które będą działać w skróconych godzinach, ale nadal będą otwarte Które sklepy będą otwarte w majówkę? Z powodu zamknięcia supermarketów, na pewno wielu sprzedawców w mniejszych, osiedlowych sklepach zdecyduje się na otwarcie swoich lokali. Możecie także liczyć na to, że otwarte będą sklepy franczyzowe takie jak Żabka, Spar czy Lewiatan – decyzja o otwarciu zależy jednak od indywidualnego właściciela konkretnego lokalu. Czytaj też: Sprytna sztuczka sklepów spożywczych, o której mało kto wie: „przeciętny klient i tak nie zauważy” Limity klientów w sklepach to fikcja. Będą ograniczenia liczby używanych wózków? W tym sklepie zrobicie najtańsze zakupy. W Lidlu i Biedronce jest dużo drożej