Które sklepy sprzedają najlepsze croissanty? Zobaczcie, co pokazał test
Flickr
Newsy

W którym sklepie sprzedają najlepsze croissanty? Sprawdźcie wyniki testu

Jeżeli lubicie croissanty to zapewne zastanawiacie się, w którym supermarkecie są najsmaczniejsze? Akademia Wypieków przeprowadziła test tych pysznych francuskich rogalików w 6 znanych sieciach handlowych. Wzięto pod lupę takie sklepy jak: Aldi, Biedronka, Auchan, Carrefour, Lidl oraz Netto.

Test miał na celu sprawdzenie jakości produktów, ich bezpieczeństwa dla kupujących oraz porównanie składów i cen. Akademia Wypieków oceniała m.in. wygląd, smak, świeżość, wielkość, sprężystość, skład.

Każda z kategorii (było ich 11) mogła otrzymać od 1 do 5 punktów. Gdzie 1 oznacza zły produkt, a 5 – bardzo dobry. Idealny croissant mógł uzyskać w ten sposób maksymalne 55 punktów.  Od razu przejdźmy do wyników testu.

Jak wypadła punktacja croissantów? 

  • Auchan – 46 punktów 

  • Biedronka – 46 punktów 

  •  Aldi – 39 punktów 

  • Carrefour – 49 punktów 

  • Lidl – 47 punktów 

  • Netto – 40 punktów 

Punktacja była jak widać dość wyrównana. Należy jednak pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. Zobaczcie, jak oceniła je Akademia Wypieków. 

W którym sklepie są największe croissanty?

Według Akademii Wypieków Auchan proponuje największego croissanta, sprężystego i łatwo dającego się kroić. Za smak przyznano mu jednak jedynie 3 punkty. Prawie wszyscy oceniający produkt przyznali, że mogliby kupić takiego croissanta. Cena na półce: 1,99 zł

Czy warto kupować croissanty w Biedronce?

Tu w ofercie znajdziecie croissanty od kilku różnych dostawców. Te, które były oceniane podczas testu, były dobre w smaku i odporne na zgniatanie. Według testujących croissanty z Biedronki były puste w środku, zbyt puste, jak również zbyt mocno wypieczone. W składzie zwrócono uwagę na obecność mleka w proszku. Cena: 1,32 zł. 

Jak smakują croissanty z Aldi?

Aldi zaserwowało testującym niedopieczonego croissanta. Dodatkowo wypadł najsłabiej w kategorii sprężystości. Według testerów z Akademii Smaku croissant z Aldi gniecie się przy krojeniu, a jego smak został oceniony jako przeciętny (3 punkty). Cena: 1,19 zł. 

Zobacz także
Przepis na krakowskiego laguna. Czasochłonny, ale warto

Przepis na krakowskiego laguna. Czasochłonny, ale warto zrobić croissanty z tego przepisu

Croissant we Wrocławiu za 8 złotych. Nie uwierzycie, ile ten sam rogalik kosztuje w Paryżu

Croissant we Wrocławiu za 8 zł. Nie uwierzycie, ile taki sam rogalik kosztuje w Paryżu

Dlaczego croissanty z Carrefoura oceniane są najwyżej?

Carrefour to lider punktacji. Dobry smak (4 pkt), dobry skład, w środku wypełniony i łatwy do przekrojenia nożem. Nie kruszy się (dobre ciasto półfrancuskie) Cena: 1,49 zł. 

Croissanty z Lidla piecze się na jajkach z chowu ściółkowego

Zdaniem ekspertów z Akademii Wypieków croissanta z Lidla można określić mianem dobrego. Jego smak oceniony został na 4 punkty (dobry minus, do poprawy). Jaki jest croissant z Lidla? Ma dobry zgryz, jest odporny na zgniatanie, łatwy do krojenia, jednak według Akademii Smaku zbyt suchy. Lidl deklaruje pochodzenie jaj z chowu ściółkowego (pozostałe sklepy nic nie deklarują). CENA: 1,59 zł. 

Dlaczego croissanty z Netto mają zły skład?

Croissant z Netto ma zdecydowanie najgorszy skład spośród testowanych przekąsek. Jako jedyny posiada w składzie margarynę, pozostałe croissanty zrobione są na maśle. W składzie znajdziemy E330 i E332 (regulatory kwasowości: kwas cytrynowy oraz cytrynian potasu), emulagatory: E471 oraz E472e (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych oraz mono- i diglicerydy estryfikowane kwasem diacetylowanym). Ma słaby zgryz, słabą odporność na zgniatanie i przeciętny smak (3 pkt). Cena: 1,65 zł 

Źródło: portalspozywczy.pl 

Magda Gessler odpowiada na pytania

wigilia sklepy godziny otwarcia 2020
AdobeStock
Newsy
W Wigilię możecie pocałować klamkę w sklepie. Sprawdźcie, do której zrobicie zakupy
Już wiemy, do której godziny będą otwarte poszczególne sieci sklepów w Wigilię! Sprawdźcie listę i zaplanujcie zakupy.

Jesteście już przygotowani na Wigilię? Pamiętajcie o tym, żeby szybko zrobić potrzebne zakupy, ponieważ w Gwiazdkę sklepy będą czynne dużo krócej niż zwykle! Kto szuka prezentów na ostatnią chwilę lub zorientuje się w trakcie gotowania, że brakuje mu składników, może mieć duże kłopoty!   Jak co roku w Wigilię sklepy są czynne krócej – wynika to wprost z Ustawy z 10 stycznia 2018 o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Mówi ona m.in. o tym, że pracownicy handlu w Wigilię mogą pracować najdłużej do godziny 14. Oznacza to, że większość sklepów będzie działać właśnie do tej godziny, a niektóre jeszcze krócej! Dlatego dobrze zaplanujcie świąteczne zakupy, ponieważ nawet sieć Żabka będzie zamykać swoje punkty tego dnia. Poniżej mamy dla was listę, w której zebraliśmy informacje na temat tego, do której godziny poszczególne sieci handlowe będą pracowały w Wigilię. Zapiszcie ją sobie, żeby uniknąć przykrej niespodzianki! Do której godziny sklepy będą czynne w Wigilię? Choć ustawa nakazuje zamknąć sklepy o godzinie 14, to większość sieci skończy pracę wcześniej. Do godziny 13 w Wigilię czynne będą sieci: Lidl Biedronka Kaufland Tesco Auchan Carrefour Netto Aldi Natomiast do godziny 14 otwarte będą: Dino Żabka – z tym, że o godzinach pracy sklepu decydują franczyzobiorcy, dlatego musicie się dowiedzieć sami, do której godziny będzie otwarta wasza osiedlowa Żabka. Możliwe, że będzie ona czynna krócej!

Boże Ciało 2021. Gdzie zrobimy zakupy? Sprawdźcie listę sklepów!
AdobeStock/Pixabay
Newsy
Boże Ciało 2021. Gdzie zrobimy zakupy? Sprawdźcie listę sklepów!
W najbliższy czwartek przypada Boże Ciało. Czy w tym dniu uda nam się zrobić zakupy? Sprawdźcie, które sklepy będą czynne.

Już w najbliższy czwartek, 3 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem. To jedno z najważniejszych świąt katolickich, w trakcie którego wyznajemy wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu ulicami polskich miast przejdą uroczyste procesje. Jest to dzień wolny od pracy, dlatego wielu z nas zastanawia się czy uda im się zrobić w tym dniu zakupy . Które sklepy będą czynne w Boże Ciało? Czy w długi weekend uda nam się kupić niezbędne produkty spożywcze? Długi czerwcowy weekend Między 3 a 6 czerwca przypada długi czerwcowy weekend. Dla osób, które wezmą 4 czerwca wolne, może on potrwać aż cztery dni. Wielu z nas zastanawia się czy w Boże Ciało i w pozostałe dni długiego weekendu, uda się zrobić zakupy. Jedno jest pewne – w czwartek wszystkie supermarkety i inne duże placówki sieciowe będą zamknięte. A co z pozostałymi sklepikami? Które sklepy będą czynne w Boże Ciało? W czwartek 3 czerwca czynne pozostaną jedynie sklepy na stacjach benzynowych oraz sklepiki osiedlowe, w których za ladą stanie ich właściciel. Szczegółowy wykaz otwartych sklepów Jeśli będziecie chcieli zrobić zakupy w długi czerwcowy weekend, sprawdźcie listę otwartych sklepów. Żabka Sklepy Żabka są czynne w dni handlowe między 6:00 a 23:00. Podczas święta Bożego Ciała obowiązują takie same zasady działalności handlowej, jak w niedziele z ograniczeniami handlu. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą franczyzobiorcy. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach. Spar W sieci sklepów spożywczych Spar niezależni partnerzy sami podejmują decyzję o godzinach otwarcia placówek. Informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w...

Jakie utrudnienia czekają na klientów w sklepach spożywczych? Najnowsze informacje po konferencji prasowej
AdobeStock
Newsy
Gdzie zrobimy zakupy w majówkę? Sprawdźcie, które sklepy będą otwarte
Już w sobotę rozpoczyna się weekend majowy, który wielu Polaków łączy z grillowaniem i wspólnym ucztowaniem. Podpowiadamy, do którego sklepu możecie się wybrać, kiedy skończą wam się zapasy!

1 i 3 maja to zawsze dni wolne od pracy, ale co roku i tak majówka przysparza problemów osobom, które zapominają zrobić zakupów. W tym roku jednak 1 maja wypada w sobotę. Jak to wpłynie na otwarcie sklepów? Poniżej znajdziecie listę najpopularniejszych sklepów i supermarketów oraz ich zasady otwarcia przez weekend majowy. Czy w majówkę są otwarte sklepy (2021)? Lidl - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Aldi - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Auchan - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Biedronka - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Kaufland - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Netto - wszystkie sklepy zamknięte od 1 do 3 maja Stokrotka - supermarkety i markety w dniach 1-3 maja będą zamknięte, WYJĄTKIEM będą jednak Stokrotki Express o mniejszym asortymencie, które będą działać w skróconych godzinach, ale nadal będą otwarte Które sklepy będą otwarte w majówkę? Z powodu zamknięcia supermarketów, na pewno wielu sprzedawców w mniejszych, osiedlowych sklepach zdecyduje się na otwarcie swoich lokali. Możecie także liczyć na to, że otwarte będą sklepy franczyzowe takie jak Żabka, Spar czy Lewiatan – decyzja o otwarciu zależy jednak od indywidualnego właściciela konkretnego lokalu. Czytaj też: Sprytna sztuczka sklepów spożywczych, o której mało kto wie: „przeciętny klient i tak nie zauważy” Limity klientów w sklepach to fikcja. Będą ograniczenia liczby używanych wózków? W tym sklepie zrobicie najtańsze zakupy. W Lidlu i Biedronce jest dużo drożej