Krystyna Czubówna zdradziła, ile zarabiała w TVP. Taka kwota nie starczyłaby na zakupy w Lidlu
ONS.pl
Newsy

Krystyna Czubówna zdradziła, ile zarabiała w TVP. Taka kwota nie starczyłaby na zakupy w Lidlu

Praca w mediach, a zwłaszcza telewizji wiążę się z pewnego rodzaju prestiżem. Jak się okazuje nie równa się to do otrzymywanych zarobków. Krystyna Czubówna zdradziła, ile otrzymywała wypłaty pracując w TVP.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 24, 2021

Media to obecnie największe źródło informacji. Są wszędzie, w każdym zakątku świata i relacjonują najważniejsze wydarzenia. Nic dziwnego, iż dla większości kojarzą się z prestiżem. Jednym z kanałów przekazywania wiadomości jest telewizja. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Krystyna Czubówna pracowała w TVP

Krystyna Czubówna swoją karierę telewizyjną rozpoczęła w TVP2, gdzie przez wiele lat prowadziła wydanie „Panoramy”. Była wówczas jedną z popularniejszych i rzetelniejszych dziennikarek, za co otrzymała również szereg nagród. Stanowisko w danej stacji telewizyjnej porzuciła poprzez niskie zarobki, nieporównywalne do wykonywanej pracy.

Zobacz także

Ile zarabiała Krystyna Czubówna w TVP? 

O pracy i dochodach Krystyna Czubówna podzieliła się w jednym z tygodników. Na jego łamach przyznała, iż wypłata z telewizji nie była wystarczająca. Prezenterka była zmuszona do poszukiwania innych źródeł dochodu, aby móc utrzymać siebie i dziecko. „Życie w telewizji jest bardzo trudne. Wiele razy przymierzałam się do odejścia i zawsze górę brały sentymenty. Bardzo lubię pracę zespołową i identyfikuje się z zespołem. A po 2000 roku nasz zespół zdziesiątkowano! Nie było już żadnej kotwicy, która by mnie tam trzymała”- szczerze przyznała Czubówna. Lektorka zdradziła również, ile wynosiła wypłata. Miesięczna pensja to było kilkaset złotych, zaś za prowadzenie wydania „Panoramy” oraz siedmiogodzinny dyżur otrzymywała 300 złotych.

Nieproporcjonalna wypłata

Stawka proponowana w telewizji publicznej wiele osób może zaskoczyć. Praca na pełen etat, prowadzenie wydania wiadomości oraz dyżury to dość wymagające działania, które nie były wówczas docenione poprzez odpowiednie wypłaty. Jak sama Krystyna Czubówna przyznała, szukała innych źródeł dochodu, aby móc żyć na pewnym poziomie i utrzymać rodzinę. Wypłacana pensja nie starczyłaby nawet na zakupy w Lidlu.

Głośne odejście z telewizji

Krystyna Czubówna zakończyła pracę jako prowadząca „Panoramę”, gdy okazało się, iż wzięła udział w reklamie w jednej z firm komunikacyjnych. Czasy, kiedy pracowała w telewizji nie były łaskawe dla dziennikarzy. Jak sama lektorka przyznała, wtedy nie doceniano jeszcze tak gwiazd. To się stało z czasem. Mimo wielu propozycji powrotu, Czubówna nigdy nie przyjęła oferty. Nie chciała ponownie wchodzić do tej samej rzeki, tym bardziej, kiedy stosunki w telewizji się nieco oziębiły.

Kariera Krystyny Czubówny

Niewiele osób wie, iż Krystyna Czubówna z wykształcenia jest prawnikiem. Jednak mimo to chciała realizować się w mediach. Początkowo pracowała w radiu, a później w telewizji. W międzyczasie została lektorką. Głównie jest znana z szeregu filmów dokumentalnych i przyrodniczych. Jej głos to najbardziej rozpoznawalna barwa w całym kraju. Obecnie współpracuje z Polskim Radiem, stacją TVN czy Planete. Dziennikarka wzięła udział również w kilku programach rozrywkowych, jak „Tylko nas dwoje” czy „Agent- Gwiazdy”.

Czytaj także:

Komentarze